noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Allsvenskan
Ven 18 Ott
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna
19:00
GIF Sundsvall GIF Sundsvall
Sat 19 Ott
Helsingborgs Helsingborgs
13:30
Häcken Häcken
Östersunds FK Östersunds FK
16:00
Sirius Sirius
Dom 20 Ott
Falkenbergs Falkenbergs
15:00
AIK Solna AIK Solna
Hammarby IF Hammarby IF
15:00
Malmö Malmö
Norrköping Norrköping
17:30
Kalmar Kalmar
Lun 21 Ott
Orebro SK Orebro SK
19:00
Elfsborg Elfsborg
IFK Göteborg IFK Göteborg
19:00
Djurgårdens Djurgårdens
Squadra / Punti
1 Malmö MFF 59
2 Djurgårdens DJU 59
3 Hammarby IF HIF 56
4 AIK Solna AIK 56
5 Norrköping NOR 50
6 Häcken HÄC 46
7 IFK Göteborg GÖT 45
8 Elfsborg ELF 36
 
9 Orebro SK ORE 32
10 Helsingborgs HEL 27
11 Sirius SIR 25
12 Kalmar KAL 23
13 Östersunds FK OST 22
14 GIF Sundsvall GIF 20
15 Falkenbergs FAL 19
16 AFC Eskilstuna AFC 16
Superettan
Ven 18 Ott
IK Frej IK Frej
19:00
Halmstads Halmstads
Sat 19 Ott
GAIS GAIS
13:30
Varberg Varberg
Västerås SK Västerås SK
16:00
Mjällby Mjällby
Brommapojkarna Brommapojkarna
16:00
Dalkurd FF Dalkurd FF
Dom 20 Ott
IK Brage IK Brage
15:00
Jönköpings Södra Jönköpings
Norrby Norrby
17:30
Trelleborgs FF Trelleborgs FF
Lun 21 Ott
Osters IF Osters IF
19:00
Syrianska FC Syrianska FC
Tue 22 Ott
Örgryte Örgryte
19:00
Degerfors Degerfors
Squadra / Punti
1 Mjällby MJÄ 52
2 Varberg VAR 50
3 Jönköpings Södra JON 48
4 IK Brage IKB 48
5 Degerfors DEG 44
6 Örgryte ORG 43
7 Dalkurd FF DAL 43
8 Norrby NOR 38
 
9 Halmstads HAL 37
10 Trelleborgs FF TRE 31
11 GAIS GAI 31
12 Västerås SK VAS 30
13 IK Frej IKF 26
14 Syrianska FC SYR 25
15 Brommapojkarna BRO 23
16 Osters IF OIF 23
Girone 1
Sat 19 Ott
BK Forward BK Forward
14:00
Gefle Gefle
Sandvikens IF Sandvikens IF
15:00
Nykopings Nykopings
Linköping City Linköping City
16:00
Karlslund Karlslund
Sylvia Sylvia
16:00
Carlstad United Carlstad United
Dom 20 Ott
Akropolis Akropolis
15:00
Vasalunds IF Vasalunds IF
Bodens Bodens
15:00
Karlstad BK Karlstad BK
Sollentuna Sollentuna
15:00
Team Thoren Team Thoren
Umeå Umeå
16:00
Rynninge Rynninge
Squadra / Punti
1 Akropolis AKR 66
2 Umeå UME 50
3 Karlstad BK KAR 48
4 Linköping City LIN 47
5 Carlstad United CAR 46
6 Sandvikens IF SAN 43
7 Vasalunds IF VAS 40
8 Karlslund KAR 35
 
9 Sylvia SYL 34
10 Nykopings NBS 32
11 Team Thoren THO 31
12 Sollentuna SOL 30
13 Gefle GEF 28
14 Rynninge RYN 25
15 Bodens BBK 22
16 BK Forward BKF 17
Girone 2
Sat 19 Ott
Tvååker Tvååker
14:00
Lunds Lunds
Ljungskile Ljungskile
15:00
IK Oddevold IK Oddevold
Oskarshamns AIK Oskarshamns AIK
15:00
Torns Torns
Åtvidabergs Åtvidabergs
16:00
Lindome Lindome
Skovde AIK Skovde AIK
16:00
Utsiktens BK Utsiktens BK
Dom 20 Ott
Landskrona Landskrona
16:00
Eskilsminne Eskilsminne
Varnamo Varnamo
16:00
Assyriska IK Assyriska IK
Trollhattan FC Trollhattan FC
17:00
Kristianstad FF Kristianstad FF
Squadra / Punti
1 Ljungskile LJU 57
2 Landskrona LAN 49
3 Utsiktens BK UTS 44
4 Skovde AIK SKO 43
5 Trollhattan FC TRO 42
6 Tvååker TVA 39
7 Varnamo IFK 39
8 Lunds LBK 38
 
