noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Premier League
Ven 20 Sep
Mosta Mosta
19:00
Birkirkara Birkirkara
Sat 21 Sep
Hibernians Hibernians
18:00
Senglea Athletic Senglea Athletic
Hamrun Spartans FC Hamrun Spartans
18:00
Sirens Sirens
Balzan Youths Balzan Youths
20:00
Valletta FC Valletta FC
Sliema Wanderers Sliema Wanderers
20:15
Gudja United Gudja United
Dom 22 Sep
Santa Lucía Santa Lucía
18:00
Tarxien Rainbows Tarxien Rainbows
Floriana FC Floriana FC
20:00
Gzira United Gzira United
Squadra / Punti
1 Sirens SIR 7
2 Senglea Athletic SEN 7
3 Floriana FC FLO 7
4 Hamrun Spartans FC HAM 5
5 Santa Lucía SLU 5
6 Hibernians HIB 4
7 Valletta FC VAL 4
 
8 Balzan Youths BAL 4
9 Mosta MOS 3
10 Gudja United GUD 3
11 Gzira United GZI 3
12 Birkirkara BIR 1
13 Sliema Wanderers SLI 1
14 Tarxien Rainbows TAR 0
First Division
Ven 13 Sep
Pieta Hotspurs Pieta Hotspurs
1-1
Mqabba FC Mqabba FC
Fgura United FC Fgura United FC
0-3
Saint Andrews Saint Andrews
Sat 14 Sep
Lija Lija
2-1
Pembroke Athleta FC Pembroke Athleta
Zejtun Corinthians FC Zejtun Corinthians
1-1
Zebbug Rangers Zebbug Rangers
Dom 15 Sep
Swieqi United Swieqi United
2-2
Naxxar Lions FC Naxxar Lions FC
Vittoriosa Stars Vittoriosa Stars
1-2
Qrendi Qrendi
Lun 16 Sep
St. Georges FC St. Georges FC
2-2
Qormi FC Qormi FC
Squadra / Punti
1 Saint Andrews SAI 3
2 Lija LIJ 3
3 Qrendi QRE 3
4 Naxxar Lions FC NAX 1
5 Qormi FC QOR 1
6 St. Georges FC SGC 1
7 Swieqi United SWI 1
 
8 Mqabba FC MQA 1
9 Pieta Hotspurs PIE 1
10 Zebbug Rangers ZEB 1
11 Zejtun Corinthians FC ZEJ 1
12 Pembroke Athleta FC PAT 0
13 Vittoriosa Stars VIT 0
14 Fgura United FC FUN 0
Tercera Malta
Thu 12 Sep
Xghajra Tornados Xghajra Tornados
3-1
Luqa St. Andrew's Luqa St. Andrew's
Kalkara Kalkara
1-0
Marsaxlokk FC Marsaxlokk FC
Sat 14 Sep
San Gwann San Gwann
0-0
Mgarr United FC Mgarr United FC
Zurrieq FC Zurrieq FC
1-1
Birzebbuga St. Peters FC Birzebbuga Peters
Dom 15 Sep
Marsa FC Marsa FC
2-2
Rabat Ajax Rabat Ajax
Melita Melita
0-0
Mellieha Mellieha
Squadra / Punti
1 Xghajra Tornados XGH 3
2 Kalkara KAL 3
3 Marsa FC MAR 1
4 Rabat Ajax RAB 1
5 Birzebbuga St. Peters FC BIR 1
6 Zurrieq FC ZUR 1
7 Melita MEL 1
 
