noscript image
Super League
Sat 02 Febr
Grasshopper Grasshopper
-
Basel Basel
FC Lugano FC Lugano
-
Thun Thun
Luzern Luzern
-
Sion Sion
St. Gallen St. Gallen
-
Zurich Zurich
Young Boys Young Boys
-
Neuchâtel Xamax Neuchâtel Xamax
Squadra / Punti
1 Young Boys YOB 49
2 Basel BAS 30
3 Thun THU 28
4 Zurich ZUR 25
5 Luzern FCL 25
 
6 St. Gallen STG 23
7 Sion SIO 21
8 FC Lugano LUG 19
9 Grasshopper GCZ 17
10 Neuchâtel Xamax NEX 13
Challenge League
Ven 01 Febr
Aarau Aarau
-
Wil 1900 Wil 1900
Lausanne Sports Lausanne Sports
-
Kriens Kriens
Schaffhausen Schaffhausen
-
Chiasso Chiasso
Winterthur Winterthur
-
Rapperswil Rapperswil
Servette Servette
-
FC Vaduz FC Vaduz
Squadra / Punti
1 Servette SER 37
2 Winterthur WIN 31
3 Lausanne Sports LAU 30
4 Wil 1900 WIL 29
5 Schaffhausen SCH 26
 
6 Aarau FCA 23
7 FC Vaduz FCV 20
8 Rapperswil RAP 18
9 Kriens KRI 16
10 Chiasso CHI 15
Girone 1
Sat 02 Mar
CS Chênois CS Chênois
-
Lausanne Sport II Lausanne Sport II
Echallens Echallens
17:00
Young Boys II Young Boys II
FC Azzurri 90 FC Azzurri 90
17:00
Etoile Carouge Etoile Carouge
Dom 03 Mar
Fribourg Fribourg
17:00
Martigny Martigny
Naters Naters
17:00
Vevey Sports Vevey Sports
Thun II Thun II
17:00
Meyrin Meyrin
Lancy FC Lancy FC
17:00
Bulle Bulle
Squadra / Punti
1 Etoile Carouge ETO 29
2 Echallens ECH 27
3 Lausanne Sport II LAU 26
4 Meyrin MEY 25
5 CS Chênois CSC 24
6 Lancy FC LAN 23
7 Vevey Sports VEV 22
 
8 Young Boys II YOU 21
9 Martigny MAR 19
10 FC Azzurri 90 FCA 15
11 Bulle BUL 14
12 Naters NAT 14
13 Thun II THU 10
14 Fribourg FRI 4
Girone 2
Sat 02 Mar
Black Stars Black Stars
15:00
Bassecourt Bassecourt
Schotz Schotz
16:00
Buochs Buochs
Zofingen Zofingen
17:00
Zug Zug
Dom 03 Mar
Biel-Bienne Biel-Bienne
15:00
Langenthal Langenthal
Luzern II Luzern II
16:00
Goldau Goldau
Grasshoppers II Grasshoppers II
16:00
Solothurn Solothurn
Delemont Delemont
16:00
Old Boys Old Boys
Squadra / Punti
1 Solothurn SOL 30
2 Black Stars BLA 29
3 Grasshoppers II GRA 27
4 Delemont DEL 26
5 Biel-Bienne BIE 25
6 Buochs BUO 20
7 Schotz SCH 19
 
8 Zug ZUG 18
9 Zofingen ZOF 16
10 Goldau GOL 14
11 Luzern II LUZ 13
12 Langenthal LAN 12
13 Old Boys OLD 12
14 Bassecourt BAS 10
Girone 3
Sat 02 Mar
Mendrisio-Stabio Mendrisio-Stabio
-
St. Gallen II St. Gallen II
FC Wettswil-Bonstetten Wettswil-Bonstette
16:00
Winterthur II Winterthur II
Red Star Zürich Red Star Zürich
16:00
FC Gossau FC Gossau
United Zürich United Zürich
16:00
Kosova Kosova
Dom 03 Mar
Linth 04 Linth 04
16:00
Tuggen Tuggen
Eschen/Mauren Eschen/Mauren
16:00
Hongg Hongg
FC Thalwil FC Thalwil
16:00
Baden Baden
Squadra / Punti
1 FC Wettswil-Bonstetten FCW 30
2 Baden BAD 29
3 Red Star Zürich RSZ 28
4 Eschen/Mauren ESC 27
5 Tuggen TUG 26
6 Kosova KOS 23
7 St. Gallen II STG 20
 
