noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Torneo Transición Primera B Chile
Ven 13 Mar
CD Melipilla CD Melipilla
1-0
Rangers Talca Rangers Talca
Dom 15 Mar
Ñublense Ñublense
2-1
Deportes Valdivia Deportes Valdivia
Cobreloa Cobreloa
0-1
Magallanes Magallanes
Tue 17 Mar
Deportes Temuco Deportes Temuco
2-1
San Marcos Arica San Marcos Arica
Puerto Montt Puerto Montt
22:00
Santiago Morning Santiago Morning
San Luis de Quillota Luis Quillota
2-2
D. Copiapo D. Copiapo
Wed 18 Mar
Unión San Felipe Unión San Felipe
1-1
Deportes Santa Cruz Deportes Santa Cr.
Squadra / Punti
1 Ñublense NUB 9
2 Magallanes MAG 9
3 Cobreloa COB 7
4 Rangers Talca CSD 7
5 Unión San Felipe USF 6
6 CD Melipilla CDM 6
7 Deportes Temuco DEP 5
8 San Luis de Quillota SAN 4
 
9 Santiago Morning SAN 4
10 Puerto Montt PUE 4
11 D. Copiapo DCO 4
12 Deportes Valdivia VAL 4
13 San Marcos Arica SAN 3
14 Deportes Santa Cruz DSC 1
15 Barnechea BAR 1
Primera Chile - Liga Única
Sat 14 Mar
Cobresal Cobresal
0-1
U. Católica U. Católica
Palestino Palestino
21:30
Univ de Chile Univ de Chile
Dom 15 Mar
Colo-Colo Colo-Colo
-
Santiago Wanderers Santiago Wanderers
Everton Viña del Mar Everton Viña
0-0
La Serena La Serena
Coquimbo Unido Coquimbo Unido
0-3
Deportes Iquique Deportes Iquique
Unión Española Unión Española
4-4
Huachipato Huachipato
Lun 16 Mar
Audax Italiano Audax Italiano
1-1
Univ. Concepción Univ. Concepción
O'Higgins O'Higgins
22:00
Antofagasta Antofagasta
Tue 17 Mar
Curicó Unido Curicó Unido
00:30
Unión La Calera Unión La Calera
Squadra / Punti
1 U. Católica UCO 19
2 Unión La Calera ULC 16
3 Curicó Unido CUR 16
4 Univ de Chile UCH 14
5 Antofagasta ANT 12
6 Palestino PAL 12
7 Unión Española UNI 11
8 Audax Italiano ACS 11
9 Huachipato HUA 11
 
10 Everton Viña del Mar EVE 10
11 Cobresal CSL 9
12 Deportes Iquique IQU 8
13 Colo-Colo COL 7
14 Univ. Concepción UDE 5
15 La Serena DLS 4
16 O'Higgins OHI 4
17 Coquimbo Unido COQ 4
18 Santiago Wanderers SWA 4
de - ISO Country Code Bundesliga »
Tue 26 Maggio
20:30
B. Leverkusen
20:30
Wolfsburg
Tue 26 Maggio
18:30
B. Dortmund
18:30
Bayern München
Tue 26 Maggio
20:30
Eintracht
20:30
SC Freiburg
Tue 26 Maggio
20:30
Werder Bremen
20:30
B. Monchengladbach
de - ISO Country Code 2. Liga »
Tue 26 Maggio
18:30
Erzgebirge Aue
18:30
Darmstadt 98
Tue 26 Maggio
18:30
Greuther Fürth
18:30
VfL Osnabrück
Tue 26 Maggio
18:30
Jahn Regensburg
18:30
Nürnberg
Tue 26 Maggio
18:30
Wehen Wiesbaden
18:30
Sandhausen
hu - ISO Country Code Magyar Kupa »
Tue 26 Maggio
21:00
Budapest Honved
21:00
MTK Budapest
Tue 26 Maggio
18:00
Fehérvár
18:00
Mezőkövesd-Zsory
es - ISO Country Code Friendly »
Tue 26 Maggio
15:00
Kobenhavn
15:00
SonderjyskE
Tue 26 Maggio
16:00
Odense BK
16:00
Aalborg BK
Tue 26 Maggio
13:00
Brøndby IF
13:00
Lyngby BK
Tue 26 Maggio
11:00
HB Køge
11:00
Nykøbing FC
Tue 26 Maggio
12:00
Hobro
12:00
Viborg FF
Tue 26 Maggio
10:00
Ho Chí Minh
10:00
Vĩnh Long
Tue 26 Maggio
16:00
Hapoel Be'er Sheva
16:00
Hapoel Ramat Gan
Tue 26 Maggio
17:00
Wolfsberger AC
17:00
Mattersburg
Tue 26 Maggio
19:00
Admira
19:00
Sturm Graz
cz - ISO Country Code FNL »
Tue 26 Maggio
17:00
Pardubice
17:00
Prostějov
Tue 26 Maggio
17:00
Líšeň
17:00
Vlašim
Tue 26 Maggio
17:00
Baník Sokolov
17:00
Slavoj Vyšehrad
Tue 26 Maggio
17:00
Třinec
17:00
Chrudim
Tue 26 Maggio
17:00
Varnsdorf
17:00
Hradec Králové
Tue 26 Maggio
17:00
Vitkovice
17:00
Viktoria Žižkov
cz - ISO Country Code Czech Liga »
Tue 26 Maggio
18:00
Slovácko
18:00
Sigma Olomouc
Tue 26 Maggio
20:00
Mladá Boleslav
20:00
Slavia Praha
Tue 26 Maggio
18:00
Jablonec
18:00
Zlin
Tue 26 Maggio
18:00
Pribram
18:00
Baník Ostrava
fi - ISO Country Code Veikkausliiga »
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
HIFK
17:30
Seinäjoen JK
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
Inter Turku
17:30
KuPS Kuopio
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
RoPS Rovaniemi
17:30
FC Honka Espoo
Tue 26 Maggio
17:30 Posticipata
FC Lahti
17:30
Ilves
pl - ISO Country Code Cup »
Tue 26 Maggio
20:10
Miedz Legnica
20:10
Legia Warszawa
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 6 »
Tue 26 Maggio
13:35 Posticipata
Beijing Guoan
13:35
Melbourne Victory
a1 - ISO Country Code AFC Champions League Girone 8 »
Tue 26 Maggio
12:00 Posticipata
Vissel Kobe
12:00
Guangzhou Evergrande
a1 - ISO Country Code AFC Cup Girone 7 »
Tue 26 Maggio
13:00 Posticipata
Maziya
13:00
Chennai City
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Tue 26 Maggio
12:00
Bucheon FC 1995
12:00
Jeju United
Tue 26 Maggio
12:00
Daejeon Citizen
12:00
Ansan Greeners
no - ISO Country Code Cuarta Noruega Girone 1 »
Tue 26 Maggio
18:30 Posticipata
Gjelleråsen
18:30
Lillestrom II
rw - ISO Country Code National Soccer »
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Etincelles FC
11:00
Musanze FC
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
Mukura Victory
11:00
Rayon Sport
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
APR FC
11:00
Heroes
Tue 26 Maggio
11:00 Posticipata
AS Muhanga FC
11:00
Espoir FC
ee - ISO Country Code Tercera Estonia Girone 2 »
Tue 26 Maggio
19:00
Tulevik II
19:00
Raplamaa
bi - ISO Country Code Copa del Presidente Burundi »
Tue 26 Maggio
15:00
Inter Star
15:00
Musongati

Follow BeSoccer on Facebook