noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Girone 2
Sat 30 Maggio
Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
16:00
Desna Chernihiv Desna Chernihiv
Oleksandria Oleksandria
16:00
Zorya Luhansk Zorya Luhansk
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
16:00
Dinamo Kiev Dinamo Kiev
Squadra / Punti
1 Shakhtar Donetsk SHA 59
2 Zorya Luhansk ZOR 46
3 Dinamo Kiev DYN 46
 
4 Desna Chernihiv DES 43
5 Oleksandria PFC 40
6 Kolos Kovalivka KOL 26
Girone 3
Sat 30 Maggio
Dnipro-1 Dnipro-1
16:00
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Vorskla Poltava Vorskla Poltava
16:00
FC Lviv FC Lviv
Karpaty Lviv Karpaty Lviv
16:00
Illichivets Mariupol Illichivets
Squadra / Punti
1 Dnipro-1 SKD 28
2 Illichivets Mariupol ILL 25
3 FC Lviv LVI 21
 
4 Vorskla Poltava VOR 21
5 Olimpik Donetsk OLI 19
6 Karpaty Lviv KPT 14
Persha Liga
Sat 23 Nov
Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes
5-0
Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925 Kha.
Cherkashchyna-Akademiya Cherkashchyna-Akad
1-2
Inhulets Inhulets
Minai Minai
4-1
Obolon Obolon
Avanhard Kramatorsk Avanhard
3-1
Chornomorets Odessa Chornomorets
Metalurh Zaporizhya Metalurh
2-1
Balkany Zorya Balkany Zorya
Volyn Lutsk Volyn Lutsk
1-1
MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
Dom 24 Nov
Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport
0-2
Kremin Kremin
FC Prykarpattia FC Prykarpattia
0-1
Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky
Squadra / Punti
1 Rukh Vynnyky RYV 39
2 Volyn Lutsk VOL 38
3 Minai MIN 37
4 Inhulets INH 37
5 Obolon OBO 37
6 Ahrobiznes Volochysk FKA 37
7 Metalist 1925 Kharkiv MET 35
8 Avanhard Kramatorsk AVA 33
 
9 Hirnyk-Sport HSP 27
10 Chornomorets Odessa CHO 22
11 FC Prykarpattia PRY 20
12 MFK Mykolaiv MFK 18
13 Kremin KRE 16
14 Balkany Zorya BAL 14
15 Metalurh Zaporizhya MEZ 11
16 Cherkashchyna-Akademiya CHD 6
Girone 1
Sat 23 Nov
Polessya Polessya
3-3
Chayka Chayka
Nyva Ternopil Nyva Ternopil
1-0
Obolon-Brovar II Obolon-Brovar II
Bukovyna Chernivtsi Bukovyna
1-0
FC Nyva Vinnytsya FC Nyva Vinnytsya
Kalush Kalush
2-1
FC Veres FC Veres
Dom 24 Nov
Dinaz Vyshhorod Dinaz Vyshhorod
3-2
Uzhhorod Uzhhorod
Squadra / Punti
1 Polessya POL 39
2 Nyva Ternopil NYV 38
3 FC Veres FCV 36
4 Dinaz Vyshhorod FCD 34
5 Kalush FKK 29
6 Podillya Khmelnytskyi POK 29
 
7 Chayka CHA 26
8 FC Nyva Vinnytsya NYV 20
9 Bukovyna Chernivtsi BUK 20
10 Uzhhorod FCU 19
11 Obolon-Brovar II FCO 16
Girone 2
Wed 13 Nov
VPK-Ahro Shevchenkivka VPK-Ahro
2-2
Enerhiya Nova Kakhovka Enerhiya Nova Kak.
Sat 23 Nov
Real Pharma Real Pharma
0-3
Chornomorets II Chornomorets II
Mykolaiv II Mykolaiv II
1-1
Tavriya Simferopol Tavriya Simferopol
Krystal Krystal
2-0
Alians Lypova Dolyna Alians Lypova Dol.
Hirnyk Kryvyi Rih Hirnyk Kryvyi Rih
3-0
Avanhard Kramatorsk II Avanhard
Squadra / Punti
1 VPK-Ahro Shevchenkivka VPK 48
2 Alians Lypova Dolyna ALD 47
3 Krystal FCK 47
4 Hirnyk Kryvyi Rih HKR 33
5 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 25
6 Nikopol NIK 24
 
