noscript image
Meistriliiga
Tue 21 Maggio
Levadia Levadia
0-0
Nomme Kalju Nomme Kalju
Wed 22 Maggio
Trans Trans
5-1
Maardu FC Maardu FC
Tammeka Tammeka
0-2
FC Flora Tallin FC Flora Tallin
Ven 24 Maggio
Tallinna Kalev Tallinna Kalev
0-3
Paide Paide
Kuressaare Kuressaare
1-0
Tulevik Viljandi Tulevik Viljandi
Squadra / Punti
1 FC Flora Tallin FLO 34
2 Levadia LEV 28
3 Paide PAI 26
4 Nomme Kalju KAL 22
5 Trans TRA 16
 
6 Kuressaare KUR 15
7 Tammeka TAM 8
8 Tulevik Viljandi TUL 8
9 Maardu FC MAA 6
10 Tallinna Kalev TAL 5
Esiliiga
Thu 23 Maggio
Levadia Tallinn II Levadia Tallinn
0-3
Vaprus Pärnu Vaprus Pärnu
FC Flora Tallin II Flora Tallin
0-0
Tammeka II Tammeka II
FC Elva FC Elva
1-0
K-Järve JK Järve K-Järve Järve
Sat 25 Maggio
Tallinna Kalev II Tallinna Kalev II
1-6
Rakvere JK Tarvas Rakvere JK Tarvas
TJK Legion TJK Legion
2-1
Welco Elekter Welco Elekter
Squadra / Punti
1 TJK Legion TJK 36
2 Vaprus Pärnu PAR 28
3 FC Flora Tallin II FLO 24
4 K-Järve JK Järve JKJ 21
5 FC Elva FCE 16
 
6 Tammeka II TAM 16
7 Tallinna Kalev II TKA 10
8 Rakvere JK Tarvas RAK 10
9 Levadia Tallinn II LEV 8
10 Welco Elekter WEL 5
Segunda B Estonia
Thu 23 Maggio
Nõmme Kalju II Nõmme Kalju II
1-0
Vändra JK Vaprus Vändra JK Vaprus
Ven 24 Maggio
FC Peedu FC Peedu
2-2
Tabasalu Charma Tabasalu Charma
Võru Võru
1-3
Nõmme United Nõmme United
Keila Keila
2-1
Põhja-Tallinna JK Volta Põhja-Tallinna
Sat 25 Maggio
Paide II Paide II
2-2
Viimsi JK Viimsi JK
Squadra / Punti
1 Nõmme United NOM 25
2 Nõmme Kalju II NOM 23
3 Viimsi JK VJK 21
4 Vändra JK Vaprus VAN 20
5 Võru VOR 19
 
6 FC Peedu FCP 15
7 Keila KEI 15
8 Paide II PAI 13
9 Tabasalu Charma TAB 10
10 Põhja-Tallinna JK Volta PTV 9
Girone 2
Thu 23 Maggio
Joker Joker
1-0
Kose Kose
Ven 24 Maggio
JK Piraaja JK Piraaja
2-2
Viimsi JK II Viimsi JK II
Dom 26 Maggio
Vaprus Pärnu II Vaprus Pärnu II
1-1
Raplamaa Raplamaa
Tulevik II Tulevik II
12:00
Poseidon JK Poseidon JK
Paide III Paide III
2-1
Kuressaare II Kuressaare II
Läänemaa Haapsalu Läänemaa
16:00
Pohja Sakala Pohja Sakala
FC Flora Tallin III Flora Tallin
18:45
Tallinna Kalev III Tallinna Kalev
Squadra / Punti
1 Paide III PAI 28
2 Tallinna Kalev III TKA 22
3 Vaprus Pärnu II PAR 18
4 Kuressaare II KUR 16
5 FC Flora Tallin III FLO 15
6 JK Piraaja PIR 14
7 Läänemaa Haapsalu LAH 12
 
8 Joker JOK 12
9 Raplamaa RAP 10
10 Poseidon JK JKP 10
11 Tulevik II TUL 9
12 Viimsi JK II VJK 9
13 Pohja Sakala POS 7
14 Kose KOS 6
Liga Estonia Sub 17
Sat 13 Apr
Tabasalu Charma Sub 17 Tabasalu Charma
4-2
Harju Sub 17 Harju Sub 17
Ida-Virumaa Sub 17 Ida-Virumaa
0-2
Tallinna Kalev Sub 17 Tallinna Kalev
TJK Legion Sub 17 TJK Legion Sub 17
8-0
Levadia Sub 17 Levadia Sub 17
Dom 14 Apr
Nõmme United Sub 17 Nõmme United
9-1
Maardu Sub 17 Maardu Sub 17
Squadra / Punti
1 Nõmme United Sub 17 NOU 12
2 TJK Legion Sub 17 TJL 12
3 Tallinna Kalev Sub 17 TKA 9
4 Tabasalu Charma Sub 17 TCH 6
 
