noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Ligue 1
Ven 06 Mar
Olympique Marseille Olympique
2-2
Amiens SC Amiens SC
Sat 07 Mar
Angers SCO Angers SCO
2-0
Nantes Nantes
Dijon FCO Dijon FCO
2-1
Toulouse Toulouse
Metz Metz
2-1
Nîmes Nîmes
Nice Nice
2-1
Monaco Monaco
Stade de Reims Stade de Reims
1-0
Stade Brestois Stade Brestois
Dom 08 Mar
Saint-Étienne Saint-Étienne
1-1
Girondins Bordeaux Girondins Bordeaux
Rennes Rennes
5-0
Montpellier Montpellier
Lille Lille
1-0
Olympique Lyonnais Olympique Lyonnais
Wed 18 Mar
Strasbourg Strasbourg
-
PSG PSG
Squadra / Punti
1 PSG PSG 68
2 Olympique Marseille MAR 56
3 Rennes REN 50
4 Lille LIL 49
5 Nice NIC 41
6 Stade de Reims REI 41
7 Olympique Lyonnais LYO 40
8 Montpellier MPL 40
9 Monaco MON 40
10 Strasbourg STR 38
 
11 Angers SCO ANG 39
12 Girondins Bordeaux GIR 37
13 Nantes NAN 37
14 Stade Brestois BRE 34
15 Metz MET 34
16 Dijon FCO DIJ 30
17 Saint-Étienne ASS 30
18 Nîmes NÎM 27
19 Amiens SC AMI 23
20 Toulouse TFC 13
Ligue 2
Ven 06 Mar
Chambly Chambly
2-2
Le Mans Le Mans
Chateauroux Chateauroux
2-1
Caen Caen
Clermont Clermont
2-0
Sochaux Sochaux
Grenoble Grenoble
1-3
Valenciennes Valenciennes
Le Havre Le Havre
1-0
Auxerre Auxerre
Niort Niort
1-1
Nancy Nancy
Rodez Rodez
2-1
Guingamp Guingamp
Troyes Troyes
1-1
Paris FC Paris FC
Sat 07 Mar
Ajaccio Ajaccio
1-0
Lorient Lorient
Lun 09 Mar
Lens Lens
1-0
Orléans Orléans
Squadra / Punti
1 Lorient LOR 54
2 Lens LEN 53
3 Ajaccio AJA 52
4 Troyes TRO 51
5 Clermont CLE 50
6 Le Havre LHA 44
7 Valenciennes VAL 42
8 Guingamp GUI 39
9 Grenoble GRE 35
10 Chambly CHA 35
 
11 Auxerre AUX 34
12 Nancy ASN 34
13 Caen CAE 34
14 Sochaux FCS 34
15 Chateauroux CHA 34
16 Rodez ROD 32
17 Paris FC PFC 28
18 Niort NIO 26
19 Le Mans LMU 26
20 Orléans ORL 19
National
Ven 06 Mar
Dunkerque Dunkerque
1-1
Villefranche Villefranche
Béziers Béziers
2-0
Avranches Avranches
Bourg-Péronnas Bourg-Péronnas
3-0
Stade Lavallois Stade Lavallois
Gazélec Ajaccio Gazélec Ajaccio
2-1
Pau FC Pau FC
Lyon-Duchère Lyon-Duchère
0-1
Le Puy Le Puy
Quevilly Quevilly
20:00
Bastia-Borgo Bastia-Borgo
Red Star Red Star
1-2
Concarneau Concarneau
Sporting Toulon Var Sporting Toulon
1-2
Creteil Creteil
Cholet Cholet
0-3
Boulogne Boulogne
Squadra / Punti
1 Pau FC PAU 48
2 Dunkerque DUN 47
3 Boulogne USB 46
4 Red Star RED 42
5 Bourg-Péronnas BOU 42
6 Avranches AVR 42
7 Villefranche VIL 41
8 Lyon-Duchère LYO 40
9 Creteil LUS 35
 
