noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Eredivisie
Ven 06 Mar
Fortuna Sittard Fortuna Sittard
1-1
PEC Zwolle PEC Zwolle
Sat 07 Mar
AZ Alkmaar AZ Alkmaar
4-0
ADO Den Haag ADO Den Haag
Emmen Emmen
3-0
VVV Venlo VVV Venlo
Vitesse Vitesse
1-0
Twente 1965 Twente 1965
Heerenveen Heerenveen
1-3
Ajax Ajax
Dom 08 Mar
Utrecht Utrecht
5-1
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
Heracles Heracles
4-2
RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Feyenoord Feyenoord
2-0
Willem II Willem II
Groningen Groningen
0-1
PSV PSV
Squadra / Punti
1 Ajax AJA 56
2 AZ Alkmaar AZA 56
3 Feyenoord FEY 50
4 PSV PSV 49
5 Willem II WIL 44
6 Utrecht UTR 41
7 Vitesse VIT 41
8 Heracles HER 36
9 Groningen GRO 35
 
10 Heerenveen SCH 33
11 Sparta Rotterdam SPA 33
12 Emmen FCE 32
13 VVV Venlo VVV 28
14 Twente 1965 TWE 27
15 PEC Zwolle ZWO 26
16 Fortuna Sittard FOR 26
17 ADO Den Haag ADO 19
18 RKC Waalwijk RKC 15
Eerste Divisie
Ven 06 Mar
FC Eindhoven FC Eindhoven
2-2
FC Oss FC Oss
Den Bosch Den Bosch
1-2
Almere City Almere City
Excelsior Excelsior
3-0
MVV Maastricht MVV Maastricht
FC Volendam FC Volendam
4-0
Jong Ajax Jong Ajax
SC Telstar SC Telstar
1-0
Jong PSV Jong PSV
Helmond Sport Helmond Sport
1-1
Dordrecht Dordrecht
Dom 08 Mar
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
1-2
De Graafschap De Graafschap
NAC Breda NAC Breda
4-1
Roda JC Roda JC
Lun 09 Mar
Jong Utrecht Jong Utrecht
1-2
NEC Nijmegen NEC Nijmegen
AZ Sub 21 AZ Sub 21
0-3
Cambuur Cambuur
Squadra / Punti
1 Cambuur BVO 66
2 De Graafschap GRA 62
3 FC Volendam VOL 55
4 Jong Ajax JON 54
5 NAC Breda NAC 50
6 Go Ahead Eagles GAE 48
7 Excelsior EXC 47
8 NEC Nijmegen NEC 45
9 Almere City ALM 44
10 SC Telstar TEL 44
 
11 Den Bosch BOS 38
12 Jong Utrecht JUT 38
13 FC Eindhoven EIN 34
14 AZ Sub 21 ALK 28
15 MVV Maastricht MVV 27
16 FC Oss FCO 25
17 Roda JC RJC 22
18 Jong PSV PSV 22
19 Dordrecht FCD 20
20 Helmond Sport HEL 17
Girone 1
Sat 07 Mar
Excelsior .31 Excelsior .31
3-3
SteDoCo SteDoCo
Ter Leede Ter Leede
0-1
Ajax Amateurs Ajax Amateurs
DOVO DOVO
3-1
Lisse Lisse
VVOG VVOG
1-1
Hoek Hoek
BVV Barendrecht BVV Barendrecht
0-2
ODIN .59 ODIN .59
GOES GOES
1-2
VVSB VVSB
Almere City Sub 23 Almere City
0-1
DVS .33 DVS .33
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
4-1
ONS Sneek ONS Sneek
Squadra / Punti
1 Sparta Nijkerk SPA 52
2 ODIN .59 ODI 47
3 Harkemase Boys HAR 42
4 DVS .33 DVS 42
5 Lisse LIS 38
6 Hoek HOE 34
7 BVV Barendrecht BAR 34
8 Ajax Amateurs AJA 31
9 Excelsior .31 EXC 31
 
