noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Serie A
Sat 29 Febr
Lazio Lazio
2-0
Bologna Bologna
Napoli Napoli
2-1
Torino Torino
Dom 01 Mar
Lecce Lecce
2-7
Atalanta Atalanta
Cagliari Cagliari
3-4
Roma Roma
Dom 08 Mar
Parma Parma
0-1
SPAL SPAL
Sampdoria Sampdoria
2-1
Hellas Verona Hellas Verona
Milan Milan
1-2
Genoa Genoa
Udinese Udinese
0-0
Fiorentina Fiorentina
Juventus Juventus
2-0
Inter Inter
Lun 09 Mar
Sassuolo Sassuolo
3-0
Brescia Brescia
Squadra / Punti
1 Juventus JUV 63
2 Lazio LAZ 62
3 Inter INT 54
4 Atalanta ATL 48
5 Roma ROM 45
6 Napoli NAP 39
7 Milan ACM 36
8 Hellas Verona HLL 35
9 Parma PAR 35
10 Bologna BOL 34
 
11 Sassuolo SAS 32
12 Cagliari CAG 32
13 Fiorentina FIO 30
14 Udinese UDI 28
15 Torino TOR 27
16 Sampdoria SAM 26
17 Genoa GEN 25
18 Lecce LEC 25
19 SPAL POL 18
20 Brescia BRE 16
Serie B
Sat 07 Mar
Cittadella Cittadella
0-2
Pordenone Pordenone
Empoli Empoli
1-1
Trapani Trapani
Frosinone Frosinone
0-2
Cremonese Cremonese
Venezia Venezia
1-3
Crotone Crotone
Perugia Perugia
1-0
Salernitana Salernitana
Pisa Pisa
1-0
Livorno Livorno
Dom 08 Mar
Juve Stabia Juve Stabia
3-1
Spezia Spezia
Virtus Entella Virtus Entella
3-0
Ascoli Ascoli
Benevento Benevento
4-0
Pescara Pescara
Lun 09 Mar
Chievo Chievo
2-0
Nuova Cosenza Nuova Cosenza
Squadra / Punti
1 Benevento BEN 69
2 Crotone CRO 49
3 Frosinone FRO 47
4 Pordenone POR 45
5 Spezia SPE 44
6 Cittadella CTT 43
7 Salernitana SAL 42
8 Chievo CHI 41
9 Empoli EMP 40
10 Virtus Entella ACD 38
 
11 Pisa PIS 36
12 Perugia PRG 36
13 Juve Stabia JUS 36
14 Pescara PES 35
15 Ascoli ASC 32
16 Venezia VNZ 32
17 Cremonese USC 30
18 Trapani TRA 25
19 Nuova Cosenza NUO 24
20 Livorno LIV 18
Girone 1
Sat 22 Febr
Carrarese Carrarese
3-0
Gozzano Gozzano
Renate Renate
1-2
Pergolettese Pergolettese
AC Monza AC Monza
1-1
AC Arezzo AC Arezzo
Siena Siena
1-1
AlbinoLeffe AlbinoLeffe
Dom 23 Febr
Pontedera Pontedera
0-1
Alessandria Alessandria
Olbia Calcio Olbia Calcio
1-0
Pistoiese Pistoiese
Juventus Sub 23 Juventus Sub 23
1-0
Pianese Pianese
Wed 11 Mar
Lecco Lecco
15:00
Pro Patria Pro Patria
Giana Erminio Giana Erminio
17:30
Como Como
Pro Vercelli Pro Vercelli
18:30
Novara Calcio Novara Calcio
Squadra / Punti
1 AC Monza ASS 61
2 Carrarese CAR 45
3 Renate REN 43
4 Pontedera PON 42
5 Siena SIE 40
6 Alessandria USA 40
7 AlbinoLeffe ABN 39
8 Novara Calcio NOV 38
9 AC Arezzo PEN 37
10 Juventus Sub 23 JS2 36
 