10 Stade Lavallois STL 35
11 Concarneau CON 31
12 Cholet CHO 28
13 Bastia-Borgo FBB 24
14 Quevilly QUE 24
15 Le Puy LPV 23
16 Béziers BEZ 23
17 Gazélec Ajaccio GAZ 19
18 Sporting Toulon Var SPO 13
Girone 1
Sat 07 Mar
Reims II Reims II
0-0
Lens II Lens II
Lille II Lille II
0-0
Bobigny Bobigny
FC Mulhouse FC Mulhouse
1-0
Schiltigheim Schiltigheim
FCSR Haguenau FCSR Haguenau
0-0
Épinal Épinal
Sedan Sedan
0-0
Maur Lusitanos Maur Lusitanos
Iris Club de Croix Iris Club Croix
1-5
Olympique St Quentin Olympique Quentin
Belfort Belfort
1-3
St Geneviève St Geneviève
Drancy Drancy
1-2
Bastia Bastia
Squadra / Punti
1 Bastia BAS 53
2 Sedan SED 48
3 Bobigny BOB 45
4 Reims II REI 36
5 St Geneviève STG 34
6 Épinal SPI 30
7 Lens II LEN 28
8 Maur Lusitanos SML 24
 
9 Olympique St Quentin OLY 23
10 FCSR Haguenau FCS 23
11 Schiltigheim SCH 22
12 FC Mulhouse FCM 20
13 Belfort BEL 19
14 Lille II LIL 18
15 Drancy DRA 17
16 Iris Club de Croix IRI 16
Girone 2
Sat 07 Mar
Sannois Gratien Sannois Gratien
2-1
Lorient II Lorient II
Chartres Chartres
3-0
Mantes Mantes
Guingamp II Guingamp II
1-2
Granville Granville
Poissy Poissy
1-1
Vannes Vannes
US Fleury-Merogis US Fleury-Merogis
3-1
Angers II Angers II
Stade Briochin Stade Briochin
3-0
Gobelins Gobelins
Vitré Vitré
0-0
Oissel Oissel
Sat 28 Mar
FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
18:00
Saint-Malo Saint-Malo
Squadra / Punti
1 Stade Briochin STA 46
2 Chartres CHA 44
3 FC Rouen 1899 FCR 39
4 Granville GRA 38
5 Vannes VAN 35
6 Gobelins GOB 30
7 Lorient II LOR 30
8 US Fleury-Merogis FLE 29
 
9 Saint-Malo SAI 28
10 Angers II ANG 27
11 Guingamp II GUI 23
12 Sannois Gratien SAN 23
13 Poissy POI 22
14 Vitré VIT 18
15 Oissel OIS 13
16 Mantes MAN 6
Girone 3
Sat 07 Mar
Angouleme Angouleme
1-3
Romorantin Romorantin
Montpellier II Montpellier II
1-1
Andrézieux Andrézieux
Nantes II Nantes II
2-0
Bourges Foot Bourges Foot
Trelissac Trelissac
0-1
Sète Sète
Saint-Étienne II Saint-Étienne II
1-2
St-Pryvé St-Hilaire St-Pryvé
Stade Bordelais Stade Bordelais
0-1
Bergerac Bergerac
Sat 28 Mar
Les Herbiers Les Herbiers
18:00
Chamalières Chamalières
Blois Blois
18:00
Colomiers Colomiers
Squadra / Punti
1 Sète SÈT 49
2 Blois BLO 38
3 Les Herbiers LES 35
4 Bergerac BER 33
5 Colomiers COL 31
6 Bourges Foot BOU 31
7 St-Pryvé St-Hilaire STP 31
8 Angouleme ANG 30
 