10 Almere City Sub 23 ALM 31
11 GOES GOE 31
12 VVSB VVS 28
13 SteDoCo STE 28
14 Ter Leede TER 27
15 DOVO DOV 22
16 ONS Sneek ONS 12
17 VVOG VVO 11
Girone 2
Dom 08 Mar
Gemert Gemert
4-1
HSC 21 HSC 21
ADO 20 ADO 20
1-2
UNA Brinvast UNA Brinvast
Hoogland Hoogland
1-8
Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
Dongen Dongen
2-1
OFC Oostzaan OFC Oostzaan
ADO Den Haag II ADO Den Haag II
3-1
Westlandia Westlandia
Lienden Lienden
1-0
HV & CV Quick HV & CV Quick
EVV EVV
0-3
DEM Beverwijk DEM Beverwijk
OSS '20 OSS '20
3-1
Groene Ster Groene Ster
Squadra / Punti
1 OSS '20 OSS 53
2 ADO Den Haag II ADO 39
3 OFC Oostzaan OOS 36
4 Gemert GEM 35
5 Dongen DON 34
6 UNA Brinvast UNA 32
7 EVV EVV 31
8 Blauw Geel '38 BLA 29
9 HSC 21 HSC 29
 
10 USV Hercules USV 27
11 DEM Beverwijk DEM 27
12 Groene Ster GRO 27
13 HV & CV Quick QUI 26
14 Westlandia WES 24
15 ADO 20 ADO 21
16 Lienden LIE 18
17 Hoogland HOO 17
Girone 1
Sat 07 Mar
VOC VOC
0-4
SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Dom 08 Mar
Alphense Boys Alphense Boys
2-0
Be Quick 1887 Be Quick 1887
Alcides Alcides
3-0
RKVV Velsen RKVV Velsen
Hollandia Hollandia
3-1
SDO Bussum SDO Bussum
VV Emmen VV Emmen
0-2
MSC MSC
HBS HBS
1-1
Leonidas Leonidas
JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
6-1
Quick '20 Quick '20
RKAVV RKAVV
4-1
Hoogeveen Hoogeveen
Squadra / Punti
1 Hollandia HOL 43
2 JOS Watergraafsmeer JOS 40
3 RKAVV RKA 36
4 SJC Noordwijk SJC 35
5 Alphense Boys ALP 34
6 Hoogeveen HOO 33
7 Leonidas LEO 30
8 HBS HBS 29
 
9 Quick '20 QUI 28
10 SDO Bussum SDO 26
11 RKVV Velsen RKV 26
12 Be Quick 1887 BEQ 25
13 VV Emmen VVE 19
14 Alcides ALC 14
15 MSC MSC 14
16 VOC VOC 11
Girone 2
Dom 08 Mar
UDI '19 UDI '19
4-0
RKSV Minor RKSV Minor
RKZVC RKZVC
3-1
IFC IFC
Juliana 31 Juliana 31
1-4
Halsteren Halsteren
OJC Rosmalen OJC Rosmalen
3-2
EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek
GVV Unitas GVV Unitas
3-1
Moerse Boys Moerse Boys
Baronie Baronie
4-1
LONGA '30 LONGA '30
Meerssen Meerssen
1-0
Silvolde Silvolde
RKSV Nuenen RKSV Nuenen
0-1
AWC AWC
Squadra / Punti
1 GVV Unitas GVV 47
2 Halsteren HAL 41
3 IFC IFC 35
4 Baronie BAR 35
5 RKZVC RKZ 34
6 Juliana 31 JUL 31
7 OJC Rosmalen OJC 30
8 UDI '19 UDI 29
 
9 AWC AWC 25
10 LONGA '30 LON 24
11 Meerssen MEE 22
12 Silvolde SIL 20
13 RKSV Minor MIN 19
14 Moerse Boys MOE 18
15 EHC Hoensbroek EHC 16
16 RKSV Nuenen NUE 10
Girone 1
Sat 07 Mar
ARC Alphense ARC Alphense
1-2
Spijkenisse Spijkenisse
S Gravenzande SV S Gravenzande SV
3-1
Rijsoord Rijsoord
Capelle Capelle
2-0
AZSV AZSV
Jodan Boys Jodan Boys
1-1
Rijnvogels Rijnvogels
Achilles 29 Achilles 29
0-3
Sportlust 46 Sportlust 46
DHSC DHSC
1-0
Zwaluwen Zwaluwen
Achilles Veen Achilles Veen
2-0
Smitshoek Smitshoek
SC Feyenoord SC Feyenoord
1-1
DUNO DUNO
Squadra / Punti
1 Sportlust 46 SPO 42
2 DHSC DHS 41
3 SC Feyenoord SCF 38
4 Achilles Veen ACH 36
5 AZSV AZS 34
6 Smitshoek SMI 33
7 Rijnvogels RIJ 30
8 ARC Alphense ARC 30
 