11 Pistoiese PIS 33
12 Como COM 32
13 Pro Patria PRO 32
14 Pro Vercelli LEO 31
15 Lecco LEC 28
16 Pergolettese PER 27
17 Giana Erminio GER 26
18 Olbia Calcio OLB 25
19 Pianese PIA 24
20 Gozzano GOZ 22
Girone 2
Sat 22 Febr
Virtus Verona Virtus Verona
0-0
Rimini Rimini
Modena Modena
1-0
Sudtirol Sudtirol
Fermana Fermana
1-1
Vis Pesaro Vis Pesaro
Fano Fano
2-0
Imolese Imolese
Dom 23 Febr
AS Gubbio 1910 AS Gubbio 1910
0-0
Reggiana Reggiana
Cesena Cesena
1-3
Vicenza Vicenza
Ravenna Calcio Ravenna Calcio
0-1
Triestina Triestina
Wed 11 Mar
Arzignano Valchiampo Arzignano
15:00
Padova Padova
Piacenza Piacenza
15:00
SS Sambenedettese Calcio Sambenedettese
Feralpisalò Feralpisalò
20:45
Carpi Carpi
Squadra / Punti
1 Vicenza VIC 61
2 Reggiana REG 55
3 Carpi CAR 53
4 Sudtirol FCS 48
5 Feralpisalò FER 44
6 Padova PAD 44
7 Piacenza PIA 41
8 Modena MOD 40
9 Triestina TRI 40
10 Fermana FER 33
 
11 SS Sambenedettese Calcio SSS 33
12 Virtus Verona VIR 32
13 Cesena CES 30
14 AS Gubbio 1910 ASG 28
15 Vis Pesaro VIS 28
16 Ravenna Calcio RAV 27
17 Imolese IMO 23
18 Arzignano Valchiampo UAR 22
19 Fano FAN 21
20 Rimini RIM 21
Girone 3
Sat 07 Mar
US Vibonese Calcio Vibonese Calcio
1-1
Paganese Paganese
Dom 08 Mar
Picerno Picerno
0-2
Reggina Reggina
MonoPoli MonoPoli
0-1
Casertana Casertana
Bisceglie Bisceglie
0-1
Catania Catania
Avellino Avellino
2-0
Ternana Calcio Ternana Calcio
Viterbese Viterbese
0-1
Rieti Rieti
Sicula Leonzio Sicula Leonzio
1-0
Rende Rende
Teramo Teramo
0-1
Virtus Francavilla Virtus Francavilla
Lun 09 Mar
Cavese 1919 Cavese 1919
0-0
Potenza Calcio Potenza Calcio
Catanzaro Catanzaro
1-1
SSC Bari SSC Bari
Squadra / Punti
1 Reggina REG 69
2 SSC Bari BAR 60
3 MonoPoli MON 57
4 Potenza Calcio RPO 56
5 Ternana Calcio TER 51
6 Catania CAT 47
7 Catanzaro FCC 43
8 Teramo TER 41
9 Virtus Francavilla FRA 40
10 Avellino AVE 40
 
11 US Vibonese Calcio USV 39
12 Viterbese VIT 39
13 Cavese 1919 CAV 38
14 Casertana CAS 38
15 Paganese PAG 36
16 Picerno PIC 32
17 Sicula Leonzio SIC 29
18 Bisceglie BIS 20
19 Rende REN 18
20 Rieti RIE 15
Girone 1
Sat 22 Febr
Borgosesia Borgosesia
1-0
Sanremo Sanremo
Dom 23 Febr
Ghivizzano Borgo Ghivizzano Borgo
2-0
Chieri Chieri
Real Forte Querceta Real Forte Querce.
0-0
Casale Casale
AS Lucchese Libertas 1905 Lucchese Libertas
1-0
Ligorna Ligorna
Vado FC Vado FC
0-3
Prato Prato
AS Bra AS Bra
0-1
Savona Savona
Fezzanese Fezzanese
0-1
Seravezza Seravezza
Lavagnese Lavagnese
2-0
Fossano Calcio Fossano Calcio
Wed 11 Mar
Caronnese Caronnese
14:30
Verbania Verbania
Squadra / Punti
1 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 48
2 Prato ACP 47
3 Seravezza SER 43
4 Casale CAS 43
5 Caronnese CAR 42
6 Savona SAV 36
7 Real Forte Querceta USR 36
8 Borgosesia BOR 35
9 Sanremo SAN 33
 