7 Mykolaiv II MYK 23
8 Tavriya Simferopol TAV 17
9 Real Pharma RPH 16
10 Chornomorets II CHO 13
11 Avanhard Kramatorsk II AVA 11
Liga Ucrania Sub 21
Ven 13 Mar
Lviv Sub 21 Lviv Sub 21
6-5
Desna Sub 21 Desna Sub 21
Oleksandria Sub 21 Oleksandria
2-0
Karpaty Lviv Sub 21 Karpaty Lviv
Dnipro-1 Sub 21 Dnipro-1 Sub 21
4-4
Mariupol' Sub 21 Mariupol' Sub 21
Sat 14 Mar
Zorya Luhansk Sub 21 Zorya Luhansk
1-2
Shakhtar Donetsk Sub 21 Shakhtar Donetsk
Dynamo Kyiv Sub 21 Dynamo Kyiv
2-2
Vorskla Poltava Sub 21 Vorskla Poltava
Squadra / Punti
1 Shakhtar Donetsk Sub 21 SHD 53
2 Dynamo Kyiv Sub 21 DYN 49
3 Vorskla Poltava Sub 21 VOP 41
4 Oleksandria Sub 21 OLE 36
5 Zorya Luhansk Sub 21 ZOL 29
6 Karpaty Lviv Sub 21 KAR 26
 
7 Lviv Sub 21 LVI 26
8 Mariupol' Sub 21 ILL 24
9 Desna Sub 21 DES 18
10 Kolos Kovalivka Sub 21 KOK 12
11 Dnipro-1 Sub 21 SKD 12
Liga Ucrania Sub 19
Ven 13 Mar
Metalurh Zaporizhya Sub 19 Metalurh
1-3
Shakhtar Donetsk Under 19 Shakhtar Donetsk .
Desna Sub 19 Desna Sub 19
0-3
Vorskla Poltava Sub 19 Vorskla Poltava
Dnipro-1 Sub 19 Dnipro-1 Sub 19
0-3
Karpaty Lviv Sub 19 Karpaty Lviv
Mariupol' Sub 19 Mariupol' Sub 19
1-3
Volyn Lutsk Sub 19 Volyn Lutsk
Kolos Kovalivka Sub 19 Kolos Kovalivka
0-3
Dynamo Kyiv Sub 19 Dynamo Kyiv
Zorya Luhansk Sub 19 Zorya Luhansk
0-0
Oleksandria Sub 19 Oleksandria
Squadra / Punti
1 Dynamo Kyiv Sub 19 DKY 43
2 Shakhtar Donetsk Under 19 SHK 42
3 Vorskla Poltava Sub 19 VOP 36
4 Volyn Lutsk Sub 19 VOL 34
5 Oleksandria Sub 19 OLE 29
6 Karpaty Lviv Sub 19 KAR 28
7 Metalurh Zaporizhya Sub 19 MZA 17
 
