noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
HKFA 1st Division
Tue 10 Mar
Southern District Southern District
1-5
Kitchee FC Kitchee FC
Thu 07 Maggio
Eastern Football Team Eastern Football .
14:00
Rangers Rangers
Sat 09 Maggio
Wofoo Tai Po FC Wofoo Tai Po FC
08:30
Happy Valley AA Happy Valley AA
I-Sky Yuen Long I-Sky Yuen Long
11:30
Lee Man Lee Man
Dom 10 Maggio
Pegasus Pegasus
08:30
R&F FC R&F FC
Squadra / Punti
1 Lee Man WAR 7
2 Kitchee FC KFC 7
3 Eastern Football Team EAS 7
4 R&F FC RFH 6
5 Southern District SDI 5
 
6 Rangers BIU 3
7 Happy Valley AA HVA 3
8 I-Sky Yuen Long ISK 2
9 Wofoo Tai Po FC WTP 2
10 Pegasus SUN 1
First Division
Dom 08 Dic
Wing Yee Wing Yee
5-3
Citizen AA Citizen AA
Central & Western Central & Western
0-3
HK Sapling HK Sapling
Resources Capital Resources Capital
1-1
Icanfield Icanfield
Shatin Shatin
2-1
South China AA South China AA
Hong Kong FC Hong Kong FC
09:45
Hoi King Hoi King
Dom 15 Dic
Wong Tai Sin Wong Tai Sin
1-2
Sham Shui Po Sham Shui Po
Dom 01 Mar
Eastern District SA Eastern District
08:30
North District North District
Squadra / Punti
1 Resources Capital RES 30
2 HK Sapling HON 25
3 Hong Kong FC HON 25
4 South China AA SCA 24
5 Eastern District SA EAD 22
6 Central & Western CWD 21
7 Wing Yee WIN 18
 
8 Citizen AA CAA 16
9 Hoi King HOI 15
10 Shatin SHA 14
11 North District NDT 12
12 Icanfield ICA 11
13 Wong Tai Sin WON 10
14 Sham Shui Po SHA 3
Segunda Hong Kong
Dom 19 Jan
Tung Sing Tung Sing
2-0
Fu Moon AA Fu Moon AA
Kwun Tong Kwun Tong
0-0
Leaper FC Leaper FC
Tuen Mun SA Tuen Mun SA
0-1
Sparta Asia FC Sparta Asia FC
Kwai Tsing Kwai Tsing
0-0
Chelsea Soccer School Chelsea Soccer Sc.
Wanchai Wanchai
4-0
Yau Tsim Yau Tsim
Kowloon City Kowloon City
2-2
Kwong Wah AA Kwong Wah AA
Lucky Mile Lucky Mile
0-7
Double Flower Double Flower
Squadra / Punti
1 Kowloon City KWL 30
2 Leaper FC LEA 29
3 Double Flower DOU 28
4 Kwong Wah AA KWW 20
5 Tung Sing TUN 19
6 Wanchai WAN 18
7 Kwun Tong KWU 18
 
8 Fu Moon AA FUM 15
9 Kwai Tsing KWA 13
10 Chelsea Soccer School CHE 13
11 Tuen Mun SA TMS 13
12 Yau Tsim YTS 11
13 Lucky Mile LUC 9
14 Sparta Asia FC MUT 9
Liga Reservas Hong Kong
Wed 22 Jan
BC Rangers Reserve Rangers Reserve
2-0
Eastern Salon Reserve Eastern Salon Res.
Southern District Reserve Southern District
4-1
Yuen Long Reserve Yuen Long Reserve
Warriors Reserve Warriors Reserve
0-7
Happy Valley Reserve Happy Valley Rese.
Sun Pegasus Reserve Pegasus Reserve
5-1
R&F FCReserves R&F FCReserves
Wed 12 Febr
Kitchee Reserve Kitchee Reserve
11:30
Wofoo Tai Po Reservas Wofoo Reservas
Squadra / Punti
1 Happy Valley Reserve HVR 19
2 BC Rangers Reserve RNG 19
3 Eastern Salon Reserve ESA 18
4 Kitchee Reserve KIT 18
5 Yuen Long Reserve YLO 14
 
6 Southern District Reserve SOU 13
7 Warriors Reserve WFR 9
8 Wofoo Tai Po Reservas WTP 9
9 Sun Pegasus Reserve PEG 8
10 R&F FCReserves GUA 5
Tercera Hong Kong
Dom 19 Jan
Islands District Islands District
1-6
Sun Hei SC Sun Hei SC
Kowloon City DRSC Kowloon City DRSC
0-4
Tsuen Wan Tsuen Wan
Ornaments FC Ornaments FC
1-3
Sai Kung Sai Kung
Lung Moon Lung Moon
1-2
Kowloon CC Kowloon CC
Sun Source FC Sun Source FC
2-0
Fukien AC Fukien AC
Sai Kung DSA Sai Kung DSA
2-0
New Fair Kui Tan New Fair Kui Tan
Kwok Keung Kwok Keung
5-0
King Mountain SA King Mountain SA
Wing Go Wing Go
1-1
WSE WSE
Squadra / Punti
1 Wing Go WGO 43
2 WSE WSE 31
3 Kwok Keung KKA 29
4 Sun Source FC MGS 28
5 Sun Hei SC SHS 28
6 Fukien AC FUK 26
7 Sai Kung SKF 24
8 Islands District ISD 22
 
