noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Juventud Antoniana
  • Guaraní A. Franco
  • Gimnasia y Tiro
  • Atlético Paraná
  • San Martín Mendoza
  • Libertad Sunchales
  • Rivadavia Lincoln
  • Independiente Neuquén
  • Sol de América Formosa
  • San Lorenzo Alem
  • Unión Santiago
  • Germinal de Rawson
  • Racing Córdoba
  • Ben Hur
  • Liniers Bahía Blanca
  • Racing Olavarría
  • Gutiérrez
  • Dep. Roca
  • Sarmiento Leones
  • Independiente Chivilcoy
  • Sportivo Guzmán
  • Jorge Newbery VM
Girone 2
Dom 16 Febr
ADIUR ADIUR
1-0
PSM Futbol PSM Futbol
Ateneo Inmaculada Ateneo Inmaculada
2-5
Atlético San Jorge Atlético Jorge
Atlético Uruguay Atlético Uruguay
1-1
9 De Julio De Colonia Julio Colonia
Estudiantes De Federación Estudiantes
1-2
Malvinas De Federal Malvinas Federal
Atlético Paraná Atlético Paraná
1-0
Urquiza Urquiza
9 de Julio Rafaela Julio Rafaela
2-1
Brown De San vicente Brown vicente
Squadra / Punti
1 9 de Julio Rafaela 9DJ 6
8 Brown De San vicente BSV 3
18 Libertad Sunchales LIB 0
7 ADIUR ADI 4
12 Atlético Carcarañá CAC 2
13 PSM Futbol PSM 1
3 Atlético San Jorge ATL 6
9 Ben Hur BHU 3
16 Ateneo Inmaculada CAI 0
 
5 9 De Julio De Colonia COA 4
6 Atlético Uruguay URU 4
15 Rivadavia De Concepción RIC 0
2 Libertad Concordia LBC 6
11 Malvinas De Federal MDF 3
17 Estudiantes De Federación EDF 0
4 Atlético Paraná PAR 6
10 Urquiza UQZ 3
14 Belgrano Paraná BEL 0
Girone 4
Wed 12 Febr
Fontana Fontana
6-2
Avenida De Villa Ángela Avenida Villa Án.
Villa Alvear Villa Alvear
0-2
Atletico Falucho Atletico Falucho
Thu 13 Febr
Ex Alumnos 185 Ex Alumnos 185
3-4
Resistencia Central Resistencia
Libertad De Charata Libertad Charata
0-0
Sportivo Pampa Sportivo Pampa
Sat 15 Febr
Atlético Posadas Atlético Posadas
21:00
La Picada La Picada
Dom 16 Febr
Guaraní A. Franco Guaraní Franco
3-0
Timbó Timbó
Rolando Hertelendy Rolando Hertelendy
0-0
8 De Diciembre 8 De Diciembre
Apinta Apinta
1-0
Genaro Beron De Astrada Genaro Beron Astr.
Ferroviario Corrientes Ferroviario
0-1
Defensores De San Roque Defensores Roque
Primero de Mayo Primero de Mayo
4-0
Sargento Cabral Sargento Cabral
Barrio Norte Barrio Norte
1-2
Deportivo victoria De Curuz Deportivo victoria
Squadra / Punti
1 Libertad De Charata LDC 7
4 Fontana FON 4
18 Avenida De Villa Ángela AVA 3
25 Sportivo Pampa PMP 1
28 Juventud Unida Charata JUC 1
2 Resistencia Central RES 7
7 Atletico Falucho FAL 4
12 Ex Alumnos 185 ALU 3
23 Deportivo Municipal Leonesa DML 1
27 Villa Alvear ALV 1
3 Deportivo victoria De Curuz VCC 6
15 Sportivo Santa Lucía SSL 3
30 Barrio Norte BAN 0
10 Cambá Cuá CUA 3
14 Ferroviario Corrientes SFE 3
16 Defensores De San Roque DSR 3
 
8 Apinta CAP 4
19 Puente Seco PUS 2
24 Genaro Beron De Astrada GBA 1
11 La Picada PCD 3
13 Santo Pipo SPP 3
29 Atlético Posadas CAP 0
6 Guaraní A. Franco GAF 4
17 Timbó TBO 3
26 Deportivo Nacional CDN 1
20 8 De Diciembre CAD 2
21 Recreativo Juventud REJ 2
22 Rolando Hertelendy ROH 2
5 Primero de Mayo PRM 4
9 Sol de América Formosa SOL 4
31 Sargento Cabral CSC 0
Girone 6
Ven 14 Febr
Rivadavia Lincoln Rivadavia Lincoln
1-2
Argentino Pergamino Argentino
Sat 15 Febr
Roma Roma
2-0
La Unión De El Jaguel Unión Jaguel
Dom 16 Febr
Defensores De Glew Defensores Glew
1-2
Unidos De Lisandro Olmos Unidos Lisandro O.
Los Carteros De Mercedes Carteros Mercedes
0-3
Independiente Chivilcoy Independiente
Regatas Regatas
1-2
Defensores de Salto Defensores Salto
Peña Deportiva Y Social Peña Deportiva S.
2-2
12 De Octubre 12 De Octubre
Lun 17 Febr
Juventud Pergamino Juventud Pergamino
0-0
El Linqueño El Linqueño
Squadra / Punti
1 Unidos De Lisandro Olmos ULO 6
10 Atlético Ranchos CAR 3
17 Defensores De Glew DFG 0
4 El Linqueño LIN 5
7 Juventud Pergamino JUV 4
8 Rivadavia Lincoln RIV 4
11 Argentino Pergamino ARP 3
5 Independiente Chivilcoy IND 4
13 Mercedes MER 2
 
16 Los Carteros De Mercedes CDM 1
2 Regatas RSN 6
3 Defensores de Salto DEF 6
9 12 De Octubre OCT 4
15 Peña Deportiva Y Social PDS 1
6 Roma RDT 4
12 Deportivo Malvinas MVN 2
14 La Unión De El Jaguel UNJ 1

Follow BeSoccer on Facebook