noscript image
  • SV Austria Salzburg
  • Ritzing
  • Golling
  • Kremser SC
  • Union St. Florian
  • USC Eugendorf
  • TSV Neumarkt
  • ATSV Wolfsberg
  • Oberwart
  • Kottingbrunn
  • SV Innsbruck
  • SV Wallern
  • Wienerberg
  • Ferlach
  • Köttmannsdorf
  • Treibach
  • Telfs
  • SV Eltendorf
  • SV Stegersbach
  • Salzburger AK
  • Gaflenz
  • Kematen
Girone 1
Ven 26 Apr
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
19:00
Spittal Spittal
Feldkirchen Feldkirchen
19:00
St. Michael St. Michael
Sat 27 Apr
Lind Lind
15:00
Matrei Matrei
Bleiburg Bleiburg
16:00
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
ASKO Wolfnitz ASKO Wolfnitz
16:00
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
St. Jakob St. Jakob
16:00
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
KAC KAC
16:00
Treibach Treibach
Dom 28 Apr
Ferlach Ferlach
13:30
Maria Saal Maria Saal
Squadra / Punti
1 ATSV Wolfsberg WOL 46
2 Treibach TRE 42
3 SAK Klagenfurt KLA 42
4 Köttmannsdorf KMD 35
5 Maria Saal MSA 35
6 Ferlach FLC 35
7 KAC KAC 35
8 Spittal SPI 30
 
9 ASKÖ Gmünd GMD 29
10 Feldkirchen FEL 24
11 St. Jakob SVJ 23
12 Bleiburg BLE 21
13 Matrei MAT 20
14 Lind SVL 18
15 St. Michael MIC 17
16 ASKO Wolfnitz ASW 16
Girone 2
Sat 20 Apr
Thalgau Thalgau
0-4
Salzburger AK Salzburger AK
ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
1-4
Bürmoos Bürmoos
Zell am See Zell am See
1-3
Puch Puch
Golling Golling
0-3
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
SK Strobl SK Strobl
0-4
Kuchl Kuchl
SV Austria Salzburg Austria Salzburg
6-0
Adnet Adnet
Straßwalchen Straßwalchen
1-2
USC Eugendorf USC Eugendorf
Altenmarkt Altenmarkt
7-3
Bramberg Bramberg
Squadra / Punti
1 Salzburger AK SAL 53
2 SV Austria Salzburg SVA 50
3 Kuchl KUC 46
4 TSV Neumarkt TSV 42
5 Bürmoos BUR 38
6 Straßwalchen STR 33
7 USC Eugendorf USC 33
8 Altenmarkt ALT 32
 
9 Golling GOL 30
10 Zell am See ZEL 29
11 Adnet SKA 21
12 Thalgau UFV 20
13 Bramberg BRA 19
14 Puch PUC 19
15 SK Strobl SKS 17
16 ÖTSU Hallein OTS 16
Girone 3
Ven 19 Apr
Kottingbrunn Kottingbrunn
4-0
St. Peter St. Peter
Ardagger Ardagger
1-0
Ortmann Ortmann
Langenrohr Langenrohr
0-2
Stripfing Stripfing
Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkirchen-
2-2
Kremser SC Kremser SC
Sat 20 Apr
SC Retz SC Retz
2-1
Kilb Kilb
Rohrendorf Rohrendorf
3-1
Spratzern Spratzern
Gaflenz Gaflenz
3-1
Rohrbach Rohrbach
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya
1-1
Zwettl Zwettl
Squadra / Punti
1 Stripfing SVS 55
2 SC Retz SCR 45
3 Kottingbrunn KOT 44
4 Kremser SC KRE 40
5 Scheiblingkirchen-Warth SCH 36
6 Waidhofen / Thaya WAI 36
7 Gaflenz GAF 34
8 Ardagger ARD 30
 
9 Rohrbach SVR 28
10 Langenrohr LAN 27
11 Ortmann SCO 25
12 Zwettl ZWE 25
13 Kilb SCU 22
14 St. Peter STP 16
15 Spratzern SPR 16
16 Rohrendorf ROH 15
Girone 4
Ven 26 Apr
Voitsberg Voitsberg
19:00
Leoben Leoben
Liezen Liezen
19:00
Lebring Lebring
Mettersdorf Mettersdorf
19:00
Bad Radkersburg Bad Radkersburg
SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld
19:00
SV Union Gnas SV Union Gnas
Sat 27 Apr
Hitthaller St. Michael Hitthaller Michael
16:00
SC Bruck SC Bruck
Wildon Wildon
17:00
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz
Frauental Frauental
17:00
Lafnitz II Lafnitz II
St. Anna St. Anna
19:00
TSV Pöllau TSV Pöllau
Squadra / Punti
1 St. Anna ANN 45
2 SV Union Gnas GNA 41
3 SC Fürstenfeld FUR 39
4 Lebring LEB 36
5 TuS Heiligenkreuz HGK 35
6 Lafnitz II LAF 32
7 Voitsberg VOI 29
8 Wildon SVW 28
 