8 Winterthur II WIN 20
9 Linth 04 LIN 19
10 Hongg HON 17
11 FC Thalwil FCT 16
12 FC Gossau FCG 11
13 United Zürich UZU 7
14 Mendrisio-Stabio MEN 3
Girone 1
Sat 27 Ott
Forward Forward
5-1
Urania Genève Sport Urania Genève Sp.
Collex-Bossy Collex-Bossy
3-2
FC Monthey FC Monthey
Chippis Chippis
4-2
Amical Saint-Prex Amical Saint-Prex
Conthey Conthey
3-1
Olympique de Geneve Olympique Geneve
Sierre Sierre
2-0
Veyrier Sports Veyrier Sports
Dom 28 Ott
Dardania Lausanne Dardania Lausanne
1-6
Servette II Servette II
Sat 08 Giu
Interstar Interstar
-
Signal Bernex-Confignon Signal
Squadra / Punti
1 Olympique de Geneve ODG 27
2 FC Monthey FCM 22
3 Forward FCF 22
4 Veyrier Sports VEY 22
5 Collex-Bossy COL 21
6 Interstar INT 19
7 Conthey CON 18
 
8 Sierre SIE 17
9 Amical Saint-Prex FCA 16
10 Urania Genève Sport UGS 14
11 Signal Bernex-Confignon SBC 13
12 Servette II SER 10
13 Dardania Lausanne DAR 10
14 Chippis CHI 7
Girone 2
Dom 17 Mar
Terre Sainte Terre Sainte
-
Le Locle Sports Le Locle Sports
Dudingen Dudingen
-
Colombier Colombier
Farvagny / Ogoz Farvagny / Ogoz
-
La Sarraz-Eclépens Sarraz-Eclépens
Stade Payerne Stade Payerne
-
Portalban / Gletterens Portalban
Vallorbe-Ballaigues Vallorbe-Ballaigue
-
Romontois Romontois
Echichens Echichens
-
Ueberstorf Ueberstorf
Thierrens Thierrens
-
La Tour /  Le Pâquier Tour Pâquier
Squadra / Punti
1 Vallorbe-Ballaigues VAL 29
2 Terre Sainte TER 26
3 La Sarraz-Eclépens SEC 24
4 Colombier COL 23
5 Farvagny / Ogoz FAR 21
6 Stade Payerne STA 19
7 Romontois ROM 18
 
8 Ueberstorf FCU 17
9 La Tour /  Le Pâquier TPA 17
10 Dudingen DUD 15
11 Echichens ECH 15
12 Le Locle Sports LOC 12
13 Portalban / Gletterens POR 9
14 Thierrens THI 6
Girone 3
Sat 16 Mar
Lerchenfeld Lerchenfeld
16:00
Köniz II Köniz II
Allschwil Allschwil
17:00
Timau Basel Timau Basel
FC Prishtina Bern FC Prishtina Bern
19:00
Dornach Dornach
Dom 17 Mar
Liestal Liestal
-
Binningen Binningen
Muttenz Muttenz
-
FC Konolfingen FC Konolfingen
Tavannes / Tramelan Tavannes Tramelan
-
Moutier Moutier
Cornol Cornol
-
Subingen Subingen
Squadra / Punti
1 Muttenz MUT 31
2 FC Konolfingen FCK 25
3 Allschwil ALL 25
4 Köniz II FCK 24
5 Moutier MOU 24
6 Binningen BIN 22
7 Dornach DOR 20
 
8 Cornol COR 19
9 Tavannes / Tramelan TAV 19
10 Liestal LIE 18
11 Timau Basel TIM 15
12 FC Prishtina Bern FCP 11
13 Lerchenfeld LER 5
14 Subingen SUB 1
Girone 4
Dom 17 Mar
Ibach Ibach
-
Taverne Taverne
Lugano II Lugano II
-
Perlen-Buchrain Perlen-Buchrain
Hergiswil Hergiswil
-
FC Sursee FC Sursee
Sarnen Sarnen
-
Eschenbach Eschenbach
Willisau Willisau
-
Kickers Luzern Kickers Luzern
FC Altdorf FC Altdorf
-
FC Paradiso FC Paradiso
Novazzano Novazzano
-
Brunnen Brunnen
Squadra / Punti
1 FC Paradiso FCP 33
2 Lugano II LUG 26
3 Willisau WIL 23
4 Taverne TAV 23
5 FC Sursee FCS 22
6 Perlen-Buchrain PER 18
7 Hergiswil HER 18
 
