noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Juventud Antoniana
  • Guaraní A. Franco
  • Gimnasia y Tiro
  • Atlético Paraná
  • San Martín Mendoza
  • Libertad Sunchales
  • Rivadavia Lincoln
  • Independiente Neuquén
  • Sol de América Formosa
  • San Lorenzo Alem
  • Unión Santiago
  • Germinal de Rawson
  • Racing Córdoba
  • Ben Hur
  • Liniers Bahía Blanca
  • Racing Olavarría
  • Gutiérrez
  • Dep. Roca
  • Sarmiento Leones
  • Independiente Chivilcoy
  • Sportivo Guzmán
  • Jorge Newbery VM
Domenica, 01 Marzo 2020, 23:30 Terminata

Classifiche

Grupo 1 Pti PG V N P GF GS Diff
Legenda
Fase successiva
1 Sportivo Sportivo 10 5 3 1 1 10 5 +5
2 Independiente Independiente 8 5 2 2 1 8 7 +1
3 Unión Santiago Unión Santiago 7 5 2 1 2 12 6 +6
4 La Costanera La Costanera 2 5 0 2 3 4 16 -12
GRUPO 2 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Vélez Ramón Vélez Ramón 11 5 3 2 0 11 2 +9
2 Talleres Nueva Es. Talleres Nueva Es. 5 5 1 2 2 9 10 -1
3 Tintina Tintina 5 5 1 2 2 7 9 -2
4 Atlético Quemado Atlético Quemado 5 5 1 2 2 4 10 -6
Grupo 3 Pti PG V N P GF GS Diff
1 San Lorenzo Alem San Lorenzo Alem 10 4 3 1 0 7 2 +5
2 Instituto Tráfico Instituto Tráfico 4 3 1 1 1 4 3 +1
3 Unión Sportiva R. Unión Sportiva R. 0 3 0 0 3 4 10 -6
GRUPO 4 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Martín Bañado Martín Bañado 7 3 2 1 0 6 3 +3
2 Atlético Policial Atlético Policial 4 3 1 1 1 7 5 +2
3 Dep. Bañado Ovan. Dep. Bañado Ovan. 2 4 0 2 2 5 10 -5
GRUPO 5 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Tiro Federal Gimn. Tiro Federal Gimn. 6 3 2 0 1 3 1 +2
2 Lorenzo Pomán Lorenzo Pomán 4 3 1 1 1 2 2 0
3 Peñarol Belén Peñarol Belén 1 2 0 1 1 1 3 -2
GRUPO 6 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Martín Villa Uni. Martín Villa Uni. 7 5 1 4 0 5 4 +1
2 Andes Sarmiento Andes Sarmiento 6 5 1 3 1 9 8 +1
3 San Buenaventura San Buenaventura 6 5 1 3 1 8 8 0
4 Federación Federación 4 5 0 4 1 5 7 -2
GRUPO 7 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Andino Andino 11 5 3 2 0 12 6 +6
2 Américo Tesorieri Américo Tesorieri 6 4 1 3 0 9 7 +2
3 Rioja Juniors Rioja Juniors 3 5 0 3 2 5 9 -4
4 Barrio Argentino Barrio Argentino 2 4 0 2 2 4 8 -4
Grupo 8 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Argentino Peñarol Argentino Peñarol 11 5 3 2 0 11 1 +10
2 Sportivo Colonia . Sportivo Colonia . 10 5 3 1 1 14 9 +5
3 Deportivo Comercio Deportivo Comercio 6 5 1 3 1 3 4 -1
4 Independiente Independiente 0 5 0 0 5 5 19 -14
Grupo 9 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Belgrano Vicuña . Belgrano Vicuña . 8 5 2 2 1 9 6 +3
2 Sportivo Julio Sportivo Julio 7 5 2 1 2 9 7 +2
3 CSyB Atenas CSyB Atenas 6 5 1 3 1 7 9 -2
4 Atlético Río Te. Atlético Río Te. 5 5 1 2 2 6 9 -3
Grupo 10 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Racing Córdoba Racing Córdoba 13 5 4 1 0 11 2 +9
2 Atlético Palmas Atlético Palmas 8 5 2 2 1 7 5 +2
3 Julio Morteros Julio Morteros 4 5 1 1 3 3 9 -6
4 Julio Olímpico Julio Olímpico 3 5 1 0 4 4 9 -5
Grupo 11 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Atlético Bell Atlético Bell 10 5 3 1 1 10 3 +7
2 Sarmiento Leones Sarmiento Leones 10 5 3 1 1 6 4 +2
3 Uniiversitario Uniiversitario 6 5 2 0 3 5 7 -2
4 Newbery y Everton Newbery y Everton 3 5 1 0 4 5 12 -7
Grupo 12 Pti PG V N P GF GS Diff
1 Unión Oncativo Unión Oncativo 9 5 3 0 2 14 11 +3
2 Juventud Agrario Juventud Agrario 9 5 3 0 2 9 8 +1
3 General Juniors General Juniors 7 5 2 1 2 6 5 +1
4 Defensores Pilar Defensores Pilar 4 5 1 1 3 11 16 -5

Follow BeSoccer on Facebook