10 Chieri CHI 33
11 Fossano Calcio FOS 32
12 Lavagnese LAV 27
13 AS Bra ASD 26
14 Ghivizzano Borgo GHI 26
15 Fezzanese FEZ 26
16 Vado FC VFC 24
17 Verbania VER 23
18 Ligorna LIG 22
Girone 3
Sat 22 Febr
Ambrosiana Ambrosiana
1-0
Cartigliano Cartigliano
Dom 23 Febr
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
1-0
Legnago Salus Legnago Salus
San Luigi San Luigi
3-1
Chions Chions
Wed 11 Mar
AC Este AC Este
14:30
Mestre Mestre
Clodiense Clodiense
14:30
Adriese Adriese
Luparense San Paolo Luparense Paolo
14:30
Campodarsego Campodarsego
Union Feltre Union Feltre
14:30
Montebelluna Montebelluna
Tamai Tamai
14:30
Caldiero Terme Caldiero Terme
Vigasio Vigasio
14:30
Belluno Belluno
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
14:30
Villafranca Villafranca
Squadra / Punti
1 Campodarsego CAM 54
2 Legnago Salus LEG 49
3 Ambrosiana GSD 48
4 Clodiense CLO 47
5 Mestre MES 45
6 Adriese SDA 44
7 Union Feltre UNI 44
8 Cartigliano CAR 42
9 Cjarlins Muzane CJA 42
10 Luparense San Paolo SAN 37
 
11 Caldiero Terme CAL 37
12 AC Este ACE 36
13 Chions CHI 35
14 Belluno BEL 34
15 Delta Porto Tolle DEL 31
16 Montebelluna MON 30
17 Vigasio VIG 30
18 Tamai TAM 22
19 San Luigi LUI 21
20 Villafranca VIL 17
Girone 4
Dom 23 Febr
Correggese Correggese
0-1
Calvina Calvina
Alfonsine FC 1921 Alfonsine FC 1921
0-1
Pol. Ciliverghe Pol. Ciliverghe
Savignanese Savignanese
1-1
Sammaurese Sammaurese
Mezzolara Mezzolara
2-2
Sasso Marconi Sasso Marconi
Wed 11 Mar
Mantova Mantova
14:30
Fanfulla Fanfulla
Crema Crema
14:30
Forli Forli
Fiorenzuola Fiorenzuola
14:30
Lentigione Lentigione
Breno Futura Breno Futura
14:30
Franciacorta Franciacorta
Progresso Progresso
14:30
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
Squadra / Punti
1 Mantova MAN 51
2 Fiorenzuola FIO 44
3 Correggese COR 41
4 Calvina CAL 41
5 Lentigione LEN 40
6 Fanfulla FAN 40
7 Mezzolara MEZ 36
8 Forli FOR 32
9 Franciacorta ADR 31
 
