noscript image
Portuguese Liga
Thu 16 Maggio
Belenenses Belenenses
3-0
Nacional Nacional
Ven 17 Maggio
Sporting Braga Sporting Braga
2-0
Portimonense Portimonense
Sat 18 Maggio
Feirense Feirense
2-1
Desportivo Aves Desportivo Aves
Marítimo Marítimo
0-1
Boavista Boavista
Vitória Setúbal Vitória Setúbal
1-3
Rio Ave Rio Ave
Benfica Benfica
4-1
CD Santa Clara CD Santa Clara
Porto Porto
2-1
Sporting CP Sporting CP
Dom 19 Maggio
Tondela Tondela
5-2
Chaves Chaves
Moreirense Moreirense
1-3
Vitória Guimarães Vitória
Squadra / Punti
1 Benfica SLB 87
2 Porto FCP 85
3 Sporting CP SCP 74
4 Sporting Braga SPB 67
5 Vitória Guimarães VIT 52
6 Moreirense MOR 52
7 Rio Ave RIO 45
8 Boavista BOA 44
9 Belenenses BEL 43
 
10 CD Santa Clara SAN 42
11 Portimonense POR 39
12 Marítimo MAR 39
13 Vitória Setúbal VST 36
14 Desportivo Aves AVE 36
15 Tondela TON 35
16 Chaves CHA 32
17 Nacional NAC 28
18 Feirense FEI 20
Liga de Honra
Sat 18 Maggio
Vitória Guimarães B Vitória
2-2
Porto II Porto II
Sporting Braga II Sporting Braga II
5-1
Benfica II Benfica II
Dom 19 Maggio
Estoril Estoril
2-1
Famalicão Famalicão
Farense Farense
1-0
Academico Viseu Academico Viseu
Paços de Ferreira Paços Ferreira
2-0
Cova Piedade Cova Piedade
SP. Covilhã SP. Covilhã
1-1
Mafra Mafra
Varzim Varzim
1-0
Académica Académica
UD Oliveirense UD Oliveirense
2-1
Arouca Arouca
Penafiel Penafiel
0-1
Leixões Leixões
Squadra / Punti
1 Paços de Ferreira PAÇ 74
2 Famalicão FAM 69
3 Estoril EST 54
4 Benfica II BEN 52
5 Académica ACA 51
6 SP. Covilhã SPC 49
7 Penafiel PEN 45
8 Leixões LEX 45
9 Porto II POR 44
 
10 Farense FAR 43
11 Academico Viseu ACV 43
12 UD Oliveirense OLI 43
13 Cova Piedade COV 42
14 Mafra MAF 41
15 Varzim VAR 41
16 Arouca ARO 40
17 Sporting Braga II BRA 37
18 Vitória Guimarães B VGM 31
Girone 2
Sat 30 Mar
Cova da Piedade Sub 23 Cova Piedade
1-3
Belenenses Sub 23 Belenenses Sub 23
Wed 01 Maggio
Maritimo Sub 23 Maritimo Sub 23
1-1
Vitória Setúbal Sub 23 Vitória Setúbal
Vitória Guimarães Sub 23 Vitória
1-1
Feirense Sub 23 Feirense Sub 23
Academica Sub 23 Academica Sub 23
1-1
Portimonense Sub 23 Portimonense
Squadra / Punti
1 Vitória Setúbal Sub 23 SET 26
2 Maritimo Sub 23 MAR 25
3 Feirense Sub 23 FEI 19
4 Belenenses Sub 23 BEL 19
 
5 Portimonense Sub 23 POR 16
6 Cova da Piedade Sub 23 CDP 16
7 Vitória Guimarães Sub 23 GUI 14
8 Academica Sub 23 ACA 13
Girone 3
Wed 01 Maggio
Rio Ave Sub 23 Rio Ave Sub 23
1-2
Estoril Sub 23 Estoril Sub 23
Sporting CP Sub 23 Sporting
4-2
Benfica Sub 23 Benfica Sub 23
Braga Sub 23 Braga Sub 23
1-1
Desportivo Aves Sub 23 Desportivo Aves
Squadra / Punti
1 Desportivo Aves Sub 23 AVE 19
2 Sporting CP Sub 23 SPO 17
3 Estoril Sub 23 EST 16
 