8 FC Lviv Sub 19 LVI 17
9 Zorya Luhansk Sub 19 ZOL 15
10 Mariupol' Sub 19 MAR 11
11 Kolos Kovalivka Sub 19 KOL 10
12 Dnipro-1 Sub 19 DNI 9
13 Desna Sub 19 DES 1
de - ISO Country Code Bundesliga »
Tue 26 Maggio
20:30
B. Leverkusen
20:30
Wolfsburg
Tue 26 Maggio
18:30
B. Dortmund
18:30
Bayern München
Tue 26 Maggio
20:30
Eintracht
20:30
SC Freiburg
Tue 26 Maggio
20:30
Werder Bremen
20:30
B. Monchengladbach
de - ISO Country Code 2. Liga »
Tue 26 Maggio
18:30
Erzgebirge Aue
18:30
Darmstadt 98
Tue 26 Maggio
18:30
Greuther Fürth
18:30
VfL Osnabrück
Tue 26 Maggio
18:30
Jahn Regensburg
18:30
Nürnberg
Tue 26 Maggio
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Sandhausen
hu - ISO Country Code Magyar Kupa »
Tue 26 Maggio
21:00
Budapest Honved
21:00
MTK Budapest
Tue 26 Maggio
18:00
Fehérvár
18:00
Mezőkövesd-Zsory
es - ISO Country Code Friendly »
Tue 26 Maggio
15:00
Kobenhavn
15:00
SonderjyskE
Tue 26 Maggio
16:00
Odense BK
16:00
Aalborg BK
Tue 26 Maggio
13:00
Brøndby IF
13:00
Lyngby BK
Tue 26 Maggio
11:00
HB Køge
11:00
Nykøbing FC
Tue 26 Maggio
12:00
Hobro
12:00
Viborg FF
Tue 26 Maggio
10:00
Ho Chí Minh
10:00
Vĩnh Long
Tue 26 Maggio
16:00
Hapoel Be'er Sheva
16:00
Hapoel Ramat Gan
Tue 26 Maggio
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Mattersburg
Tue 26 Maggio
19:00
Admira
19:00
Sturm Graz
cz - ISO Country Code FNL »
Tue 26 Maggio
17:00
Pardubice
17:00
Prostějov
Tue 26 Maggio
17:00
Líšeň
17:00
Vlašim
Tue 26 Maggio
17:00
Baník Sokolov
17:00
Slavoj Vyšehrad
Tue 26 Maggio
17:00
Třinec
17:00
Chrudim
Tue 26 Maggio
17:00
Varnsdorf
17:00
Hradec Králové
Tue 26 Maggio
17:00
Vitkovice
17:00
Viktoria Žižkov
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Tue 26 Maggio
18:00
Slovácko
18:00
Sigma Olomouc
Tue 26 Maggio
20:00
Mladá Boleslav
20:00
Slavia Praha
Tue 26 Maggio
18:00
Jablonec
18:00
Zlin
Tue 26 Maggio
18:00
Pribram
18:00
Baník Ostrava
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
HIFK
17:30
Seinäjoen JK
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
Inter Turku
17:30
KuPS Kuopio
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Honka Espoo
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
FC Lahti
17:30
Ilves
pl - ISO Country Code Cup »
Tue 26 Maggio
20:10
Miedz Legnica
20:10
Legia Warszawa
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 6 »
Tue 26 Maggio
13:35 Posticipata
Beijing Guoan
13:35
Melbourne Victory
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 8 »
Tue 26 Maggio
12:00 Posticipata
Vissel Kobe
12:00
Guangzhou Evergrande
a1 - ISO Country Code AFC Cup Girone 7 »
Tue 26 Maggio
13:00 Posticipata
Maziya
13:00
Chennai City
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Tue 26 Maggio
12:00
Bucheon FC 1995
12:00
Jeju United
Tue 26 Maggio
12:00
Daejeon Citizen
12:00
Ansan Greeners
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Tue 26 Maggio
18:30 Posticipata
Gjelleråsen
18:30
Lillestrom II
rw - ISO Country Code National Soccer »
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Etincelles FC
11:00
Musanze FC
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Mukura Victory
11:00
Rayon Sport
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
APR FC
11:00
Heroes
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
AS Muhanga FC
11:00
Espoir FC
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Girone 2 »
Tue 26 Maggio
19:00
Tulevik II
19:00
Raplamaa
bi - ISO Country Code Copa del Presidente Burundi »
Tue 26 Maggio
15:00
Inter Star
15:00
Musongati

Follow BeSoccer on Facebook