noscript image
Serie A
Sat 19 Jan
Roma Roma
3-2
Torino Torino
Udinese Udinese
1-2
Parma Parma
Inter Inter
0-0
Sassuolo Sassuolo
Dom 20 Jan
Frosinone Frosinone
12:30
Atalanta Atalanta
Fiorentina Fiorentina
15:00
Sampdoria Sampdoria
SPAL SPAL
15:00
Bologna Bologna
Cagliari Cagliari
18:00
Empoli Empoli
Napoli Napoli
20:30
Lazio Lazio
Lun 21 Jan
Genoa Genoa
15:00
Milan Milan
Juventus Juventus
20:30
Chievo Chievo
Squadra / Punti
1 Juventus JUV 53
2 Napoli NAP 44
3 Inter INT 40
4 Roma ROM 33
5 Lazio LAZ 32
6 Milan ACM 31
7 Sampdoria SAM 29
8 Atalanta ATL 28
9 Parma PAR 28
10 Torino TOR 27
 
11 Fiorentina FIO 26
12 Sassuolo SAS 26
13 Cagliari CAG 20
14 Genoa GEN 20
15 Udinese UDI 18
16 SPAL POL 17
17 Empoli EMP 16
18 Bologna BOL 13
19 Frosinone FRO 10
20 Chievo CHI 8
Serie B
Ven 18 Jan
Palermo Palermo
1-2
Salernitana Salernitana
Sat 19 Jan
Lecce Lecce
1-1
Benevento Benevento
Crotone Crotone
0-0
Cittadella Cittadella
Carpi Carpi
0-2
Foggia Calcio Foggia Calcio
Perugia Perugia
0-2
Brescia Brescia
Dom 20 Jan
Nuova Cosenza Nuova Cosenza
15:00
Ascoli Ascoli
Padova Padova
15:00
Hellas Verona Hellas Verona
Pescara Pescara
21:00
Cremonese Cremonese
Lun 21 Jan
Spezia Spezia
21:00
Venezia Venezia
Squadra / Punti
1 Palermo PAL 37
2 Brescia BRE 35
3 Pescara PES 32
4 Lecce LEC 31
5 Hellas Verona HLL 30
6 Benevento BEN 30
7 Cittadella CTT 27
8 Salernitana SAL 27
9 Spezia SPE 26
10 Perugia PRG 26
 
11 Ascoli ASC 24
12 Cremonese USC 22
13 Venezia VNZ 21
14 Nuova Cosenza NUO 19
15 Carpi CAR 17
16 Foggia Calcio FOG 16
17 Livorno LIV 15
18 Crotone CRO 14
19 Padova PAD 12
Girone 1
Sat 19 Jan
Gozzano Gozzano
4-0
Cuneo Cuneo
Pisa Pisa
1-0
Siena Siena
Dom 20 Jan
Pro Piacenza Pro Piacenza
14:30
Alessandria Alessandria
Pontedera Pontedera
14:30
Piacenza Piacenza
Pro Patria Pro Patria
14:30
Olbia Calcio Olbia Calcio
Juventus Sub 23 Juventus Sub 23
14:30
Carrarese Carrarese
Pro Vercelli Pro Vercelli
14:30
AC Arezzo AC Arezzo
Arzachena Arzachena
14:30
Virtus Entella Virtus Entella
AS Lucchese Libertas 1905 Lucchese Libertas
18:30
Pistoiese Pistoiese
Lun 21 Jan
Albissola Albissola
20:45
Novara Calcio Novara Calcio
Squadra / Punti
1 Pro Vercelli LEO 36
2 Piacenza PIA 36
3 Carrarese CAR 34
4 AC Arezzo PEN 34
5 Pisa PIS 33
6 Virtus Entella ACD 31
7 Siena SIE 31
8 Pontedera PON 28
9 Pro Patria PRO 27
10 Novara Calcio NOV 26
 
11 Gozzano GOZ 25
12 Cuneo CUN 24
13 Juventus Sub 23 JS2 21
14 Alessandria USA 20
15 Pistoiese PIS 17
16 Albissola ASA 17
17 Olbia Calcio OLB 16
18 Pro Piacenza PIA 15
19 Arzachena ARZ 14
20 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 12
Girone 2
Sat 19 Jan
Ternana Calcio Ternana Calcio
0-1
Fano Fano
Sudtirol Sudtirol
1-1
Ravenna Calcio Ravenna Calcio
AC Monza AC Monza
1-0
Virtus Verona Virtus Verona
Triestina Triestina
2-0
Rimini Rimini
AS Gubbio 1910 AS Gubbio 1910
1-0
Vis Pesaro Vis Pesaro
Imolese Imolese
5-0
Giana Erminio Giana Erminio
Fermana Fermana
1-0
Feralpisalò Feralpisalò
Pordenone Pordenone
1-0
AlbinoLeffe AlbinoLeffe
SS Sambenedettese Calcio Sambenedettese
2-1
Teramo Teramo
Vicenza Vicenza
1-1
Renate Renate
Squadra / Punti
1 Pordenone POR 43
2 Triestina TRI 35
3 Fermana FER 34
4 Imolese IMO 32
5 Ravenna Calcio RAV 31
6 Ternana Calcio TER 30
7 Vicenza VIC 30
8 SS Sambenedettese Calcio SSS 30
9 Vis Pesaro VIS 29
10 AC Monza ASS 29
 