9 Lung Moon LMO 19
10 Kowloon City DRSC KOC 18
11 Sai Kung DSA SKU 15
12 Ornaments FC ORN 14
13 Tsuen Wan TSU 14
14 Kowloon CC KCC 14
15 New Fair Kui Tan NWK 8
16 King Mountain SA KMO 0
de - ISO Country Code Bundesliga »
Tue 26 Maggio
20:30
B. Leverkusen
20:30
Wolfsburg
Tue 26 Maggio
18:30
B. Dortmund
18:30
Bayern München
Tue 26 Maggio
20:30
Eintracht
20:30
SC Freiburg
Tue 26 Maggio
20:30
Werder Bremen
20:30
B. Monchengladbach
de - ISO Country Code 2. Liga »
Tue 26 Maggio
18:30
Erzgebirge Aue
18:30
Darmstadt 98
Tue 26 Maggio
18:30
Greuther Fürth
18:30
VfL Osnabrück
Tue 26 Maggio
18:30
Jahn Regensburg
18:30
Nürnberg
Tue 26 Maggio
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Sandhausen
hu - ISO Country Code Magyar Kupa »
Tue 26 Maggio
21:00
Budapest Honved
21:00
MTK Budapest
Tue 26 Maggio
18:00
Fehérvár
18:00
Mezőkövesd-Zsory
pl - ISO Country Code Cup »
Tue 26 Maggio
20:10
Miedz Legnica
20:10
Legia Warszawa
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Tue 26 Maggio
18:00
Slovácko
18:00
Sigma Olomouc
Tue 26 Maggio
20:00
Mladá Boleslav
20:00
Slavia Praha
Tue 26 Maggio
18:00
Jablonec
18:00
Zlin
Tue 26 Maggio
18:00
Pribram
18:00
Baník Ostrava
es - ISO Country Code Friendly »
Tue 26 Maggio
15:00
Kobenhavn
15:00
SonderjyskE
Tue 26 Maggio
18:00
Odense BK
18:00
Aalborg BK
Tue 26 Maggio
13:00 In corso 74'
Brøndby IF
2 - 1
Lyngby BK
Tue 26 Maggio
11:00 Terminata
HB Køge
1 - 2
Nykøbing FC INFO
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Hobro
1 - 1
Viborg FF INFO
Tue 26 Maggio
16:30
Bnei Yehuda Aviv
16:30
Maccabi Petah Tikva
Tue 26 Maggio
18:00
Hapoel Kiryat Shm.
18:00
Hapoel Umm al-Fahm FC
Tue 26 Maggio
16:00
Hapoel Be'er Sheva
16:00
Hapoel Ramat Gan
Tue 26 Maggio
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Mattersburg
Tue 26 Maggio
19:00
Admira
19:00
Sturm Graz
Tue 26 Maggio
14:00 In corso 33'
Triglav
0 - 1
NK Olimpija Ljubljana
Tue 26 Maggio
17:00
Tabor Sežana
17:00
Gorica
Tue 26 Maggio
15:00
Frýdek-Místek
15:00
Baník Ostrava II
Tue 26 Maggio
16:00
Brøndby IF
16:00
Hvidovre IF
Tue 26 Maggio
16:00
Oleksandriya
16:00
Cherkashchyna-Akademiya
Tue 26 Maggio
17:00
Hapoel Kfar Saba
17:00
Hapoel Eran Hadera
Tue 26 Maggio
17:00
Maccabi Netanya
17:00
Kafr Qasim
Tue 26 Maggio
17:30
Blansko
17:30
Vrchovina
Tue 26 Maggio
10:00 Terminata
Hapoel Bnei Lod
1 - 4
Hapoel Rishon Lezion INFO
Tue 26 Maggio
10:00 Terminata
Ho Chí Minh 2
1 - 2
Vĩnh Long INFO
Tue 26 Maggio
20:00
Fjölnir
20:00
HK Kopavogur
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Bucheon FC 1995
0 - 1
Jeju United INFO
Tue 26 Maggio
12:00 Terminata
Daejeon Citizen
1 - 0
Ansan Greeners INFO
cz - ISO Country Code FNL »
Tue 26 Maggio
17:00
Pardubice
17:00
Prostějov
Tue 26 Maggio
17:00
Líšeň
17:00
Vlašim
Tue 26 Maggio
17:00
Baník Sokolov
17:00
Slavoj Vyšehrad
Tue 26 Maggio
17:00
Třinec
17:00
Chrudim
Tue 26 Maggio
17:00
Varnsdorf
17:00
Hradec Králové
Tue 26 Maggio
17:00
Vitkovice
17:00
Viktoria Žižkov
cr - ISO Country Code Liga de Ascenso Clausura Costa Rica »
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
HIFK
17:30
Seinäjoen JK
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
Inter Turku
17:30
KuPS Kuopio
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Honka Espoo
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
FC Lahti
17:30
Ilves
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 6 »
Tue 26 Maggio
13:35 Posticipata
Beijing Guoan
13:35
Melbourne Victory
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 8 »
Tue 26 Maggio
12:00 Posticipata
Vissel Kobe
12:00
Guangzhou Evergrande
a1 - ISO Country Code AFC Cup Girone 7 »
Tue 26 Maggio
13:00 Posticipata
Maziya
13:00
Chennai City
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Tue 26 Maggio
18:30 Posticipata
Gjelleråsen
18:30
Lillestrom II
rw - ISO Country Code National Soccer »
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Etincelles FC
11:00
Musanze FC
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Mukura Victory
11:00
Rayon Sport
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
APR FC
11:00
Heroes
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
AS Muhanga FC
11:00
Espoir FC
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Girone 2 »
Tue 26 Maggio
19:00
Tulevik II
19:00
Raplamaa
bi - ISO Country Code Copa del Presidente Burundi »
Tue 26 Maggio
15:00
Inter Star
15:00
Musongati

Follow BeSoccer on Facebook