8 Mellieha MEL 1
9 Mgarr United FC MGA 1
10 San Gwann SAN 1
11 Zabbar St. Patrick ZAB 0
12 Marsaxlokk FC MAR 0
13 Luqa St. Andrew's LUQ 0
ue - ISO Country Code Champions League Girone 1 »
Wed 18 Sep
18:55 In corso 45'
Club Brugge
0 - 0
Galatasaray SK
Wed 18 Sep
21:00
PSG
21:00
Real Madrid
ue - ISO Country Code Champions League Girone 2 »
Wed 18 Sep
18:55 In corso 45'
Olympiacos Piraeus
1 - 2
Tottenham Hotspur
Wed 18 Sep
21:00
Bayern München
21:00
Crvena Zvezda
ue - ISO Country Code Champions League Girone 3 »
Wed 18 Sep
21:00
Shakhtar Donetsk
21:00
Man. City
Wed 18 Sep
21:00
Dinamo Zagreb
21:00
Atalanta
ue - ISO Country Code Champions League Girone 4 »
Wed 18 Sep
21:00
Atlético
21:00
Juventus
Wed 18 Sep
21:00
B. Leverkusen
21:00
Lokomotiv Moskva
co - ISO Country Code Primera B »
Wed 18 Sep
02:30 Terminata
Deportivo Cali
0 - 1
Alianza Petrolera INFO
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Wed 18 Sep
23:10
Talleres Córdoba
23:10
Banfield
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 1 »
Wed 18 Sep
15:00 Terminata
Club Brujas
3 - 2
Galatasaray Sub 19 INFO
Wed 18 Sep
16:00 Terminata
PSG Sub 19
1 - 2
Real Madrid Under 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 2 »
Wed 18 Sep
16:00 Terminata
Bayern München
0 - 0
Crvena Zvezda Sub 19 INFO
Wed 18 Sep
14:00 Terminata
Olympiakos Under
1 - 1
Tottenham Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 3 »
Wed 18 Sep
15:00 Terminata
Dinamo Zagreb
1 - 0
Atalanta Sub 19 INFO
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Shakhtar Donetsk .
1 - 3
Man. City Sub 19 INFO
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 4 »
Wed 18 Sep
14:00 Terminata
Atlético Sub 19
0 - 4
Juventus Sub 19 INFO
Wed 18 Sep
14:00 Terminata
Leverkusen
2 - 2
Lokomotiv Moskva Sub 19 INFO
es - ISO Country Code Friendly »
Wed 18 Sep
02:00
Uganda Police
02:00
Club Sando
es - ISO Country Code Segunda División »
Wed 18 Sep
21:00
Deportivo
21:00
Numancia
Wed 18 Sep
19:00 Posticipata
Fuenlabrada
19:00
Real Zaragoza
Wed 18 Sep
19:00 In corso 40'
Huesca
0 - 1
Albacete
Wed 18 Sep
19:00 In corso 40'
Lugo
1 - 0
Ponferradina
ss - ISO Country Code Challenge Cup »
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Wed 18 Sep
18:00 In corso 79'
Teplice
2 - 0
Mladá Boleslav
gr - ISO Country Code Cup »
Wed 18 Sep
14:00 Terminata
Pellana
0 - 2
Ialysos INFO
Wed 18 Sep
15:00 Terminata
Veria
2 - 0
Diagoras INFO
br - ISO Country Code Serie B Brazil »
Wed 18 Sep
02:30 Terminata
São Bento
2 - 0
Vitória INFO
Wed 18 Sep
00:15 Terminata
Vila Nova
0 - 2
Botafogo SP INFO
uy - ISO Country Code Clausura Uruguay »
ca - ISO Country Code Premier League Canadá »
Wed 18 Sep
23:30
HFX Wanderers
23:30
Forge
es - ISO Country Code Segunda División B Girone 1 »
Wed 18 Sep
16:00 Terminata
Celta B
4 - 2
UD Melilla INFO
co - ISO Country Code Colombia - Primera B Clausura »
Wed 18 Sep
21:30
Fortaleza
21:30
Valledupar
Wed 18 Sep
22:00
Barranquilla
22:00
Tigres FC
ar - ISO Country Code Primera Nacional B »
Wed 18 Sep
02:10 Terminata
Chacarita Juniors
2 - 2
San Martín Tucumán INFO
jp - ISO Country Code Emperor Cup »
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Vissel Kobe
3 - 2
Kawasaki Frontale INFO
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Sanfrecce
(9)1-1(10)
Oita Trinita INFO
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Sagan Tosu
4 - 2
Cerezo Osaka INFO
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Júbilo Iwata
(3)1-1(4)
Shimizu S-Pulse INFO
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Vegalta Sendai INFO
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Ventforet Kofu
2 - 1
Hosei University INFO
pl - ISO Country Code Ekstraklasa »
Wed 18 Sep
18:00 Terminata
Wisła Płock
1 - 0
Legia Warszawa INFO
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Girone 1 »
Wed 18 Sep
20:30
AC Arezzo
20:30
Juventus Sub 23
sk - ISO Country Code Super Liga »
Wed 18 Sep
18:00 In corso 80'
FC Spartak Trnava
0 - 0
Senica
a1 - ISO Country Code AFC Champions League »
Wed 18 Sep
12:00 Terminata
Kashima Antlers
1 - 1
Guangzhou Evergrande INFO
za - ISO Country Code Copa MTN8 Sudáfrica »
Wed 18 Sep
19:30 In corso 10'
Mamelodi Sundowns
0 - 0
SuperSport United
gt - ISO Country Code Apertura Guatemala »
Wed 18 Sep
22:30
Guastatoya
22:30
Antigua GFC
Wed 18 Sep
23:30
Deportivo Sanarate
23:30
Iztapa
Wed 18 Sep
20:00
Cotzumalguapa
20:00
Municipal
Wed 18 Sep
19:00 In corso 40'
Siquinalá
0 - 1
Xelajú
lv - ISO Country Code Virsliga »
Wed 18 Sep
17:00 Terminata
Riga FC
0 - 0
Ventspils INFO
ee - ISO Country Code Meistriliiga »
Wed 18 Sep
18:00 In corso 83'
Maardu FC
2 - 3
Paide
Wed 18 Sep
18:00 In corso 85'
Trans
2 - 1
Tammeka
Wed 18 Sep
18:30 In corso 53'
FC Flora Tallin
1 - 1
Levadia
it - ISO Country Code Serie D Girone 7 »
Wed 18 Sep
15:00 Terminata
Arzachena
0 - 1
Aprilia INFO

Follow BeSoccer on Facebook