10 Breno Futura BRE 30
11 Sasso Marconi ASD 29
12 Vigor Carpaneto USD 29
13 Progresso PRO 29
14 Sammaurese SAM 26
15 Crema CRE 25
16 Pol. Ciliverghe PSM 25
17 Alfonsine FC 1921 ALF 22
18 Savignanese SAV 21
de - ISO Country Code Bundesliga »
Tue 26 Maggio
20:30
B. Leverkusen
20:30
Wolfsburg
Tue 26 Maggio
18:30
B. Dortmund
18:30
Bayern München
Tue 26 Maggio
20:30
Eintracht
20:30
SC Freiburg
Tue 26 Maggio
20:30
Werder Bremen
20:30
B. Monchengladbach
de - ISO Country Code 2. Liga »
Tue 26 Maggio
18:30
Erzgebirge Aue
18:30
Darmstadt 98
Tue 26 Maggio
18:30
Greuther Fürth
18:30
VfL Osnabrück
Tue 26 Maggio
18:30
Jahn Regensburg
18:30
Nürnberg
Tue 26 Maggio
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Sandhausen
hu - ISO Country Code Magyar Kupa »
Tue 26 Maggio
21:00
Budapest Honved
21:00
MTK Budapest
Tue 26 Maggio
18:00
Fehérvár
18:00
Mezőkövesd-Zsory
pl - ISO Country Code Cup »
Tue 26 Maggio
20:10
Miedz Legnica
20:10
Legia Warszawa
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Tue 26 Maggio
18:00
Slovácko
18:00
Sigma Olomouc
Tue 26 Maggio
20:00
Mladá Boleslav
20:00
Slavia Praha
Tue 26 Maggio
18:00
Jablonec
18:00
Zlin
Tue 26 Maggio
18:00
Pribram
18:00
Baník Ostrava
es - ISO Country Code Friendly »
Tue 26 Maggio
15:00
Kobenhavn
15:00
SonderjyskE
Tue 26 Maggio
18:00
Odense BK
18:00
Aalborg BK
Tue 26 Maggio
13:00 Terminata
Brøndby IF
2 - 1
Lyngby BK INFO
Tue 26 Maggio
11:00 Terminata
HB Køge
1 - 2
Nykøbing FC INFO
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Hobro
1 - 1
Viborg FF INFO
Tue 26 Maggio
16:30
Bnei Yehuda Aviv
16:30
Maccabi Petah Tikva
Tue 26 Maggio
18:00
Hapoel Kiryat Shm.
18:00
Hapoel Umm al-Fahm FC
Tue 26 Maggio
16:00
Hapoel Be'er Sheva
16:00
Hapoel Ramat Gan
Tue 26 Maggio
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Mattersburg
Tue 26 Maggio
19:00
Admira
19:00
Sturm Graz
Tue 26 Maggio
14:00 In corso 49'
Triglav
1 - 1
NK Olimpija Ljubljana
Tue 26 Maggio
17:00
Tabor Sežana
17:00
Gorica
Tue 26 Maggio
15:00
Frýdek-Místek
15:00
Baník Ostrava II
Tue 26 Maggio
16:00
Brøndby IF
16:00
Hvidovre IF
Tue 26 Maggio
16:00
Oleksandriya
16:00
Cherkashchyna-Akademiya
Tue 26 Maggio
17:00
Hapoel Kfar Saba
17:00
Hapoel Eran Hadera
Tue 26 Maggio
17:00
Maccabi Netanya
17:00
Kafr Qasim
Tue 26 Maggio
17:30
Blansko
17:30
Vrchovina
Tue 26 Maggio
10:00 Terminata
Hapoel Bnei Lod
1 - 4
Hapoel Rishon Lezion INFO
Tue 26 Maggio
10:00 Terminata
Ho Chí Minh 2
1 - 2
Vĩnh Long INFO
Tue 26 Maggio
20:00
Fjölnir
20:00
HK Kopavogur
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Bucheon FC 1995
0 - 1
Jeju United INFO
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Daejeon Citizen
1 - 0
Ansan Greeners INFO
cz - ISO Country Code FNL »
Tue 26 Maggio
17:00
Pardubice
17:00
Prostějov
Tue 26 Maggio
17:00
Líšeň
17:00
Vlašim
Tue 26 Maggio
17:00
Baník Sokolov
17:00
Slavoj Vyšehrad
Tue 26 Maggio
17:00
Třinec
17:00
Chrudim
Tue 26 Maggio
17:00
Varnsdorf
17:00
Hradec Králové
Tue 26 Maggio
17:00
Vitkovice
17:00
Viktoria Žižkov
cr - ISO Country Code Liga de Ascenso Clausura Costa Rica »
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
HIFK
17:30
Seinäjoen JK
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
Inter Turku
17:30
KuPS Kuopio
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Honka Espoo
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
FC Lahti
17:30
Ilves
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 6 »
Tue 26 Maggio
13:35 Posticipata
Beijing Guoan
13:35
Melbourne Victory
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 8 »
Tue 26 Maggio
12:00 Posticipata
Vissel Kobe
12:00
Guangzhou Evergrande
a1 - ISO Country Code AFC Cup Girone 7 »
Tue 26 Maggio
13:00 Posticipata
Maziya
13:00
Chennai City
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Tue 26 Maggio
18:30 Posticipata
Gjelleråsen
18:30
Lillestrom II
rw - ISO Country Code National Soccer »
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Etincelles FC
11:00
Musanze FC
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Mukura Victory
11:00
Rayon Sport
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
APR FC
11:00
Heroes
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
AS Muhanga FC
11:00
Espoir FC
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Girone 2 »
Tue 26 Maggio
19:00
Tulevik II
19:00
Raplamaa
bi - ISO Country Code Copa del Presidente Burundi »
Tue 26 Maggio
15:00
Inter Star
15:00
Musongati

Follow BeSoccer on Facebook