9 Lindome LIN 35
10 Torns TOR 35
11 Eskilsminne ESK 34
12 Assyriska IK AST 34
13 Oskarshamns AIK OSK 29
14 Kristianstad FF KRI 27
15 Åtvidabergs ATV 26
16 IK Oddevold IKO 23
Girone 1
Dom 13 Ott
Vänersborgs IF Vänersborgs IF
1-1
Gauthiod Gauthiod
Vårgårda Vårgårda
2-6
Örebro Syrianska Örebro Syrianska
Stenungsund Stenungsund
3-0
Grebbestad Grebbestad
Lidköping Lidköping
0-1
Torslanda IK Torslanda IK
Nordvärmland Nordvärmland
0-0
Tidaholms Tidaholms
IFK Amal IFK Amal
4-2
Sävedalen Sävedalen
Uddevalla Uddevalla
5-2
Vänersborgs FK Vänersborgs FK
Squadra / Punti
1 Örebro Syrianska ORE 60
2 Grebbestad GRE 52
3 Stenungsund STE 48
4 Gauthiod GAU 47
5 Sävedalen SAV 43
6 Vänersborgs FK VFK 39
7 Nordvärmland NOR 34
 
8 Lidköping LID 31
9 Vänersborgs IF VAN 29
10 Vårgårda VAG 27
11 Tidaholms TFC 27
12 IFK Amal IFK 26
13 Torslanda IK TIK 25
14 Uddevalla UDD 18
Girone 2
Dom 13 Ott
Kungsängen Kungsängen
1-4
Kvarnsveden Kvarnsveden
Gamla Upsala Gamla Upsala
6-2
Sundbyberg Sundbyberg
Karlberg Karlberg
5-4
Lidingö Lidingö
Täby Täby
3-1
IFK Mora IFK Mora
Enköpings SK Enköpings SK
3-3
Stocksund Stocksund
Skiljebo Skiljebo
1-2
Hudiksvall Hudiksvall
Valbo Valbo
1-2
Gute Gute
Squadra / Punti
1 Täby TAB 71
2 Karlberg KAL 61
3 Stocksund IFS 52
4 Gamla Upsala GAM 48
5 Hudiksvall HUD 45
6 Lidingö LID 37
7 Kvarnsveden KVA 33
 
8 Gute GUT 30
9 Kungsängen KUN 29
10 Skiljebo SKI 27
11 Enköpings SK ENK 25
12 Valbo VAL 22
13 IFK Mora IMF 19
14 Sundbyberg SUN 16
Girone 3
Dom 13 Ott
Umeå FC Akademi Umeå FC Akademi
1-4
IFK Timra IFK Timra
Piteå Piteå
0-2
Skellefteå Skellefteå
Kramfors-Alliansen Kramfors-Alliansen
1-0
Friska Viljor Friska Viljor
Ytterhogdals Ytterhogdals
1-0
IFK Luleå IFK Luleå
Anundsjö Anundsjö
0-2
IFK Östersund IFK Östersund
Gottne Gottne
2-1
Täfteå Täfteå
IFK Umeå IFK Umeå
1-1
Sandviks Sandviks
Squadra / Punti
1 IFK Luleå IFK 63
2 Ytterhogdals YIK 59
3 Friska Viljor FRI 53
4 Skellefteå SKE 53
5 Piteå PIT 44
6 IFK Östersund OST 42
7 Gottne GIF 40
 
8 IFK Timra IFK 32
9 Umeå FC Akademi UAK 31
10 IFK Umeå IKU 23
11 Täfteå TAF 23
12 Sandviks SIK 20
13 Kramfors-Alliansen KAL 19
14 Anundsjö ANU 11
Girone 4
Sat 12 Ott
Stockholm Internazionale Stockholm
13-0
Södertälje Södertälje
Assyriska Assyriska
5-1
Enskede Enskede
Motala Motala
3-0
Aspudden-Tellus Aspudden-Tellus
Newroz Newroz
2-5
AFK Linköping AFK Linköping
Värmbols Värmbols
3-1
Assyriska IF Assyriska IF
Tyreso Tyreso
3-0
Arameiska / Syrianska Arameiska
Haninge Haninge
3-3
Huddinge Huddinge
Squadra / Punti
1 Haninge HAN 52
2 Motala MOT 48
3 Assyriska ASS 48
4 Enskede ENS 46
5 Stockholm Internazionale STO 38
6 Huddinge HUD 36
7 Assyriska IF ASS 36
 