8 Brunnen BRU 18
9 Novazzano NOV 15
10 Ibach IBA 14
11 FC Altdorf FCA 14
12 Kickers Luzern LUZ 14
13 Sarnen SAR 9
14 Eschenbach ESC 3
Girone 5
Dom 17 Mar
Freienbach Freienbach
-
Dietikon Dietikon
Aegeri Aegeri
-
Einsiedeln Einsiedeln
FC Muri FC Muri
-
Pajde Pajde
Adliswil Adliswil
-
Eagles Aarau Eagles Aarau
Wangen Wangen
-
Schöftland Schöftland
FC Wettingen FC Wettingen
-
Dulliken Dulliken
Olten Olten
-
Wohlen II Wohlen II
Squadra / Punti
1 Dietikon DIE 28
2 Pajde PAJ 27
3 FC Wettingen FCW 25
4 Freienbach FRE 25
5 Eagles Aarau EAA 23
6 FC Muri FCM 21
7 Schöftland SCH 20
 
8 Olten OLT 14
9 Wohlen II WOH 14
10 Aegeri FCA 13
11 Einsiedeln EIN 13
12 Dulliken DUL 10
13 Wangen WAN 9
14 Adliswil FCA 7
gb - ISO Country Code Premier League »
Dom 20 Jan
17:00
Fulham
17:00
Tottenham Hotspur
Dom 20 Jan
14:30
Huddersfield Town
14:30
Man. City
es - ISO Country Code La Liga »
Dom 20 Jan
20:45
Barcelona
20:45
Leganés
Dom 20 Jan
12:00
Real Betis
12:00
Girona
Dom 20 Jan
18:30
Levante
18:30
Real Valladolid
Dom 20 Jan
18:30
Rayo Vallecano
18:30
R. Sociedad
Dom 20 Jan
16:15
Villarreal
16:15
Athletic
it - ISO Country Code Serie A »
Dom 20 Jan
12:30
Frosinone
12:30
Atalanta
Dom 20 Jan
15:00
SPAL
15:00
Bologna
Dom 20 Jan
18:00
Cagliari
18:00
Empoli
Dom 20 Jan
20:30
Napoli
20:30
Lazio
Dom 20 Jan
15:00
Fiorentina
15:00
Sampdoria
wo - ISO Country Code Asian Cup »
Dom 20 Jan
15:00
Thailandia
15:00
Cina
Dom 20 Jan
12:00
Giordania
12:00
Vietnam
Dom 20 Jan
18:00
Irán
18:00
Omán
de - ISO Country Code Bundesliga »
Dom 20 Jan
15:30
Nürnberg
15:30
Hertha BSC
Dom 20 Jan
18:00
Schalke 04
18:00
Wolfsburg
fr - ISO Country Code Ligue 1 »
Dom 20 Jan
17:00
Angers SCO
17:00
Nantes
Dom 20 Jan
19:00
Girondins Bordeaux
19:00
Dijon FCO
Dom 20 Jan
17:00
Caen
17:00
Olympique Marseille
Dom 20 Jan
15:00
Rennes
15:00
Montpellier
Dom 20 Jan
21:00
Saint Etienne
21:00
Olympique Lyonnais
ar - ISO Country Code Primera Division »
Dom 20 Jan
00:00 In corso 12'
River Plate
0 - 0
Defensa y Justicia
Dom 20 Jan
22:00
San Lorenzo
22:00
CA Huracán
mx - ISO Country Code Clausura México »
Dom 20 Jan
00:00 In corso 14'
Querétaro
0 - 0
Monterrey
Dom 20 Jan
02:00
América
02:00
Pachuca
Dom 20 Jan
04:00
Tigres UANL
04:00
Cruz Azul
Dom 20 Jan
19:00
Pumas UNAM
19:00
Atlas Guadalajara
Dom 20 Jan
23:00
Lobos BUAP
23:00
Necaxa
pt - ISO Country Code Portuguese Liga »
Dom 20 Jan
18:30
Boavista
18:30
Portimonense
Dom 20 Jan
16:00
Desportivo Aves
16:00
Vitória Setúbal
Dom 20 Jan
21:00
Rio Ave
21:00
Feirense
nl - ISO Country Code Eredivisie »
Dom 20 Jan
12:15
Willem II
12:15
NAC Breda
Dom 20 Jan
14:30
De Graafschap
14:30
Fortuna Sittard
Dom 20 Jan
14:30
Emmen
14:30
PSV
Dom 20 Jan
16:45
Ajax
16:45
Heerenveen
es - ISO Country Code Segunda División »
Dom 20 Jan
20:00
Extremadura UD
20:00
Real Oviedo
Dom 20 Jan
18:00
Deportivo
18:00
Albacete
Dom 20 Jan
16:00
Real Sporting
16:00