9 Hitthaller St. Michael ESV 28
10 Frauental SVF 27
11 SC Bruck SCB 25
12 Bad Radkersburg RAD 22
13 TSV Pöllau POL 21
14 Mettersdorf MET 20
15 Liezen LIE 20
16 Leoben LBN 19
Girone 5
Ven 12 Apr
Siegendorf Siegendorf
3-2
Pinkafeld Pinkafeld
Draßburg Draßburg
4-0
FC Deutschkreutz FC Deutschkreutz
Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf
3-2
SV Stegersbach SV Stegersbach
Sat 13 Apr
Parndorf II Parndorf II
0-2
SV Eltendorf SV Eltendorf
St. Margarethen St. Margarethen
2-2
Wimpassing Wimpassing
Kohfidisch Kohfidisch
3-0
Horitschon Horitschon
Markt Allhau Markt Allhau
2-1
Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn
Ritzing Ritzing
1-2
Oberwart Oberwart
Squadra / Punti
1 Draßburg DRA 51
2 Siegendorf ASV 36
3 Parndorf II PAR 36
4 Horitschon HOR 35
5 Pinkafeld PIN 34
6 St. Margarethen STM 34
7 SV Eltendorf SVE 33
8 FC Deutschkreutz DEU 33
 
9 Oberwart OBE 33
10 Ritzing RIT 32
11 Bad Sauerbrunn BAS 30
12 Leithaprodersdorf LEI 30
13 Markt Allhau ALL 27
14 Kohfidisch ASK 23
15 Wimpassing WIN 11
16 SV Stegersbach SVS 9
Girone 6
Thu 18 Apr
Donau Linz Donau Linz
1-1
St. Martin St. Martin
Union Perg Union Perg
0-3
Union Weißkirchen Union Weißkirchen
Sat 20 Apr
Grün Weiß Micheldorf Grün Weiß Miche.
1-5
Neuhofen / Ried II Neuhofen Ried
Kornspitz Pregarten Kornspitz
2-3
Oedt Oedt
Gmunden Gmunden
0-3
Union St. Florian Union St. Florian
Marchtrenk Marchtrenk
1-0
St. Valentin St. Valentin
Zebau Bad Ischl Zebau Bad Ischl
1-1
Union Edelweiß Union Edelweiß
Pöttinger Grieskirchen Pöttinger
0-2
SV Wallern SV Wallern
Squadra / Punti
1 Oedt OED 51
2 Union Weißkirchen UNI 45
3 Neuhofen / Ried II NEU 43
4 SV Wallern SVW 40
5 Donau Linz DON 39
6 St. Valentin ASV 34
7 Union Edelweiß UNI 30
8 Union St. Florian STF 28
 
9 Kornspitz Pregarten SPG 25
10 Pöttinger Grieskirchen SVP 24
11 St. Martin STM 23
12 Union Perg UNP 23
13 Zebau Bad Ischl SVZ 23
14 Grün Weiß Micheldorf GRU 21
15 Marchtrenk MAR 18
16 Gmunden GMU 16
Girone 7
Wed 01 Maggio
Volders Volders
-
Kundl Kundl
Kematen Kematen
-
SK St. Johann SK St. Johann
SV Innsbruck SV Innsbruck
-
Natters Natters
Zirl Zirl
-
Kirchbichl Kirchbichl
Imst Imst
-
Wattens II Wattens II
Telfs Telfs
-
Union Innsbruck Union Innsbruck
SV Hall SV Hall
-
Völs Völs
Zams Zams
-
Söll Söll
Squadra / Punti
1 SV Hall HAL 50
2 Imst IMS 39
3 Wattens II WAT 37
4 Telfs TEL 37
5 SK St. Johann STJ 37
6 Kematen KEM 34
7 Zams SVZ 32
8 Zirl ZIR 30
 
9 Kirchbichl KIR 26
10 Natters FCK 26
11 Kundl KUN 25
12 SV Innsbruck SVI 20
13 Söll FCS 15
14 Völs VOL 15
15 Volders FCV 14
16 Union Innsbruck UNI 14
Girone 8
Ven 05 Apr
Ostbahn XI Ostbahn XI
1-2
Slovan HAC Slovan HAC
Sat 06 Apr
Mauerwerk Sport Admira Mauerwerk Sport A.
0-6
A XII-Auhof Center XII-Auhof Center
Sportunion Mauer Sportunion Mauer
0-1
Donaufeld Donaufeld
Favoritner AC Favoritner AC
2-0
Wienerberg Wienerberg
Gerasdorf Stammersdorf Gerasdorf
4-1
Donau Donau
ASV 13 ASV 13
0-1
Post Post
SC Wiener Viktoria Wiener Viktoria
0-4
Elektra Elektra
Dom 07 Apr
Vorwärts Brigittenau Vorwärts
4-2
Mannswörth Mannswörth
Squadra / Punti
1 SC Wiener Viktoria SCW 51
2 Elektra ELE 49
3 Wienerberg WIE 39
4 Favoritner AC FAV 38
5 A XII-Auhof Center AUS 33
6 Vorwärts Brigittenau WAF 33
7 Donaufeld DON 33
8 Mannswörth MAN 31
 
9 Slovan HAC SKS 29
10 Gerasdorf Stammersdorf GER 28
11 Post POS 27
12 Donau DON 23
13 Sportunion Mauer SPO 19
14 Ostbahn XI OST 19
15 Mauerwerk Sport Admira MSA 18
16 ASV 13 ASV 13

Follow BeSoccer on Facebook