4 Rio Ave Sub 23 RIO 15
5 Benfica Sub 23 BES 8
6 Braga Sub 23 BRA 5
Girone 1
Sat 11 Maggio
Gil Vicente Gil Vicente
5-0
Os Limianos Os Limianos
Dom 12 Maggio
Chaves II Chaves II
2-1
Caçadores das Taipas Caçadores Taipas
Maria da Fonte Maria da Fonte
4-0
Montalegre Montalegre
Torcatense Torcatense
1-4
Felgueiras 1932 Felgueiras 1932
Desportivo Mirandês Desportivo
4-1
Mirandela Mirandela
Trofense Trofense
1-1
AD Oliveirense AD Oliveirense
Sao Martinho Sao Martinho
1-0
Merelinense Merelinense
Vilaverdense Vilaverdense
2-4
Pedras Salgadas Pedras Salgadas
Fafe Fafe
1-1
Vizela Vizela
Squadra / Punti
1 Vizela VIZ 76
2 Fafe FAF 73
3 Sao Martinho SMA 72
4 Gil Vicente GFC 70
5 Trofense TRO 70
6 Felgueiras 1932 FEL 67
7 Mirandela MIR 52
8 Chaves II CHA 48
9 Merelinense MER 44
 
10 Montalegre MON 43
11 Maria da Fonte MAR 40
12 Pedras Salgadas PED 39
13 AD Oliveirense ADO 37
14 Os Limianos OSL 37
15 Torcatense TOR 29
16 Desportivo Mirandês MIR 21
17 Caçadores das Taipas TAI 21
18 Vilaverdense VIL 15
Girone 2
Dom 12 Maggio
Leça FC Leça FC
2-0
Penalva Castelo Penalva Castelo
Lusitania FC Lusitania FC
1-0
Paredes Paredes
Gondomar Gondomar
0-0
RD Agueda RD Agueda
Pedras Rubras Pedras Rubras
2-2
Cinfães Cinfães
Sanjoanense Sanjoanense
4-1
Lusitano FCV Lusitano FCV
Coimbrões Coimbrões
4-2
Sporting Mêda Sporting Mêda
Gafanha Gafanha
0-4
Espinho Espinho
União Madeira União Madeira
0-2
Marítimo II Marítimo II
Cesarense Cesarense
0-0
Amarante Amarante
Squadra / Punti
1 Espinho ESP 69
2 Lusitania FC LUS 69
3 Gondomar GON 64
4 RD Agueda RDA 60
5 Lusitano FCV LUS 59
6 Sanjoanense SAN 55
7 Amarante AMA 54
8 Coimbrões COI 49
9 Paredes PAR 46
 
10 Marítimo II MAR 46
11 União Madeira UNM 44
12 Leça FC LEC 43
13 Pedras Rubras PED 42
14 Cinfães CIN 41
15 Gafanha GAF 40
16 Penalva Castelo PEN 28
17 Cesarense CES 25
18 Sporting Mêda SPO 2
Girone 3
Dom 12 Maggio
Sintrense Sintrense
5-0
Mação Mação
Sertanense Sertanense
4-0
Peniche Peniche
União de Leiria União de Leiria
2-1
Benfica Castelo Branco Benfica Castelo B.
Alverca Alverca
1-0
Loures Loures
Santa Iria Santa Iria
3-2
Oliveira Hospital Oliveira Hospital
Vilafranquense Vilafranquense
2-1
AD Nogueirense AD Nogueirense
Anadia Anadia
3-1
Oleiros ARC Oleiros ARC
Caldas Caldas
3-0
Torreense Torreense
Fatima Fatima
3-1
Alcains Alcains
Squadra / Punti
1 União de Leiria ULE 75
2 Vilafranquense VIL 72
3 Anadia ANA 71
4 Benfica Castelo Branco BEN 62
5 Sintrense SIN 54
6 Oliveira Hospital OLI 52
7 Alverca FCA 51
8 Caldas CAL 46
9 Oleiros ARC OLE 45
 