Alcorcón
Dom 20 Jan
12:00
Osasuna
12:00
Mallorca
Dom 20 Jan
18:00
Tenerife
18:00
Gimnàstic Tarragona
gr - ISO Country Code Super League »
Dom 20 Jan
18:30
AEK Athens
18:30
Asteras Tripolis
Dom 20 Jan
16:15
Larissa FC
16:15
Aris Thessaloniki
Dom 20 Jan
18:00
Xanthi
18:00
Atromitos
Dom 20 Jan
14:00
OFI
14:00
Panaitolikos
es - ISO Country Code Friendly »
Dom 20 Jan
15:00
Grasshopper
15:00
Dynamo Dresden
Dom 20 Jan
13:00
Rangers FC
13:00
HJK Helsinki
Dom 20 Jan
11:00
Jablonec
11:00
Viktoria Žižkov
Dom 20 Jan
15:05
Everton Viña
15:05
U. Católica
Dom 20 Jan
12:00
Politehnica Iasi
12:00
Diósgyőr VTK
Dom 20 Jan
12:00
Yenisey
12:00
FK Qabala
Dom 20 Jan
13:30
Carl Zeiss Jena
13:30
Erzgebirge Aue
tr - ISO Country Code Süper Lig »
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
it - ISO Country Code Serie B »
Dom 20 Jan
15:00
Nuova Cosenza
15:00
Ascoli
Dom 20 Jan
21:00
Pescara
21:00
Cremonese
Dom 20 Jan
15:00
Padova
15:00
Hellas Verona
a2 - ISO Country Code Confederation Cup Girone 3 »
Dom 20 Jan
15:00
New Star
15:00
Gor Mahia
Dom 20 Jan
17:00
San-Pédro
17:00
Nkana FC
Dom 20 Jan
16:00
Asante Kotoko
16:00
Cotonsport
Dom 20 Jan
17:00
Raja Casablanca
17:00
African Stars
Dom 20 Jan
18:00
CS Sfaxien
18:00
Vipers SC
Dom 20 Jan
14:00
KCCA FC
14:00
As Otoho D' Oyo
Dom 20 Jan
16:00
Enugu Rangers
16:00
Bantu United
be - ISO Country Code Pro League »
Dom 20 Jan
14:30
Club Brugge
14:30
Charleroi
Dom 20 Jan
18:00
KAA Gent
18:00
Anderlecht
Dom 20 Jan
20:00
Mouscron Peruwelz
20:00
KV Oostende
br - ISO Country Code Paulista A1 »
Dom 20 Jan
20:00
Corinthians
20:00
São Caetano
Dom 20 Jan
22:00
RB Brasil
22:00
Palmeiras
Dom 20 Jan
00:30
Bragantino
00:30
Guaraní
Dom 20 Jan
14:00
Botafogo SP
14:00
São Bento
ss - ISO Country Code Copa Escocia »
Dom 20 Jan
15:30
Heart Midlothian
15:30
Livingston
es - ISO Country Code Segunda División B Girone 1 »
Dom 20 Jan
12:00
Unión Adarve
12:00
Burgos
Dom 20 Jan
17:00
Ponferradina
17:00
Salamanca CF UDS
Dom 20 Jan
12:00
Fuenlabrada
12:00
Guijuelo
Dom 20 Jan
16:00
Celta B
16:00
Deportivo Fabril
Dom 20 Jan
12:00
CF Internacional
12:00
Sanse
Dom 20 Jan
12:00
Valladolid B
12:00
Coruxo
Dom 20 Jan
16:30
Navalcarnero
16:30
Rápido de Bouzas
Dom 20 Jan
17:00
Cultural Leonesa
17:00
Pontevedra
Dom 20 Jan
12:00
Unionistas CF
12:00
Las Palmas At.
Dom 20 Jan
19:00
RM Castilla
19:00
Atlético B
es - ISO Country Code Segunda División B Girone 2 »
Dom 20 Jan
17:00
CD Vitoria
17:00
Tudelano
Dom 20 Jan
17:00
CD Calahorra
17:00
Leioa
Dom 20 Jan
12:00
Langreo
12:00
Real Oviedo B
Dom 20 Jan
17:00
Barakaldo
17:00
UD Logroñés
Dom 20 Jan
17:00
Racing
17:00
Mirandés
es - ISO Country Code Segunda División B Girone 3 »
Dom 20 Jan
16:30
Olot
16:30
CF Peralada-Girona B
Dom 20 Jan
12:00
Ejea
12:00
Barcelona B
Dom 20 Jan
11:30
Alcoyano
11:30
At. Baleares
Dom 20 Jan
12:00
At. Levante
12:00
Cornellà

Follow BeSoccer on Facebook