5 Harju Sub 17 HRJ 4
6 Levadia Sub 17 LEV 4
7 Maardu Sub 17 MAA 0
8 Ida-Virumaa Sub 17 IDV 0
gb - ISO Country Code Championship »
Lun 27 Maggio
16:00
Aston Villa
16:00
Derby County
br - ISO Country Code Serie A »
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
Cruzeiro
1 - 2
Chapecoense INFO
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
Fortaleza EC
1 - 1
Vasco da Gama INFO
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
Corinthians
1 - 0
São Paulo INFO
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
Bahía
3 - 2
Fluminense INFO
co - ISO Country Code Apertura Playoffs »
Lun 27 Maggio
02:30 Terminata
Deportivo Cali
0 - 1
At. Nacional INFO
Lun 27 Maggio
00:15 Terminata
Deportes Tolima
1 - 1
Junior INFO
de - ISO Country Code Bundesliga Playoff »
Lun 27 Maggio
20:30
Union Berlin
20:30
Stuttgart
mx - ISO Country Code Liga MX Finals »
Lun 27 Maggio
03:06 In corso 90'
León
0 - 0
Tigres UANL
es - ISO Country Code Segunda División »
Lun 27 Maggio
21:00
Deportivo
21:00
Mallorca
es - ISO Country Code Friendly »
Lun 27 Maggio
18:30
Kaiserslautern
18:30
Bayern München
us - ISO Country Code MLS »
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
Sporting Kansas C.
3 - 2
Seattle Sounders INFO
Lun 27 Maggio
01:30 Terminata
Toronto FC
1 - 2
San Jose Earthquakes INFO
se - ISO Country Code Allsvenskan »
Lun 27 Maggio
19:00
Orebro SK
19:00
Sirius
Lun 27 Maggio
19:00
Hammarby IF
19:00
Norrköping
ro - ISO Country Code Liga 1 Girone 3 »
Lun 27 Maggio
20:00
Botosani
20:00
Dinamo Bucureşti
Lun 27 Maggio
17:00
Voluntari
17:00
Hermannstadt
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Lun 27 Maggio
17:30
FC Honka Espoo
17:30
FC Lahti
ca - ISO Country Code Canadian Soccer League »
Lun 27 Maggio
01:30 Posticipata
Ukraine United
01:30
Real Mississauga
Lun 27 Maggio
02:00
SC Scarborough
02:00
CSC Mississauga
se - ISO Country Code Superettan »
Lun 27 Maggio
19:00
Västerås SK
19:00
Norrby
wo - ISO Country Code Copa COSAFA Girone 1 »
Lun 27 Maggio
17:00
Eswatini
17:00
Comoras
Lun 27 Maggio
19:30 Posticipata
Mauricio
19:30
Angola
lv - ISO Country Code Virsliga »
ve - ISO Country Code Apertura Venezuela »
Lun 27 Maggio
22:00
At. Venezuela
22:00
Carabobo
ie - ISO Country Code Copa de la Liga Irlanda »
Lun 27 Maggio
20:45
Bohemian FC
20:45
Cork City
Lun 27 Maggio
20:45
Bray Wanderers
20:45
Waterford United
Lun 27 Maggio
20:45
Derry City
20:45
Finn Harps
Lun 27 Maggio
20:45
Dundalk
20:45
UC Dublin
br - ISO Country Code Serie D »
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
Galvez EC
1 - 1
Santos AP INFO
ca - ISO Country Code Segunda Canadá »
se - ISO Country Code Cuarta Suecia Girone 4 »
Lun 27 Maggio
19:30
Newroz
19:30
Södertälje
us - ISO Country Code PDL »
Lun 27 Maggio
01:00
Glens
01:00
Golden State Force
id - ISO Country Code ISL »
Lun 27 Maggio
15:30
Arema
15:30
Persela
hn - ISO Country Code Clausura Playoffs »
Lun 27 Maggio
00:00 Terminata
CD Motagua
2 - 2
Olimpia Honduras INFO
jo - ISO Country Code Copa Jordania »
Lun 27 Maggio
22:00
Al Ramtha
22:00
Al-Wihdat
Lun 27 Maggio
22:00
Al-Faisaly Amman
22:00
Al Karmal
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Lun 27 Maggio
12:30
Ansan Greeners
12:30
Bucheon FC 1995
Lun 27 Maggio
13:00
Busan I Park
13:00
Jeonnam Dragons
fi - ISO Country Code Kakkonen Girone 1 »
Lun 27 Maggio
17:30
Klubi-04
17:30
NJS
iq - ISO Country Code Iraqi League »
Lun 27 Maggio
21:00
Al Bahri
21:00
Naft Al-Janoob
Lun 27 Maggio
15:30
Alsinat
15:30
Al Karkh
Lun 27 Maggio
21:00
Naft Maysan
21:00
Al Najaf
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Lun 27 Maggio
18:30
Lorenskog
18:30
Stabaek 2
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 2 »
Lun 27 Maggio
19:30
Drøbak / Frogn
19:30
Lokomotiv Oslo
Lun 27 Maggio
19:00
Mjondalen 2
19:00
FK Tønsberg
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 3 »
Lun 27 Maggio
18:00
Madla
18:00
Bryne II
Lun 27 Maggio
18:00
Storm BK
18:00
IK Start II
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 4 »
Lun 27 Maggio
19:00
Brann II
19:00
Fana
Lun 27 Maggio
20:00
Strømsgodset II
20:00
Valdres FK

Follow BeSoccer on Facebook