8 Värmbols VAR 36
9 Newroz NFC 35
10 Tyreso TYR 34
11 Arameiska / Syrianska ASI 33
12 Aspudden-Tellus ASP 30
13 AFK Linköping LIN 26
14 Södertälje SOD 8
Girone 5
Sat 12 Ott
Onsala Onsala
1-1
Assyriska BK Assyriska BK
Prespa Birlik Prespa Birlik
3-2
Rosengård Rosengård
IFK Malmö IFK Malmö
4-2
Ullared Ullared
Ängelholm Ängelholm
2-1
Hittarps Hittarps
Vinbergs Vinbergs
2-1
Stafsinge Stafsinge
Qviding FIF Qviding FIF
6-0
Eslövs Eslövs
BK Olympic BK Olympic
5-3
Halmia Halmia
Squadra / Punti
1 Qviding FIF QVI 57
2 BK Olympic OLY 56
3 Ängelholm ANG 55
4 Onsala OBK 42
5 Vinbergs VIN 39
6 Rosengård ROS 38
7 Halmia ISH 37
 
8 Ullared ULL 32
9 Assyriska BK ASS 31
10 Prespa Birlik PRE 30
11 Eslövs ELV 28
12 IFK Malmö MAL 27
13 Hittarps HIT 26
14 Stafsinge STA 20
Girone 6
Sat 12 Ott
Dalstorps Dalstorps
3-0
Hässleholms IF Hässleholms IF
Österlen Österlen
2-4
Karlskrona Karlskrona
Almeboda Linneryd Almeboda Linneryd
2-2
Asarum Asarum
Räppe Räppe
1-0
Nässjö Nässjö
IFK Berga IFK Berga
2-1
Husqvarna Husqvarna
IFK Hässleholm IFK Hässleholm
3-0
Råslätts Råslätts
Nosaby Nosaby
1-1
Bromölla Bromölla
Squadra / Punti
1 Karlskrona KAR 56
2 IFK Berga BER 51
3 Husqvarna HFF 50
4 Räppe RAP 43
5 Österlen OST 40
6 Dalstorps DAL 37
7 Asarum ASA 36
 