10 Torreense TOR 44
11 Fatima FAT 43
12 Loures LOU 41
13 Sertanense SER 41
14 AD Nogueirense ADN 41
15 Santa Iria IRI 35
16 Alcains ALC 23
17 Peniche PEN 23
18 Mação MAC 15
Girone 4
Dom 12 Maggio
1º Dezembro 1º Dezembro
5-0
Redondense Redondense
Moura Moura
1-5
Olhanense Olhanense
Angrense Angrense
0-2
Oriental Lisboa Oriental Lisboa
Real Sport Clube Real Sport Clube
2-0
Casa Pia Casa Pia
Amora FC Amora FC
3-0
Ferreiras Ferreiras
Pinhalnovense Pinhalnovense
0-2
Ideal Ideal
Praiense Praiense
1-0
Vasco da Gama Vasco da Gama
Olímpico do Montijo Olímpico Montijo
1-2
Armacenenses Armacenenses
Louletano Louletano
2-0
Sacavenense Sacavenense
Squadra / Punti
1 Praiense PRA 77
2 Casa Pia CAS 70
3 Real Sport Clube REA 69
4 Oriental Lisboa ORI 64
5 Olhanense OLH 63
6 Amora FC AMO 60
7 1º Dezembro 1DE 51
8 Armacenenses ARM 51
9 Louletano LOU 50
 
