Premier League
Tue 23 Jan
Partick Thistle
20:45
Celtic
Wed 24 Jan
Dundee
20:45
Hibernian FC
Hamilton
20:45
Heart Midlothian
Kilmarnock
20:45
St. Johnstone
Motherwell
20:45
Ross County FC
Rangers FC
20:45
Aberdeen
Team / Points
1 Celtic CEL 51
2 Aberdeen ABE 43
3 Rangers FC GLA 40
4 Hibernian FC HIB 35
5 Heart of Midlothian HOM 30
6 Kilmarnock KIL 26
 
7 St. Johnstone STJ 26
8 Motherwell MHE 24
9 Hamilton Academical HAM 23
10 Dundee DUN 22
11 Partick Thistle FC PAR 20
12 Ross County FC ROS 17
First Division
Sat 13 Jan
Brechin City
0-2
Livingston FC
Dunfermline
0-0
Dundee United
Greenock Morton
0-1
Falkirk
Dumbarton
0-2
St. Mirren
Inverness CT
3-1
Queen South
Team / Points
1 St. Mirren STM 48
2 Dundee United DUN 40
3 Dunfermline Athletic FC DUN 33
4 Livingston FC LIV 33
5 Queen of the South QOS 30
 
6 Inverness CT ICT 30
7 Greenock Morton FC GRE 28
8 Dumbarton DUM 20
9 Falkirk FAL 20
10 Brechin City BRE 4
Second Division
Sat 13 Jan
East Fife
2-1
Alloa Athletic
Arbroath
2-1
Queen's Park FC
Stranraer
3-2
Airdrieonians
Raith Rovers FC
1-1
Ayr United
Forfar Athletic
4-2
Albion Rovers
Team / Points
1 Raith Rovers FC RAI 47
2 Ayr United THE 45
3 Arbroath ARB 33
4 Alloa Athletic ALL 31
5 Stranraer STR 30
 
6 East Fife EAS 27
7 Airdrieonians AIR 25
8 Albion Rovers THE 22
9 Queen's Park FC THE 18
10 Forfar Athletic FOR 18
Third Division
Sat 20 Jan
Stirling Albion
16:00
Edinburgh City
Montrose
16:00
Clyde
Berwick Rangers
16:00
Elgin City
Annan Athletic
16:00
Peterhead
Stenhousemuir
16:00
Cowdenbeath
Team / Points
1 Montrose THE 44
2 Peterhead THE 43
3 Stenhousemuir STE 35
4 Annan Athletic BLA 31
5 Stirling Albion STI 30
 
6 Elgin City THE 30
7 Berwick Rangers THE 21
8 Edinburgh City EDI 15
9 Clyde THE 14
10 Cowdenbeath CWB 9
Liga Escocesa Sub 20
Lun 29 Jan
Aberdeen Sub 20
-
Motherwell Sub 20
Celtic Sub 20
-
St. Mirren Sub 20
Dundee United
-
Kilmarnock Sub 20
Hamilton
-
Hearts Sub 20
Partick Thistle
19:00
Johnstone
Tue 30 Jan
Hibernian Sub 20
15:00
Ross County
Falkirk Sub 20
20:00
Dundee Sub 20
Team / Points
1 Hibernian Sub 20 HIB 31
2 Aberdeen Sub 20 ABE 29
3 Dundee Sub 20 DUN 25
4 Hearts Sub 20 HOM 22
5 Motherwell Sub 20 MOT 21
6 Hamilton Academical Sub 20 HAC 20
7 Ross County Sub 20 RCO 20
 
8 Partick Thistle Sub 20 PAT 19
9 Celtic Sub 20 CEL 16
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 15
11 Falkirk Sub 20 FAL 14
12 St. Mirren Sub 20 STM 13
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 10
14 Dundee United Sub 20 DUU 7
Girone 1
Dom 29 Ott
Clyde Sub 20
2-0
Queen's Park
Lun 29 Jan
Greenock Morton
20:45
Albion Rovers
Tue 30 Jan
Ayr United Sub 20
20:45
Airdrieonians
East Kilbride
21:00
Queen South
Team / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 34
2 Stranraer Sub 20 STU 30
3 Queen's Park Sub 20 QPA 26
4 Ayr United Sub 20 AYR 20
5 Queen of the South Sub 20 QSO 20
 