8 Nosaby NOS 35
9 IFK Hässleholm IFK 34
10 Hässleholms IF HAS 34
11 Almeboda Linneryd ALM 30
12 Bromölla IBI 30
13 Råslätts RAS 17
14 Nässjö NFF 12
br - ISO Country Code Serie A »
Thu 17 Ott
00:15 Terminata
Grêmio
0 - 1
Bahía INFO Video
Thu 17 Ott
02:00 Terminata
Cruzeiro
1 - 0
São Paulo INFO Video
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Fortaleza EC
1 - 2
Flamengo INFO Video
Thu 17 Ott
02:00 Terminata
Palmeiras
1 - 0
Chapecoense INFO Video
Thu 17 Ott
02:30 Terminata
Vasco da Gama
2 - 1
Botafogo INFO Video
Thu 17 Ott
02:30 Terminata
Goiás EC
2 - 2
Corinthians INFO
Thu 17 Ott
00:15 Terminata
CSA
2 - 2
Atl. Mineiro INFO Video
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Thu 17 Ott
02:10 Terminata
Colón
(6)2-2(7)
CA Estudiantes INFO
co - ISO Country Code Copa Colombia »
Thu 17 Ott
03:30 Terminata
Independiente
3 - 2
Deportivo Pasto INFO
Thu 17 Ott
01:30 Terminata
Deportes Tolima
1 - 1
Deportivo Cali INFO
pt - ISO Country Code Taça de Portugal »
Thu 17 Ott
21:45
Alverca
21:45
Sporting CP
uy - ISO Country Code Clausura Uruguay »
Thu 17 Ott
21:00
Liverpool
21:00
Rampla Juniors
Thu 17 Ott
21:00
Racing Montevideo
21:00
Peñarol
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Plaza Colonia
0 - 2
Nacional INFO
ca - ISO Country Code Premier League Canadá »
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Forge
1 - 0
Cavalry INFO
Thu 17 Ott
02:00 Terminata
Valour
0 - 4
York 9 INFO
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
Edmonton
3 - 1
Pacific INFO
cr - ISO Country Code Invierno Costa Rica »
Thu 17 Ott
04:00 Terminata
CS Cartaginés
1 - 2
Deportivo Saprissa INFO
Thu 17 Ott
04:00 Terminata
Guadalupe
1 - 1
CS Herediano INFO
Thu 17 Ott
04:00 Terminata
Pérez Zeledón
1 - 1
Jicaral Sercoba INFO
us - ISO Country Code USL Pro - USA »
Thu 17 Ott
02:00 Terminata
Birmingham Legion
2 - 1
New York RB II INFO
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Charleston Battery
2 - 0
Memphis 901 INFO
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
Real Monarchs
2 - 2
Austin Bold INFO
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
New Mexico United
1 - 1
Tacoma Defiance INFO
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Indy Eleven
2 - 1
Swope Park INFO
bo - ISO Country Code Nacional B Bolivia - Apertura »
Thu 17 Ott
02:30
Joaquín Gota
02:30
Deportivo Kivón
Thu 17 Ott
02:30 Terminata
Mariscal Sucre
1 - 1
Torre Fuerte INFO
py - ISO Country Code Copa Paraguay »
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Guaraní
2 - 1
Deportivo Santaní INFO
eg - ISO Country Code Premier League »
Thu 17 Ott
15:00
Masr
15:00
El Gounah
Thu 17 Ott
17:30
ENPPI
17:30
El-Entag El-Harby
Thu 17 Ott
17:30
Misr El-Makasa
17:30
Al-Masry
Thu 17 Ott
20:00
Pyramids
20:00
Smouha
hn - ISO Country Code Liga Nacional »
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
Olimpia Honduras
4 - 0
Honduras Progreso INFO
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
Lobos de la UPNFM
2 - 2
CDyS Vida INFO
ni - ISO Country Code Apertura Primera División Nicaragua »
Thu 17 Ott
00:30 Terminata
Managua
3 - 3
Chinandega INFO
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
Walter Ferretti
1 - 1
Juventus Managua INFO
at - ISO Country Code Regionalliga Girone 1 »
ee - ISO Country Code Esiliiga »
Thu 17 Ott
18:00
Tammeka II
18:00
FC Elva
pe - ISO Country Code Copa Bicentenario Perú »
Thu 17 Ott
20:30
Atlético Grau
20:30
Deportivo Coopsol
Thu 17 Ott
03:00 Terminata
Academia Cantolao
0 - 0
Sport Huancayo INFO
il - ISO Country Code Liga Leumit »
sa - ISO Country Code Division 1 »
Thu 17 Ott
17:20
Najran
17:20
Al Bekariyah
cd - ISO Country Code Super Liga República del Cong »
Thu 17 Ott
16:30
Motema Pembe
16:30
Bukavu
br - ISO Country Code Super Copa Gaúcha Girone 3 »
Thu 17 Ott
20:00
Grêmio B
20:00
EC Avenida
Thu 17 Ott
20:00
São José B
20:00
Lajeadense
br - ISO Country Code Copa Paulista Girone 3 »
Thu 17 Ott
01:00 Terminata
Mirassol
2 - 2
Ferroviária INFO
cl - ISO Country Code Primera Chile - Liga Única »
Thu 17 Ott
02:00 Terminata
Colo Colo
2 - 2
Huachipato INFO
Thu 17 Ott
23:30
Everton Viña
23:30
Curicó Unido
dz - ISO Country Code Ligue 2 »
Thu 17 Ott
16:00
MC Saida
16:00
USM El Harrach
Thu 17 Ott
19:00
JSM Béjaïa
19:00
AS Khroub
sd - ISO Country Code Premier League »
mz - ISO Country Code Moçambola »
Thu 17 Ott
15:00
Ferroviário
15:00
UDS Songo
Thu 17 Ott
15:00
UDS Songo
15:00
Incomáti
ir - ISO Country Code Copa Irán »
sa - ISO Country Code Arabia Saudí - División 2 »
Thu 17 Ott
14:10
Hajer
14:10
Al Rawdhah
Thu 17 Ott
14:45
Al Jandal
14:45
Al Suqoor
es - ISO Country Code Copa Confederación Girone 3 »
es - ISO Country Code Copa Confederación Girone 4 »
Thu 17 Ott
20:30
San Fernando CD
20:30
Linense
mr - ISO Country Code Liga Mauritania »
Thu 17 Ott
18:00
SNIM
18:00
JAHE
ge - ISO Country Code Transición Segunda Georgia »
Thu 17 Ott
13:00
Guria Lanchkhuti
13:00
Kolkheti Poti
Thu 17 Ott
13:00
Zugdidi
13:00
Gagra

Follow BeSoccer on Facebook