10 Olímpico do Montijo OLI 47
11 Ideal IDE 47
12 Pinhalnovense PIN 45
13 Sacavenense SAC 40
14 Vasco da Gama VAS 33
15 Moura MOU 30
16 Angrense ANG 30
17 Ferreiras FER 17
18 Redondense RED 2
it - ISO Country Code Serie A »
Dom 26 Maggio
20:30
Inter
20:30
Empoli
Dom 26 Maggio
20:30
Fiorentina
20:30
Genoa
Dom 26 Maggio
18:00
Sampdoria
18:00
Juventus
Dom 26 Maggio
15:00
Torino
15:00
Lazio
Dom 26 Maggio
20:30
SPAL
20:30
Milan
Dom 26 Maggio
20:30
Roma
20:30
Parma
Dom 26 Maggio
20:30
Atalanta
20:30
Sassuolo
Dom 26 Maggio
20:30
Cagliari
20:30
Udinese
es - ISO Country Code Segunda B Playoffs »
Dom 26 Maggio
18:30
Racing
18:30
Atlético Baleares
Dom 26 Maggio
12:00
Fuenlabrada
12:00
Recreativo
Dom 26 Maggio
18:00
Barakaldo
18:00
Hércules
Dom 26 Maggio
19:15
Cornellà
19:15
Ponferradina
Dom 26 Maggio
18:30
Villarreal B
18:30
UD Melilla
Dom 26 Maggio
12:00
Atlético B
12:00
Mirandés
es - ISO Country Code Segunda B Playouts »
Dom 26 Maggio
18:00
Jumilla
18:00
Real Unión de Irún
Dom 26 Maggio
12:00
Celta B
12:00
Alcoyano
br - ISO Country Code Serie A »
Dom 26 Maggio
00:00 Terminata
Grêmio
1 - 0
Atl. Mineiro INFO Video
Dom 26 Maggio
21:00
Santos FC
21:00
Internacional
Dom 26 Maggio
21:00
Flamengo
21:00
Athletico Paranaense
co - ISO Country Code Apertura Playoffs »
Dom 26 Maggio
00:00 Terminata
Millonarios
1 - 0
Deportivo Pasto INFO
ru - ISO Country Code Premier League »
Dom 26 Maggio
13:00
CSKA Moskva
13:00
Krylia Sovetov
Dom 26 Maggio
13:00
Akhmat Grozny
13:00
FK Rostov na Donu
Dom 26 Maggio
13:00
Zenit
13:00
Yenisey
Dom 26 Maggio
13:00
Dinamo Moskva
13:00
Arsenal Tula
Dom 26 Maggio
13:00
FK Krasnodar
13:00
Rubin Kazán
Dom 26 Maggio
13:00
Anzhi
13:00
Ural Sverdlovskaya
Dom 26 Maggio
13:00
Lokomotiv Moskva
13:00
Ufa
Dom 26 Maggio
13:00
Gazovik Orenburg
13:00
Spartak Moskva
es - ISO Country Code Segunda División »
Dom 26 Maggio
20:00
Extremadura UD
20:00
Lugo
Dom 26 Maggio
12:00
Almería
12:00
Alcorcón
Dom 26 Maggio
19:00
Granada CF
19:00
Cádiz
Dom 26 Maggio
16:00
Gimnàstic
16:00
Elche
Dom 26 Maggio
18:00
Tenerife
18:00
Real Oviedo
ar - ISO Country Code Copa de la Superliga Argentina »
Dom 26 Maggio
23:45
Boca Juniors
23:45
Argentinos Juniors
tr - ISO Country Code Süper Lig »
Dom 26 Maggio
18:00
Goztepe
18:00
Ankaragucu
Dom 26 Maggio
18:00
Fenerbahçe
18:00
Antalyaspor
Dom 26 Maggio
18:00
Kayserispor
18:00
Erzurumspor
Dom 26 Maggio
18:00
Yeni Malatyaspor
18:00
Bursaspor
es - ISO Country Code Friendly »
Dom 26 Maggio
00:15 Terminata
Chattanooga
3 - 4
Real Betis INFO
us - ISO Country Code MLS »
Dom 26 Maggio
01:00 Terminata
Vancouver
2 - 1
FC Dallas INFO Video
Dom 26 Maggio
01:30 Terminata
England Revolution
1 - 1
DC United INFO Video
Dom 26 Maggio
01:30 Terminata
Philadelphia Union
1 - 3
Portland Timbers INFO Video
Dom 26 Maggio
01:30 Terminata
Cincinnati
0 - 2
New York RB INFO Video
Dom 26 Maggio
02:00 Terminata
Minnesota United
1 - 0
Houston Dynamo INFO Video
Dom 26 Maggio
03:00 Terminata
Colorado Rapids
3 - 2
Columbus Crew INFO Video
cn - ISO Country Code CSL »
Dom 26 Maggio
09:30 In corso 29'
Dalian Yifang
0 - 0