9 Nantes II NAN 28
10 Romorantin ROM 25
11 Andrézieux AND 23
12 Trelissac TRE 22
13 Montpellier II MON 22
14 Chamalières CHA 21
15 Saint-Étienne II SAE 18
16 Stade Bordelais STA 9
Girone 1
Sat 07 Mar
Bayonne Bayonne
18:00
Pau II Pau II
Niort II Niort II
18:00
Bassin d'Arcachon Sud Bassin d'Arcachon
Chauvigny Chauvigny
18:00
Cognac Cognac
Stade Poitevin Stade Poitevin
2-3
Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
Chatellerault Chatellerault
0-1
Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac
Bressuire Bressuire
19:00
Les Genêts dAnglet Genêts dAnglet
Dom 08 Mar
Girondins de Burdeos II Girondins Burdeos
1-1
Mont-Marsan Mont-Marsan
Squadra / Punti
1 Mont-Marsan MON 32
2 Bressuire BRE 28
3 Lège-Cap-Ferret LEG 28
4 Chauvigny CHA 28
5 Bayonne BAY 28
6 Stade Poitevin POI 25
7 Girondins de Burdeos II GDB 23
 
8 Cognac COG 22
9 Les Genêts dAnglet LES 21
10 Chatellerault CHA 20
11 Niort II NIO 19
12 Pau II FCP 18
13 Mérignac-Arlac MAR 17
14 Bassin d'Arcachon Sud BAS 11
Girone 2
Sat 07 Mar
Challans Challans
2-0
Sablé Sablé
USSA Vertou USSA Vertou
4-0
Le Mans II Le Mans II
La Roche VF La Roche VF
2-0
Laval II Laval II
Saumur Saumur
1-0
Les Herbiers II Les Herbiers II
Sat 21 Mar
La Chataigneraie La Chataigneraie
18:00
Fontenay Fontenay
Voltigeurs Voltigeurs
18:00
Pouzauges-Réaumur Pouzauges-Réaumur
Sat 11 Apr
RC La Flèche RC La Flèche
18:00
Change Change
Squadra / Punti
1 Voltigeurs VOL 41
2 La Roche VF LRO 39
3 Saumur SAU 31
4 Challans CHA 30
5 Sablé SAB 28
6 Pouzauges-Réaumur ACP 27
7 Laval II LAV 24
 
8 USSA Vertou USS 23
9 La Chataigneraie ASC 22
10 Fontenay FON 20
11 Le Mans II LEM 16
12 Les Herbiers II LES 12
13 Change CHA 12
14 RC La Flèche RCL 11
Girone 3
Sat 07 Mar
Tours Tours
1-0
Étoile Bleue Étoile Bleue
Montargis Montargis
1-1
Vierzon Vierzon
Orléans II Orléans II
2-1
USM Saran USM Saran
Montlouis Montlouis
1-0
Drouais Drouais
Dom 08 Mar
C' Chartres II C' Chartres II
3-3
Tourangeau Tourangeau
Sat 21 Mar
Bourges Bourges
19:30
Châteauroux II Châteauroux II
Sat 11 Apr
Avoine OCC Avoine OCC
18:30
Châteauneuf-sur-Loire Châteauneuf-sur-L
Squadra / Punti
1 Tours TOU 38
2 Bourges BOU 29
3 Orléans II ORL 29
4 Montlouis MON 28
5 C' Chartres II CHA 27
6 Vierzon VIE 26
7 Avoine OCC AVO 25
 