9 Jodan Boys JOD 30
10 Capelle CAP 29
11 Spijkenisse SPI 28
12 Zwaluwen ZWA 26
13 DUNO DUN 25
14 Rijsoord RIJ 22
15 S Gravenzande SV FCS 19
16 Achilles 29 ACH 1
Girone 2
Sat 07 Mar
SDC Putten SDC Putten
2-2
Purmersteijn Purmersteijn
Berkum Berkum
5-0
Buitenpost Buitenpost
Staphorst Staphorst
3-0
Eemdijk Eemdijk
Genemuiden Genemuiden
2-3
HZVV HZVV
RKAV Volendam RKAV Volendam
3-2
Flevo Boys Flevo Boys
DETO Twenterand DETO Twenterand
1-0
NSC NSC
Urk Urk
2-2
ACV ACV
De Dijk De Dijk
1-4
Swift Swift
Squadra / Punti
1 Staphorst STA 47
2 ACV ACV 42
3 Eemdijk EEM 41
4 Swift SWI 39
5 HZVV HZV 38
6 Genemuiden GEN 37
7 Urk URK 31
8 Berkum BER 31
 
9 NSC NSC 29
10 RKAV Volendam VOL 29
11 De Dijk DED 21
12 SDC Putten SDC 21
13 Flevo Boys FLE 20
14 DETO Twenterand DET 18
15 Purmersteijn PUR 14
16 Buitenpost BUI 11
Girone 1
Dom 08 Mar
SDZ SDZ
3-3
AGB AGB
Hoofddorp Hoofddorp
2-2
AFC 34 AFC 34
Uitgeest Uitgeest
14:00
Magreb 90 Magreb 90
Fortuna Wormerveer Fortuna Wormerveer
0-1
Legmeervogels	Legmeervogels
LSVV LSVV
2-0
DSOV DSOV
Kolping Boys Kolping Boys
0-1
ZVV Zaanlandia ZVV Zaanlandia
De Zouaven De Zouaven
14:00
De Meern De Meern
Squadra / Punti
1 De Zouaven DEZ 35
2 SDZ SDZ 30
3 AFC 34 AFC 27
4 AGB AGB 24
5 LSVV LSV 24
6 ZVV Zaanlandia ZAN 24
7 Uitgeest UIT 23
 
8 Hoofddorp SVH 22
9 Legmeervogels	LEG 20
10 DSOV DSO 20
11 Kolping Boys VVK 18
12 Fortuna Wormerveer FWO 15
13 Magreb 90 MAG 3
14 De Meern DEM 3
Girone 1
Sat 07 Mar
De Bilt De Bilt
1-2
AFC II AFC II
Zuidvogels Zuidvogels
0-1
WV-HEDW WV-HEDW
Woudenberg Woudenberg
3-0
BOL BOL
Breukelen Breukelen
0-0
ZOB ZOB
VV Monnickendam VV Monnickendam
0-6
VV Scherpenzeel VV Scherpenzeel
Zwaluwen .30 Zwaluwen .30
2-4
Huizen Huizen
Roda .46 (Zat) Roda .46 (Zat)
3-1
SV Argon SV Argon
Squadra / Punti
1 VV Scherpenzeel VVS 36
2 WV-HEDW HED 35
3 Roda .46 (Zat) ROD 32
4 Huizen HUI 30
5 Zuidvogels ZUI 29
6 AFC II AFC 29
7 Breukelen BRE 28
 
