noscript image
  • Cesena
  • Bari 1908
  • Avellino
  • Como
  • Modena
  • Latina
  • Santarcangelo
  • Tuttocuoio
  • Messina
  • Mantova
  • Savona
  • Forli
  • Sassari Torres
  • Reggiana
  • Prato
  • Città di Campobasso
  • Campodarsego
  • Gavorrano
  • Delta Porto Tolle
  • Taranto
  • Lupa Roma
  • San Marino Calcio
  • Serie D
  • Group 1
  • 2018/2019
Girone 1
Dom 24 Febr
Borgaro Nobis Borgaro Nobis
14:30
Sanremo Sanremo
Chieri Chieri
14:30
Sestri Levante Sestri Levante
Fezzanese Fezzanese
14:30
Lecco Lecco
Folgore Caratese Folgore Caratese
14:30
Inveruno Inveruno
Lavagnese Lavagnese
14:30
AS Bra AS Bra
Pro Dronero Pro Dronero
14:30
Bustese Milano City FC Bustese Milano Ci.
Savona Savona
14:30
Arconatese Arconatese
Stresa Stresa
14:30
Ligorna Ligorna
Casale Casale
14:30
Borgosesia Borgosesia
Squadra / Punti
1 Lecco LEC 61
2 Sanremo SAN 50
3 Savona SAV 41
4 Casale CAS 40
5 Ligorna LIG 40
6 Chieri CHI 38
7 Inveruno INV 37
8 Folgore Caratese FOL 32
9 Lavagnese LAV 31
 
10 AS Bra ASD 30
11 Fezzanese FEZ 28
12 Sestri Levante SES 27
13 Borgosesia BOR 26
14 Bustese Milano City FC BUS 26
15 Arconatese ARC 25
16 Pro Dronero APD 18
17 Stresa STR 15
18 Borgaro Nobis BOR 15
Girone 2
Dom 24 Febr
Ambrosiana Ambrosiana
14:30
Caravaggio Caravaggio
Caronnese Caronnese
14:30
Sondrio Sondrio
Ciserano Ciserano
14:30
Mantova Mantova
Como Como
14:30
Pro Sesto Pro Sesto
Legnago Salus Legnago Salus
14:30
Pontisola Pontisola
Olginatese Olginatese
14:30
Seregno Seregno
Scanzorosciate Scanzorosciate
14:30
Darfo Boario Darfo Boario
Villa d'Almè Villa d'Almè
14:30
Rezzato Rezzato
Virtus Bergamo Virtus Bergamo
14:30
Villafranca Villafranca
Squadra / Punti
1 Como COM 61
2 Mantova MAN 60
3 Pro Sesto PRO 50
4 Rezzato REZ 47
5 Caronnese CAR 45
6 Virtus Bergamo VBE 34
7 Pontisola PON 32
8 Sondrio SON 32
9 Seregno SER 30
 
10 Villa d'Almè VIL 29
11 Caravaggio CAR 26
12 Darfo Boario DAR 26
13 Legnago Salus LEG 24
14 Villafranca VIL 23
15 Scanzorosciate SCA 21
16 Ciserano CIS 20
17 Ambrosiana GSD 18
18 Olginatese OLG 12
Girone 3
Dom 24 Febr
Adriese Adriese
14:30
Cartigliano Cartigliano
Arzignano Valchiampo Arzignano
14:30
Tamai Tamai
Chions Chions
14:30
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
Clodiense Clodiense
14:30
Campodarsego Campodarsego
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
14:30
Sandonà Sandonà
AC Este AC Este
14:30
Virtus Don Bosco Virtus Don Bosco
Levico Levico
14:30
Belluno Belluno
St. Georgen St. Georgen
14:30
Montebelluna Montebelluna
Union Feltre Union Feltre
14:30
Trento Trento
Squadra / Punti
1 Adriese SDA 48
2 Arzignano Valchiampo UAR 45
3 Campodarsego CAM 43
4 Union Feltre UNI 41
5 Virtus Don Bosco VDB 40
6 Delta Porto Tolle DEL 38
7 Cjarlins Muzane CJA 32
8 Chions CHI 32
9 AC Este ACE 32
 
10 Montebelluna MON 31
11 Cartigliano CAR 30
12 Belluno BEL 28
13 Levico LEV 26
14 St. Georgen STG 26
15 Sandonà SAN 24
16 Clodiense CLO 22
17 Tamai TAM 19
18 Trento TRE 18
Girone 4
Dom 24 Febr
Adrense Adrense
14:30
Pol. Ciliverghe Pol. Ciliverghe
Calvina Calvina
14:30
Classe Classe
Lentigione Lentigione
14:30
Mezzolara Mezzolara
Modena Modena
14:30
Fanfulla Fanfulla
Pavia Pavia
14:30
Fiorenzuola Fiorenzuola
Pergolettese Pergolettese
14:30
OltrepòVoghera OltrepòVoghera
San Marino Calcio San Marino Calcio
14:30
Axys Zola Axys Zola
Sasso Marconi Sasso Marconi
14:30
Crema Crema
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
14:30
Reggiana Reggiana
Squadra / Punti
1 Pergolettese PER 56
2 Modena MOD 50
3 Reggiana REG 45
4 Fanfulla FAN 42
5 Fiorenzuola FIO 39
6 Crema CRE 36
7 Vigor Carpaneto USD 35
8 Adrense ADR 31
9 Lentigione LEN 30
 
