noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Bremer SV
  • Stuttgarter Kickers
  • SV Eintracht Trier
  • Nottingen
  • Germania Egestorf
  • Hessen Kassel
  • Rot Weiss Ahlen
  • Siegen Sportfreunde
  • FT Braunschweig
  • Erndtebrück
  • Ravensburg
  • Barmbek-Uhlenhorst
  • Reutlingen
  • Paloma Hamburg
  • Villingen
  • Borussia Hildesheim
  • Luckenwalde
  • Stuttgart II
  • Bayern Hof
  • TuS Koblenz
  • SV Eichede
  • Victoria Seelow
  • Oberliga
  • Group 1
  • 2019/2020
Girone 1
Sat 30 Nov
ATSV Erlangen ATSV Erlangen
4-2
TSV Abtswind TSV Abtswind
DJK Gebenbach DJK Gebenbach
3-3
Ansbach Ansbach
TSV Karlburg TSV Karlburg
1-1
Bayern Hof Bayern Hof
ASV Cham ASV Cham
1-1
1. FC Sand 1. FC Sand
Sat 07 Mar
Viktoria Kahl Viktoria Kahl
0-3
DJK Bamberg DJK Bamberg
Seligenporten Seligenporten
14:00
Eltersdorf Eltersdorf
Würzburger FV Würzburger FV
2-6
Vilzing Vilzing
Lun 13 Apr
Ammerthal Ammerthal
17:00
Grossbardorf Grossbardorf
Squadra / Punti
1 Vilzing VIL 50
2 Eltersdorf ELT 48
3 Seligenporten SEL 47
4 Grossbardorf GRO 36
5 Ammerthal AMM 35
6 Eintracht Bamberg EIN 32
7 ATSV Erlangen ATS 31
8 Würzburger FV WUR 31
9 ASV Cham ASV 27
 
10 Ansbach ANS 27
11 DJK Gebenbach DJK 25
12 Bayern Hof BAY 23
13 DJK Bamberg DJJ 22
14 TSV Abtswind TSV 21
15 1. FC Sand SAN 18
16 TSV Karlburg TSK 13
17 Viktoria Kahl VKA 9
Girone 3
Ven 21 Febr
Hamburgo III Hamburgo III
1-3
Dassendorf Dassendorf
Sat 22 Febr
Meiendorfer SV Meiendorfer SV
1-4
Victoria Hamburg Victoria Hamburg
Dom 23 Febr
Teutonia Ottensen Teutonia Ottensen
1-0
TSV Sasel TSV Sasel
Curslack-Neuengamme Curslack-Neuengamm
3-0
Hamm United FC Hamm United FC
Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-Uhlenhorst
5-1
Bramfelder SV Bramfelder SV
Niendorfer TSV Niendorfer TSV
1-1
Tus Osdorf Tus Osdorf
Union Tornesch Union Tornesch
2-3
Süderelbe Süderelbe
Lun 13 Apr
Buchholz Buchholz
14:00
Wandsbeker Concordia Wandsbeker
Tue 21 Apr
Rugenbergen Rugenbergen
19:00
Paloma Hamburg Paloma Hamburg
Squadra / Punti
1 Dassendorf DAS 60
2 Teutonia Ottensen OTT 57
3 Barmbek-Uhlenhorst BAR 49
4 Victoria Hamburg VHG 47
5 TSV Sasel SAS 45
6 Niendorfer TSV NIE 43
7 Hamburgo III HAM 33
8 Tus Osdorf OSD 30
9 Süderelbe SUD 29
 
10 Hamm United FC HAM 27
11 Wandsbeker Concordia WAN 25
12 Curslack-Neuengamme CUR 23
13 Rugenbergen RUG 23
14 Union Tornesch UTO 20
15 Paloma Hamburg PAL 19
16 Buchholz BUC 17
17 Meiendorfer SV MEI 12
18 Bramfelder SV BRA 10
Girone 4
Sat 22 Febr
FT Braunschweig FT Braunschweig
1-1
Hagen/Uthlede Hagen/Uthlede
Schwalbe Tundern Schwalbe Tundern
1-2
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
Dom 23 Febr
VfL Oldenburg VfL Oldenburg
5-3
Lupo-Martini Lupo-Martini
Dom 01 Mar
Atlas Delmenhorst Atlas Delmenhorst
1-0
TB Uphusen TB Uphusen
Sat 11 Apr
Heeslinger SC Heeslinger SC
15:00
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
Lun 13 Apr
TuS Bersenbrück TuS Bersenbrück
15:00
Arminia Hannover Arminia Hannover
Wed 06 Maggio
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
19:00
Wolfenbüttel Wolfenbüttel
Wed 13 Maggio
MTV Eintracht Celle Eintracht Celle
19:00
Germania Egestorf Germania Egestorf
Borussia Hildesheim Borussia
19:00
BSV Kickers Emden BSV Kickers Emden
Squadra / Punti
1 Borussia Hildesheim BOR 49
2 Atlas Delmenhorst ADF 48
3 VfL Oldenburg VFL 44
4 Spelle-Venhaus SVE 42
5 Germania Egestorf GER 40
6 Heeslinger SC HEE 36
7 MTV Eintracht Celle MEC 28
8 BSV Kickers Emden BSV 24
9 MTV Gifhorn GIF 24
 