Shanghai Shenhua
Dom 26 Maggio
11:30
Guangzhou
11:30
Shenzhen FC
Dom 26 Maggio
13:35
Shandong Luneng
13:35
Guangzhou R&F
Dom 26 Maggio
13:35
Shanghai SIPG
13:35
Beijing Guoan
se - ISO Country Code Allsvenskan »
Dom 26 Maggio
17:30
Kalmar
17:30
Elfsborg
Dom 26 Maggio
15:00
Djurgårdens
15:00
Östersunds FK
it - ISO Country Code Serie B Playoffs »
Dom 26 Maggio
21:00
Pescara
21:00
Hellas Verona
cz - ISO Country Code Czech Liga Girone 2 »
Dom 26 Maggio
15:00
Viktoria Plzeň
15:00
Baník Ostrava
Dom 26 Maggio
15:00
Slavia Praha
15:00
Sparta Praha
Dom 26 Maggio
15:00
Jablonec
15:00
Slovan Liberec
be - ISO Country Code Pro League Playoffs Girone 3 »
Dom 26 Maggio
14:30
Antwerp
14:30
Charleroi
it - ISO Country Code Serie B Playout »
Dom 26 Maggio
18:00 Posticipata
Venezia
18:00
Salernitana
a2 - ISO Country Code Confederation Cup »
Dom 26 Maggio
22:00
Zamalek
22:00
RSB Berkane
ss - ISO Country Code Liga Escocia - Play Offs Ascenso »
Dom 26 Maggio
16:00
St. Mirren
16:00
Dundee United
gb - ISO Country Code League One »
Dom 26 Maggio
16:00
Charlton Athletic
16:00
Sunderland
uy - ISO Country Code Primera Division »
Dom 26 Maggio
20:00
Boston River
20:00
Cerro Largo
Dom 26 Maggio
20:00
Racing Montevideo
20:00
Danubio
Dom 26 Maggio
20:00
Wanderers
20:00
Plaza Colonia
Dom 26 Maggio
23:00
Peñarol
23:00
Progreso
ro - ISO Country Code Liga 1 Girone 3 »
Dom 26 Maggio
17:00
Dunărea
17:00
CS Gaz Metan Mediaş
Dom 26 Maggio
20:00
Concordia Chiajna
20:00
CSMS Iaşi
es - ISO Country Code Tercera Playoffs »
Dom 26 Maggio
19:00
Yeclano Deportivo
19:00
UM Escobedo
Dom 26 Maggio
19:30
Zamora
19:30
Haro Deportivo
Dom 26 Maggio
17:30
Racing Ferrol
17:30
Real Jaén
Dom 26 Maggio
12:00
Cádiz B
12:00
Osasuna B
Dom 26 Maggio
18:00
Lealtad
18:00
Getafe B
Dom 26 Maggio
12:30
Tamaraceite
12:30
Peña Deportiva
Dom 26 Maggio
12:00
Socuéllamos
12:00
Mérida AD
Dom 26 Maggio
17:00
Tarazona
17:00
Orihuela CF
Dom 26 Maggio
19:00
UD Logroñés B
19:00
CF La Nucía
Dom 26 Maggio
17:00
SD Formentera
17:00
CP Cacereño
Dom 26 Maggio
11:00
Beti Kozkor
11:00
Mallorca B
Dom 26 Maggio
19:30
CD Coria
19:30
Villarrubia
Dom 26 Maggio
11:30
CD Móstoles
11:30
Peña Sport
Dom 26 Maggio
19:00
Algeciras
19:00
L´Hospitalet
Dom 26 Maggio
12:00
Sariñena
12:00
Lorca Deportiva
Dom 26 Maggio
19:00
Toledo
19:00
Sestao River
Dom 26 Maggio
13:00
Tenerife B
13:00
Linares Deportivo
Dom 26 Maggio
18:00
Alondras CF
18:00
Mensajero
Dom 26 Maggio
19:30
El Palo
19:30
Illueca
Dom 26 Maggio
18:00
At. Saguntino
18:00
Las Rozas
Dom 26 Maggio
12:00
CD Covadonga
12:00
Bergantiños FC
Dom 26 Maggio
18:00
Mutilvera
18:00
Náxara
Dom 26 Maggio
18:00
Deportivo Aragón
18:00
Arandina
Dom 26 Maggio
11:30
Alcobendas Sport
11:30
Lorca FC
Dom 26 Maggio
13:00
Unión Viera
13:00
Caudal Deportivo
Dom 26 Maggio
20:00
Utrera
20:00
Antequera
Dom 26 Maggio
20:00
Villarrobledo
20:00
Olimpic Xátiva
Dom 26 Maggio
12:00
Poblense
12:00
Tropezón
Dom 26 Maggio
12:00
Alavés B
12:00
Compostela
at - ISO Country Code Bundesliga Girone 2 »
Dom 26 Maggio
17:00
LASK Linz
17:00
Austria Wien

Follow BeSoccer on Facebook