8 USM Saran SAR 25
9 Tourangeau TOU 23
10 Montargis MON 19
11 Châteauroux II CHA 17
12 Étoile Bleue EBL 12
13 Drouais DRO 9
14 Châteauneuf-sur-Loire CSL 9
de - ISO Country Code Bundesliga »
Tue 26 Maggio
20:30
B. Leverkusen
20:30
Wolfsburg
Tue 26 Maggio
18:30
B. Dortmund
18:30
Bayern München
Tue 26 Maggio
20:30
Eintracht
20:30
SC Freiburg
Tue 26 Maggio
20:30
Werder Bremen
20:30
B. Monchengladbach
de - ISO Country Code 2. Liga »
Tue 26 Maggio
18:30
Erzgebirge Aue
18:30
Darmstadt 98
Tue 26 Maggio
18:30
Greuther Fürth
18:30
VfL Osnabrück
Tue 26 Maggio
18:30
Jahn Regensburg
18:30
Nürnberg
Tue 26 Maggio
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Sandhausen
hu - ISO Country Code Magyar Kupa »
Tue 26 Maggio
21:00
Budapest Honved
21:00
MTK Budapest
Tue 26 Maggio
18:00
Fehérvár
18:00
Mezőkövesd-Zsory
es - ISO Country Code Friendly »
Tue 26 Maggio
15:00
Kobenhavn
15:00
SonderjyskE
Tue 26 Maggio
16:00
Odense BK
16:00
Aalborg BK
Tue 26 Maggio
13:00
Brøndby IF
13:00
Lyngby BK
Tue 26 Maggio
11:00
HB Køge
11:00
Nykøbing FC
Tue 26 Maggio
12:00
Hobro
12:00
Viborg FF
Tue 26 Maggio
10:00
Ho Chí Minh
10:00
Vĩnh Long
Tue 26 Maggio
16:00
Hapoel Be'er Sheva
16:00
Hapoel Ramat Gan
Tue 26 Maggio
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Mattersburg
Tue 26 Maggio
19:00
Admira
19:00
Sturm Graz
cz - ISO Country Code FNL »
Tue 26 Maggio
17:00
Pardubice
17:00
Prostějov
Tue 26 Maggio
17:00
Líšeň
17:00
Vlašim
Tue 26 Maggio
17:00
Baník Sokolov
17:00
Slavoj Vyšehrad
Tue 26 Maggio
17:00
Třinec
17:00
Chrudim
Tue 26 Maggio
17:00
Varnsdorf
17:00
Hradec Králové
Tue 26 Maggio
17:00
Vitkovice
17:00
Viktoria Žižkov
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Tue 26 Maggio
18:00
Slovácko
18:00
Sigma Olomouc
Tue 26 Maggio
20:00
Mladá Boleslav
20:00
Slavia Praha
Tue 26 Maggio
18:00
Jablonec
18:00
Zlin
Tue 26 Maggio
18:00
Pribram
18:00
Baník Ostrava
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
HIFK
17:30
Seinäjoen JK
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
Inter Turku
17:30
KuPS Kuopio
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Honka Espoo
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
FC Lahti
17:30
Ilves
pl - ISO Country Code Cup »
Tue 26 Maggio
20:10
Miedz Legnica
20:10
Legia Warszawa
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 6 »
Tue 26 Maggio
13:35 Posticipata
Beijing Guoan
13:35
Melbourne Victory
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 8 »
Tue 26 Maggio
12:00 Posticipata
Vissel Kobe
12:00
Guangzhou Evergrande
a1 - ISO Country Code AFC Cup Girone 7 »
Tue 26 Maggio
13:00 Posticipata
Maziya
13:00
Chennai City
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Tue 26 Maggio
12:00
Bucheon FC 1995
12:00
Jeju United
Tue 26 Maggio
12:00
Daejeon Citizen
12:00
Ansan Greeners
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Tue 26 Maggio
18:30 Posticipata
Gjelleråsen
18:30
Lillestrom II
rw - ISO Country Code National Soccer »
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Etincelles FC
11:00
Musanze FC
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Mukura Victory
11:00
Rayon Sport
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
APR FC
11:00
Heroes
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
AS Muhanga FC
11:00
Espoir FC
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Girone 2 »
Tue 26 Maggio
19:00
Tulevik II
19:00
Raplamaa
bi - ISO Country Code Copa del Presidente Burundi »
Tue 26 Maggio
15:00
Inter Star
15:00
Musongati

Follow BeSoccer on Facebook