10 TuS Bersenbrück TUB 24
11 Lupo-Martini LUP 23
12 Arminia Hannover AHA 22
13 FT Braunschweig FTB 22
14 Hagen/Uthlede HAU 22
15 TB Uphusen TBU 20
16 Wolfenbüttel WOL 16
17 Eintracht Northeim ENM 15
18 Schwalbe Tundern HSC 13
Girone 5
Sat 07 Mar
KSV Baunatal KSV Baunatal
2-0
FC Hanau 93 FC Hanau 93
Hessen Kassel Hessen Kassel
4-0
Hessen Dreieich Hessen Dreieich
Viktoria Griesheim Viktoria Griesheim
2-1
Rot-Weiß Hadamar Rot-Weiß Hadamar
Lehnerz Lehnerz
7-1
Neuhof Neuhof
Fernwald Fernwald
1-5
Waldgirmes Waldgirmes
Dietkirchen Dietkirchen
1-2
Bad Vilbel Bad Vilbel
Dom 08 Mar
VfB Ginsheim VfB Ginsheim
1-2
Rot-Weiß Walldorf Rot-Weiß Walldorf
Sat 11 Apr
Eddersheim Eddersheim
15:00
Türkgücü Friedberg Türkgücü
Lun 13 Apr
SV Steinbach 1920 SV Steinbach 1920
15:00
Eintracht Stadtallendorf Eintracht
Squadra / Punti
1 Eintracht Stadtallendorf EIN 48
2 Hessen Kassel HES 47
3 Eddersheim EDD 43
4 Lehnerz LEH 42
5 VfB Ginsheim VFB 37
6 Rot-Weiß Hadamar ROT 37
7 Hessen Dreieich HES 36
8 Rot-Weiß Walldorf RWW 33
9 Waldgirmes WAL 32
 
10 Viktoria Griesheim VIK 32
11 KSV Baunatal BAU 30
12 Türkgücü Friedberg TUR 30
13 FC Hanau 93 FCH 26
14 Dietkirchen DIE 23
15 Bad Vilbel FVB 20
16 SV Steinbach 1920 STE 16
17 Neuhof NEU 13
18 Fernwald FER 11
Girone 10
Thu 26 Mar
International Leipzig International
19:00
Carl Zeiss Jena II Carl Zeiss Jena
Dom 29 Mar
Askania Bernburg Askania Bernburg
14:00
Einheit Rudolstadt Einheit Rudolstadt
Thu 09 Apr
VfL Halle VfL Halle
18:00
VFC Plauen VFC Plauen
Grimma Grimma
18:00
1. FC Merseburg 1. FC Merseburg
Wacker Nordhausen II Wacker Nordhausen
19:00
Eilenburg Eilenburg
Sat 11 Apr
FSV Martinroda FSV Martinroda
14:00
Union Sandersdorf Union Sandersdorf
Dom 12 Apr
Luckenwalde Luckenwalde
14:00
Hohenstein-Ernstthal Hohenstein-Ernstth
Lun 13 Apr
VfB Krieschow VfB Krieschow
14:00
Oberlausitz Neugersdorf Oberlausitz
Squadra / Punti
1 Luckenwalde LUC 44
2 Carl Zeiss Jena II CAR 44
3 Einheit Rudolstadt EIN 35
4 International Leipzig ILE 32
5 Eilenburg EIL 31
6 VFC Plauen PLA 31
7 1. FC Merseburg FCM 28
8 Union Sandersdorf UNI 26
 
9 Grimma FCG 26
10 Wacker Nordhausen II WEN 25
11 Oberlausitz Neugersdorf OBE 24
12 VfL Halle VFL 24
13 VfB Krieschow VFB 23
14 Hohenstein-Ernstthal VFL 15
15 FSV Martinroda FSM 9
16 Askania Bernburg ASB 6
Girone 11
Ven 20 Mar
Bissingen Bissingen
19:00
Nottingen Nottingen
Sat 21 Mar
Ravensburg Ravensburg
14:00
TSV Ilshofen TSV Ilshofen
Sandhausen II Sandhausen II
14:00
Freiberg Freiberg
CfR Pforzheim CfR Pforzheim
14:00
Sportfreunde Dorfmerkingen Sportfreunde
Göppinger SV Göppinger SV
14:00
Stuttgarter Kickers Stuttgarter
Freiburger FC Freiburger FC
14:30
Oberachern Oberachern
Linx Linx
15:00
1.FC Rielasingen-Arlen 1.FC
Neckarsulmer SU Neckarsulmer SU
15:30
Villingen Villingen
Dom 22 Mar
Stuttgart II Stuttgart II
14:00
Reutlingen Reutlingen
Squadra / Punti
1 Stuttgart II STU 41
2 Göppinger SV GOP 41
3 Stuttgarter Kickers SVS 38
4 Ravensburg RAV 34
5 Oberachern OBE 32
6 Villingen VIL 32
7 Bissingen BIS 30
8 Freiburger FC FRE 30
9 1.FC Rielasingen-Arlen 1FC 28
 
10 Sportfreunde Dorfmerkingen SDO 27
11 Linx LIN 27
12 Nottingen NOT 27
13 Neckarsulmer SU NEC 26
14 CfR Pforzheim PFO 25
15 Reutlingen REU 25
16 Freiberg FRE 25
17 TSV Ilshofen ILS 19
18 Sandhausen II SAN 12

Follow BeSoccer on Facebook