11 Sudtirol FCS 28
12 Feralpisalò FER 28
13 AS Gubbio 1910 ASG 24
14 Teramo TER 23
15 Fano FAN 23
16 Rimini RIM 22
17 Renate REN 21
18 Virtus Verona VIR 19
19 AlbinoLeffe ABN 18
20 Giana Erminio GER 18
Girone 3
Dom 20 Jan
Siracusa Siracusa
14:30
Catania Catania
Viterbese Viterbese
14:30
Juve Stabia Juve Stabia
MonoPoli MonoPoli
14:30
Potenza Calcio Potenza Calcio
Trapani Trapani
14:30
US Vibonese Calcio Vibonese Calcio
Virtus Francavilla Virtus Francavilla
16:30
SS Cavese 1919 SS Cavese 1919
Bisceglie Bisceglie
16:30
Reggina Reggina
Catanzaro Catanzaro
16:30
Rende Rende
Matera Matera
16:30
Sicula Leonzio Sicula Leonzio
Casertana Casertana
18:30
Rieti Rieti
Squadra / Punti
1 Juve Stabia JUS 46
2 Trapani TRA 37
3 Catania CAT 37
4 Catanzaro FCC 34
5 Rende REN 31
6 MonoPoli MON 29
7 US Vibonese Calcio USV 29
8 Reggina REG 28
9 Casertana CAS 26
10 Potenza Calcio RPO 25
 
11 SS Cavese 1919 SSC 22
12 Sicula Leonzio SIC 20
13 Rieti RIE 19
14 Virtus Francavilla FRA 18
15 Viterbese VIT 16
16 Siracusa SIR 15
17 Bisceglie BIS 15
18 Matera MAT 8
19 Paganese PAG 8
Girone 1
Dom 20 Jan
Arconatese Arconatese
14:30
Folgore Caratese Folgore Caratese
AS Bra AS Bra
14:30
Borgosesia Borgosesia
Borgaro Nobis Borgaro Nobis
14:30
Pro Dronero Pro Dronero
Lecco Lecco
14:30
Casale Casale
Ligorna Ligorna
14:30
Inveruno Inveruno
Bustese Milano City FC Bustese Milano Ci.
14:30
Fezzanese Fezzanese
Sestri Levante Sestri Levante
14:30
Lavagnese Lavagnese
Stresa Stresa
14:30
Chieri Chieri
Sanremo Sanremo
14:30
Savona Savona
Squadra / Punti
1 Lecco LEC 48
2 Savona SAV 38
3 Casale CAS 38
4 Sanremo SAN 38
5 Inveruno INV 30
6 Ligorna LIG 30
7 Chieri CHI 28
8 Folgore Caratese FOL 26
9 AS Bra ASD 25
 
10 Lavagnese LAV 24
11 Fezzanese FEZ 23
12 Borgosesia BOR 22
13 Sestri Levante SES 22
14 Bustese Milano City FC BUS 19
15 Arconatese ARC 17
16 Stresa STR 14
17 Pro Dronero APD 14
18 Borgaro Nobis BOR 6
Girone 2
Dom 20 Jan
Caravaggio Caravaggio
14:30
Darfo Boario Darfo Boario
Como Como
14:30
Olginatese Olginatese
Legnago Salus Legnago Salus
14:30
Ambrosiana Ambrosiana
Mantova Mantova
14:30
Scanzorosciate Scanzorosciate
Pontisola Pontisola
14:30
Virtus Bergamo Virtus Bergamo
Pro Sesto Pro Sesto
14:30
Caronnese Caronnese
Rezzato Rezzato
14:30
Sondrio Sondrio
Villa d'Almè Villa d'Almè
14:30
Ciserano Ciserano
Seregno Seregno
14:30
Villafranca Villafranca
Squadra / Punti
1 Como COM 48
2 Mantova MAN 48
3 Pro Sesto PRO 40
4 Rezzato REZ 38
5 Caronnese CAR 37
6 Virtus Bergamo VBE 29
7 Villa d'Almè VIL 27
8 Pontisola PON 25
9 Sondrio SON 25
 
10 Caravaggio CAR 21
11 Seregno SER 21
12 Darfo Boario DAR 19
13 Ciserano CIS 18
14 Villafranca VIL 17
15 Ambrosiana GSD 17
16 Legnago Salus LEG 16
17 Scanzorosciate SCA 14
18 Olginatese OLG 8
Girone 3
Dom 20 Jan
Belluno Belluno
14:30
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
Arzignano Valchiampo Arzignano
14:30
Levico Levico
Montebelluna Montebelluna
14:30
Union Feltre Union Feltre
Campodarsego Campodarsego
14:30
AC Este AC Este
Cartigliano Cartigliano
14:30
Virtus Don Bosco Virtus Don Bosco
Clodiense Clodiense
14:30
Sandonà Sandonà
St. Georgen St. Georgen
14:30
Adriese Adriese
Tamai Tamai
14:30
Chions Chions
Trento Trento
14:30
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
Squadra / Punti
1 Adriese SDA 39
2 Union Feltre UNI 33
3 Campodarsego CAM 33
4 Arzignano Valchiampo UAR 33
5 Delta Porto Tolle DEL 29
6 AC Este ACE 29
7 Chions CHI 27
8 Montebelluna MON 27
9 Virtus Don Bosco VDB 27
 
10 Cjarlins Muzane CJA 25
11 Cartigliano CAR 24
12 Sandonà SAN 23
13 Belluno BEL 22
14 Levico LEV 20
15 St. Georgen STG 19
16 Trento TRE 13
17 Clodiense CLO 13
18 Tamai TAM 13

Follow BeSoccer on Facebook