6 Greenock Morton Sub 20 GRE 19
7 East Kilbride Sub 20 KIL 19
8 Clyde Sub 20 CLY 9
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
Copa del Rey »
Thu 18 Jan
21:30
Leganés
21:30
Real Madrid
Segunda División »
Copa MX Clausura Girone 3 »
Thu 18 Jan
04:00 Terminata
Dorados
1 - 2
Monterrey INFO
Copa MX Clausura Girone 5 »
Thu 18 Jan
03:30 Terminata
Lobos BUAP
2 - 0
Pumas UNAM INFO
Copa MX Clausura Girone 9 »
Thu 18 Jan
02:00 Terminata
Querétaro
3 - 1
Morelia INFO
Friendly »
Thu 18 Jan
15:00
Dinamo Moskva
15:00
CS Gaz Metan Mediaş
Thu 18 Jan
14:00
Silkeborg IF
14:00
AC Horsens
Thu 18 Jan
13:00 In corso 12'
Kobenhavn
0 - 0
Vejle BK
Thu 18 Jan
13:00 In corso 10'
Grasshopper
0 - 0
Viitorul Constanţa
Thu 18 Jan
14:00
Wolfsberger AC
14:00
Rudar Velenje
Thu 18 Jan
16:00
Lokomotiv Moskva
16:00
Luzern
Thu 18 Jan
15:00
Rapid Wien
15:00
Beijing Renhe
Thu 18 Jan
15:00
Botosani
15:00
Tosno
Thu 18 Jan
16:00
Spartak Moskva
16:00
Shanghai SIPG
Thu 18 Jan
00:00 Terminata
Zulia FC
0 - 2
Deportivo Lara INFO
Thu 18 Jan
09:00 Terminata
PDRM
0 - 0
Kuala Lumpur INFO
Thu 18 Jan
10:00 Terminata
Air Force Central
0 - 1
Khonkaen INFO
Thu 18 Jan
11:00 Terminata
Gryf Wejherowo
4 - 4
Plock INFO
Thu 18 Jan
13:30
Shkupi
13:30
Drita
Thu 18 Jan
14:00
Aris Limassol
14:00
Dinamo Bucureşti
Thu 18 Jan
15:30
Neretva Metkovic
15:30
Zrinjski
Cup »
Thu 18 Jan
18:30
Bucaspor
18:30
Galatasaray SK
Thu 18 Jan
16:00
Antalyaspor
16:00
Kayserispor
Paulista A1 »
Thu 18 Jan
22:30
Palmeiras
22:30
Santo André
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Corinthians
0 - 1
Ponte Preta INFO
Thu 18 Jan
22:30
Bragantino
22:30
Botafogo SP
Campeonato Africano de Naciones Girone 2 »
Thu 18 Jan
17:30
Costa d´Avorio
17:30
Zambia
Thu 18 Jan
20:30
Uganda
20:30
Namibia
Verano Costa Rica »
Thu 18 Jan
03:00 Terminata
CS Herediano
3 - 0
AD Grecia INFO
Thu 18 Jan
03:00 Terminata
Santos Guápiles
2 - 0
Municipal Liberia INFO
Thu 18 Jan
03:00 Terminata
Deportivo Saprissa
3 - 1
Carmelita INFO
Super League India »
Thu 18 Jan
15:30
Mumbai City
15:30
Bengaluru FC
A-League »
Thu 18 Jan
09:50 Terminata
Brisbane Roar
3 - 2
Perth Glory INFO
Premier League »
Thu 18 Jan
13:30
Tanta
13:30
Smouha
Thu 18 Jan
17:00
El Dakhleya
17:00
Zamalek
Premier League »
Thu 18 Jan
14:25
Kazma SC
14:25
Al-Tadhamon
Thu 18 Jan
16:55
Al Kuwait
16:55
Al Salmiyah
HKFA 1st Division »
Thu 18 Jan
13:00 In corso 13'
Eastern Football .
0 - 1
Kitchee FC
Carioca 1 Girone 2 »
Thu 18 Jan
22:30
Vasco da Gama
22:30
Bangu
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Volta Redonda
0 - 2
Flamengo INFO
Gaucho 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
São Luiz
1 - 1
Grêmio Porto Alegre INFO
Thu 18 Jan
00:00
Internacional
00:00
Veranópolis
Mineiro 1 »
Thu 18 Jan
22:30
Boa EC
22:30
Atl. Mineiro
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Cruzeiro Belo Hor.
2 - 0
Tupi INFO
Paranaense 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
CE Uniao
2 - 1
Paraná INFO
Pernambucano 1 »
Thu 18 Jan
00:00 Terminata
Afogados
1 - 1
Central SC INFO
Thu 18 Jan
00:00 Terminata
Pesqueira
0 - 0
Belo Jardim FC INFO
Thu 18 Jan
01:30 Terminata
Flamengo Arcoverde
0 - 0
Sport Recife INFO
Cearense 1 »
Thu 18 Jan
01:30 Terminata
Uniclinic
0 - 4
Fortaleza EC INFO
Goiano 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Aparecidense
1 - 2
Goiás EC INFO
Thu 18 Jan
22:30
Vila Nova
22:30
Iporá
Thu 18 Jan
23:30
Anápolis
23:30
Rio Verde GO
Stars League »
Thu 18 Jan
16:35
Al Ahli Doha
16:35
Al-Khor
Catarinense 1 »
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Figueirense
1 - 0
Criciuma EC INFO
Premier League »
Thu 18 Jan
21:00
Tivoli Gardens
21:00
Cavalier
Thu 18 Jan
01:30 Terminata
Waterhouse
1 - 0
Sandals South Coast INFO
Thu 18 Jan
21:00
Reno FC
21:00
Harbour View
Copa do Nordeste Girone 3 »
Thu 18 Jan
23:00
Ferroviário
23:00
ABC
Copa do Nordeste Girone 5 »
Thu 18 Jan
23:00
CSA
23:00
Sampaio Correa FC
Torneos de Verano Argentina »
Thu 18 Jan
00:00 Terminata
Belgrano
1 - 1
Talleres Córdoba INFO
Thu 18 Jan
02:10 Terminata
Boca Juniors
(2)2-2(4)
Aldosivi INFO
Paraibano »
Thu 18 Jan
00:30 Terminata
Auto Esporte
0 - 1
Desportiva PB INFO
Matogrossense »
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Cuiabá
2 - 1
Sinop FC INFO
Thu 18 Jan
00:10 Terminata
União
2 - 1
Mixto INFO
Thu 18 Jan
00:10 Terminata
Araguaia AC
1 - 2
Dom Bosco INFO
Sul-Matogrossense »
Thu 18 Jan
00:10
Uniao ABC
00:10
Operário MS
Thu 18 Jan
00:45 Terminata
Corumbaense
3 - 0
Operario Atlético Clube INFO

Follow BeSoccer on Facebook