8 Zwaluwen .30 ZWA 22
9 SV Argon ARG 20
10 ZOB ZOB 19
11 BOL BOL 18
12 Woudenberg WOU 14
13 VV Monnickendam VVM 13
14 De Bilt FCD 9
de - ISO Country Code Bundesliga »
Tue 26 Maggio
20:30
B. Leverkusen
20:30
Wolfsburg
Tue 26 Maggio
18:30
B. Dortmund
18:30
Bayern München
Tue 26 Maggio
20:30
Eintracht
20:30
SC Freiburg
Tue 26 Maggio
20:30
Werder Bremen
20:30
B. Monchengladbach
de - ISO Country Code 2. Liga »
Tue 26 Maggio
18:30
Erzgebirge Aue
18:30
Darmstadt 98
Tue 26 Maggio
18:30
Greuther Fürth
18:30
VfL Osnabrück
Tue 26 Maggio
18:30
Jahn Regensburg
18:30
Nürnberg
Tue 26 Maggio
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Sandhausen
hu - ISO Country Code Magyar Kupa »
Tue 26 Maggio
21:00
Budapest Honved
21:00
MTK Budapest
Tue 26 Maggio
18:00
Fehérvár
18:00
Mezőkövesd-Zsory
pl - ISO Country Code Cup »
Tue 26 Maggio
20:10
Miedz Legnica
20:10
Legia Warszawa
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Tue 26 Maggio
18:00
Slovácko
18:00
Sigma Olomouc
Tue 26 Maggio
20:00
Mladá Boleslav
20:00
Slavia Praha
Tue 26 Maggio
18:00
Jablonec
18:00
Zlin
Tue 26 Maggio
18:00
Pribram
18:00
Baník Ostrava
es - ISO Country Code Friendly »
Tue 26 Maggio
15:00
Kobenhavn
15:00
SonderjyskE
Tue 26 Maggio
18:00
Odense BK
18:00
Aalborg BK
Tue 26 Maggio
13:00 In corso 90'
Brøndby IF
2 - 1
Lyngby BK
Tue 26 Maggio
11:00 Terminata
HB Køge
1 - 2
Nykøbing FC INFO
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Hobro
1 - 1
Viborg FF INFO
Tue 26 Maggio
16:30
Bnei Yehuda Aviv
16:30
Maccabi Petah Tikva
Tue 26 Maggio
18:00
Hapoel Kiryat Shm.
18:00
Hapoel Umm al-Fahm FC
Tue 26 Maggio
16:00
Hapoel Be'er Sheva
16:00
Hapoel Ramat Gan
Tue 26 Maggio
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Mattersburg
Tue 26 Maggio
19:00
Admira
19:00
Sturm Graz
Tue 26 Maggio
14:00 Intervallo
Triglav
1 - 1
NK Olimpija Ljubljana
Tue 26 Maggio
17:00
Tabor Sežana
17:00
Gorica
Tue 26 Maggio
15:00
Frýdek-Místek
15:00
Baník Ostrava II
Tue 26 Maggio
16:00
Brøndby IF
16:00
Hvidovre IF
Tue 26 Maggio
16:00
Oleksandriya
16:00
Cherkashchyna-Akademiya
Tue 26 Maggio
17:00
Hapoel Kfar Saba
17:00
Hapoel Eran Hadera
Tue 26 Maggio
17:00
Maccabi Netanya
17:00
Kafr Qasim
Tue 26 Maggio
17:30
Blansko
17:30
Vrchovina
Tue 26 Maggio
10:00 Terminata
Hapoel Bnei Lod
1 - 4
Hapoel Rishon Lezion INFO
Tue 26 Maggio
10:00 Terminata
Ho Chí Minh 2
1 - 2
Vĩnh Long INFO
Tue 26 Maggio
20:00
Fjölnir
20:00
HK Kopavogur
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Bucheon FC 1995
0 - 1
Jeju United INFO
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Daejeon Citizen
1 - 0
Ansan Greeners INFO
cz - ISO Country Code FNL »
Tue 26 Maggio
17:00
Pardubice
17:00
Prostějov
Tue 26 Maggio
17:00
Líšeň
17:00
Vlašim
Tue 26 Maggio
17:00
Baník Sokolov
17:00
Slavoj Vyšehrad
Tue 26 Maggio
17:00
Třinec
17:00
Chrudim
Tue 26 Maggio
17:00
Varnsdorf
17:00
Hradec Králové
Tue 26 Maggio
17:00
Vitkovice
17:00
Viktoria Žižkov
cr - ISO Country Code Liga de Ascenso Clausura Costa Rica »
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
HIFK
17:30
Seinäjoen JK
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
Inter Turku
17:30
KuPS Kuopio
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Honka Espoo
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
FC Lahti
17:30
Ilves
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 6 »
Tue 26 Maggio
13:35 Posticipata
Beijing Guoan
13:35
Melbourne Victory
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 8 »
Tue 26 Maggio
12:00 Posticipata
Vissel Kobe
12:00
Guangzhou Evergrande
a1 - ISO Country Code AFC Cup Girone 7 »
Tue 26 Maggio
13:00 Posticipata
Maziya
13:00
Chennai City
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Tue 26 Maggio
18:30 Posticipata
Gjelleråsen
18:30
Lillestrom II
rw - ISO Country Code National Soccer »
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Etincelles FC
11:00
Musanze FC
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Mukura Victory
11:00
Rayon Sport
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
APR FC
11:00
Heroes
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
AS Muhanga FC
11:00
Espoir FC
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Girone 2 »
Tue 26 Maggio
19:00
Tulevik II
19:00
Raplamaa
bi - ISO Country Code Copa del Presidente Burundi »
Tue 26 Maggio
15:00
Inter Star
15:00
Musongati

Follow BeSoccer on Facebook