10 Mezzolara MEZ 28
11 Pavia PAV 27
12 Pol. Ciliverghe PSM 26
13 Sasso Marconi ASD 26
14 San Marino Calcio SAN 25
15 Calvina CAL 23
16 Axys Zola AXY 21
17 Classe CLA 19
18 OltrepòVoghera ASD 18
Girone 6
Sat 02 Febr
Santarcangelo Santarcangelo
2-4
Pineto Pineto
Dom 03 Febr
Avezzano Avezzano
0-2
Olympia Agnonese Olympia Agnonese
Sangiustese Sangiustese
0-0
Montegiorgio Montegiorgio
Sammaurese Sammaurese
1-0
Castelfidardo Calcio Castelfidardo
Recanatese Recanatese
1-1
Città di Campobasso Città Campobasso
Matelica Calcio Matelica Calcio
4-1
Real Giulianova Real Giulianova
Jesina Jesina
2-0
Isernia Isernia
Francavilla Calcio Francavilla Calcio
1-2
Cesena Cesena
Forli Forli
1-1
Vastese Vastese
Savignanese Savignanese
1-1
San Nicolò San Nicolò
Squadra / Punti
1 Cesena CES 60
2 Matelica Calcio MAT 52
3 San Nicolò SAN 41
4 Sangiustese SAN 40
5 Recanatese REC 39
6 Pineto PIN 37
7 Francavilla Calcio FRA 37
8 Città di Campobasso CAM 37
9 Montegiorgio MON 36
10 Sammaurese SAM 35
 
11 Savignanese SAV 31
12 Real Giulianova GIU 29
13 Vastese ASD 28
14 Jesina JES 28
15 Avezzano AVE 27
16 Forli FOR 25
17 Isernia ISE 24
18 Olympia Agnonese OLY 23
19 Santarcangelo SAN 22
20 Castelfidardo Calcio CAS 14
Girone 7
Sat 02 Febr
Budoni Budoni
1-1
Ostia Mare Ostia Mare
Dom 03 Febr
Albalonga Albalonga
2-3
Latte Dolce Latte Dolce
Sassari Torres Sassari Torres
0-2
Aprilia Aprilia
Latina Latina
2-0
Castiadas Castiadas
Ladispoli Ladispoli
1-1
Nuova Monterosi Nuova Monterosi
Città di Anagni Città di Anagni
0-1
Lanusei Lanusei
Avellino Avellino
1-0
SFF Atletico SFF Atletico
Anzio Anzio
0-1
Flaminia Flaminia
Trastevere Trastevere
1-1
Cassino Cassino
Wed 27 Febr
Lupa Roma Lupa Roma
14:30
Vis Artena Vis Artena
Squadra / Punti
1 Lanusei LAN 57
2 Latte Dolce ULD 51
3 Trastevere TRA 50
4 Nuova Monterosi ANM 47
5 Avellino AVE 47
6 Aprilia APR 43
7 Cassino SSC 40
8 SFF Atletico SFF 39
9 Albalonga ALB 39
10 Vis Artena VIS 35
 
11 Latina LAT 33
12 Flaminia FLA 31
13 Ostia Mare OST 27
14 Città di Anagni ANA 26
15 Budoni BUD 24
16 Ladispoli LAD 24
17 Castiadas CAS 21
18 Sassari Torres SAS 21
19 Lupa Roma LRO 19
20 Anzio ANZ 12
Girone 9
Dom 24 Febr
Messina Messina
14:30
Locri 1909 Locri 1909
Bari 1908 Bari 1908
14:30
Acireale Acireale
Cittanovese Cittanovese
14:30
Turris Neapolis Turris Neapolis
Marsala Marsala
14:30
Igea Virtus Igea Virtus
Nocerina Nocerina
14:30
Portici Portici
Roccella Roccella
14:30
Gela Gela
Rotonda Rotonda
14:30
Città di Messina Città di Messina
Sancataldese Sancataldese
14:30
Castrovillari Castrovillari
Troina Troina
14:30
Palmese Palmese
Squadra / Punti
1 Bari 1908 BAR 58
2 Turris Neapolis TUR 49
3 Acireale ACI 39
4 Marsala MAR 37
5 Cittanovese CCI 37
6 Gela GEL 36
7 Portici POR 36
8 Castrovillari USC 34
9 Palmese PAL 32
 
10 Troina ASD 32
11 Nocerina NOC 32
12 Città di Messina CIT 27
13 Locri 1909 LOC 26
14 Messina MES 25
15 Roccella ROC 25
16 Sancataldese SAN 24
17 Rotonda ROT 17
18 Igea Virtus FCI 16

Follow BeSoccer on Facebook