noscript image
Girone 2
Wed 01 Maggio
Vereya Vereya
1-6
Botev Vratsa Botev Vratsa
Thu 02 Maggio
Etar Etar
2-0
Vitosha Bistritsa Vitosha Bistritsa
FC Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv
1-2
Septemvri Sofia Septemvri Sofia
Ven 03 Maggio
Dunav 2010 Ruse Dunav 2010 Ruse
0-1
Slavia Sofia Slavia Sofia
Squadra / Punti
1 Botev Vratsa BVR 14
3 Etar ETA 11
5 Vitosha Bistritsa FKV 9
8 Vereya VER 0
 
2 Septemvri Sofia SEP 12
4 Dunav 2010 Ruse DUN 9
6 Slavia Sofia SSO 6
7 FC Lokomotiv Plovdiv LPL 3
Girone 3
Ven 24 Maggio
Beroe Beroe
3-1
Levski Sofia Levski Sofia
CSKA Sofia CSKA Sofia
1-0
Botev Plovdiv Botev Plovdiv
Ludogorets Ludogorets
4-1
Cherno More Varna Cherno More Varna
Squadra / Punti
1 Ludogorets LUD 79
2 CSKA Sofia CSK 78
3 Levski Sofia LSO 66
 
4 Beroe BER 58
5 Cherno More Varna CVA 52
6 Botev Plovdiv BOT 50
Girone 1
Thu 23 Maggio
Atletik Kuklen Atletik Kuklen
2-1
Asenovets Asenovets
Sokol Markovo Sokol Markovo
0-4
Rozova dolina Rozova dolina
Ven 24 Maggio
Levski Karlovo Levski Karlovo
0-3
Neftohimik Neftohimik
Gigant Saedinenie Gigant Saedinenie
0-1
Minyor Radnevo Minyor Radnevo
Karnobat Karnobat
1-4
Zagorets Zagorets
Chernomorets 1919 Burgas Chernomorets 1919
3-0
Sadovo Sadovo
Svilengrad Svilengrad
2-1
Borislav 2009 Borislav 2009
Dimitrovgrad Dimitrovgrad
3-4
Haskovo 1957 Haskovo 1957
Sozopol Sozopol
2-1
Maritsa Plovdiv Maritsa Plovdiv
Squadra / Punti
1 Neftohimik NEF 87
2 Sozopol SOZ 82
3 Zagorets ZAG 74
4 Chernomorets 1919 Burgas CHE 65
5 Maritsa Plovdiv MAR 55
6 Minyor Radnevo MIN 53
7 Haskovo 1957 HAS 50
8 Atletik Kuklen AKU 46
9 Rozova dolina ROZ 45
 
10 Gigant Saedinenie GIG 41
11 Borislav 2009 BOR 39
12 Sokol Markovo SKM 39
13 Levski Karlovo LEV 36
14 Karnobat KAR 36
15 Dimitrovgrad DIM 31
16 Svilengrad SVI 29
17 Sadovo SAD 19
18 Asenovets ASE 13
Girone 4
Ven 26 Apr
Botev Novi Pazar Botev Novi Pazar
1-0
Topoli Topoli
Septemvri Tervel Septemvri Tervel
2-0
Hitrino Hitrino
Kubrat Kubrat
1-0
Kaliakra Kaliakra
Svetkavitsa Targovishte Svetkavitsa
2-1
Suvorovo Suvorovo
Lokomotiv Ruse Lokomotiv Ruse
0-4
Spartak Varna Spartak Varna
Volov Shumen Volov Shumen
3-0
Ustrem Donchevo Ustrem Donchevo
Squadra / Punti
1 Spartak Varna SVA 60
2 Suvorovo SUV 57
3 Svetkavitsa Targovishte SVE 51
4 Hitrino HIT 47
5 Septemvri Tervel SEP 43
6 Botev Novi Pazar BOT 39
7 Lokomotiv Ruse LOR 32
 
8 Topoli FTT 27
9 Kubrat KUB 23
10 Kaliakra KAL 19
11 Benkovski Byala BEN 16
12 Ustrem Donchevo UST 14
13 Volov Shumen SHU 11
Girone 5
Ven 24 Maggio
Svetkavitsa Targovishte Svetkavitsa
7-0
Botev Novi Pazar Botev Novi Pazar
Hitrino Hitrino
0-0
Suvorovo Suvorovo
Septemvri Tervel Septemvri Tervel
1-3
Spartak Varna Spartak Varna
Squadra / Punti
1 Spartak Varna SVA 13
2 Suvorovo SUV 10
3 Septemvri Tervel SEP 7
 
4 Svetkavitsa Targovishte SVE 5
5 Hitrino HIT 4
6 Botev Novi Pazar BOT 1
Girone 6
Ven 24 Maggio
Kaliakra Kaliakra
2-3
Topoli Topoli
Benkovski Byala Benkovski Byala
2-1
Lokomotiv Ruse Lokomotiv Ruse
Ustrem Donchevo Ustrem Donchevo
4-3
Volov Shumen Volov Shumen
Squadra / Punti
1 Volov Shumen SHU 9
2 Kaliakra KAL 9
3 Ustrem Donchevo UST 9
4 Lokomotiv Ruse LOR 7
 
5 Topoli FTT 6
6 Benkovski Byala BEN 3
7 Kubrat KUB 1
it - ISO Country Code Serie A »
Dom 26 Maggio
20:30
Inter
20:30
Empoli
Dom 26 Maggio
20:30
Fiorentina
20:30
Genoa
Dom 26 Maggio
18:00
Sampdoria
18:00
Juventus
Dom 26 Maggio
15:00
Torino
15:00
Lazio
Dom 26 Maggio
20:30
SPAL
20:30
Milan
Dom 26 Maggio
20:30
Roma
20:30
Parma
Dom 26 Maggio
20:30
Atalanta
20:30
Sassuolo
Dom 26 Maggio
20:30
Cagliari
20:30
Udinese
es - ISO Country Code Segunda B Playoffs »
Dom 26 Maggio
18:30
Racing
18:30
Atlético Baleares
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
Fuenlabrada
0 - 0
Recreativo
Dom 26 Maggio
18:00
Barakaldo
18:00
Hércules
Dom 26 Maggio
19:15
Cornellà
19:15
Ponferradina
Dom 26 Maggio
18:30
Villarreal B
18:30
UD Melilla
Dom 26 Maggio
12:00 Intervallo
Atlético B
0 - 0
Mirandés
es - ISO Country Code Segunda B Playouts »
Dom 26 Maggio
18:00
Jumilla
18:00
Real Unión de Irún
Dom 26 Maggio
12:00 Intervallo
Celta B
0 - 0
Alcoyano
br - ISO Country Code Serie A »
Dom 26 Maggio
00:00 Terminata
Grêmio
1 - 0
Atl. Mineiro INFO Video
Dom 26 Maggio
21:00
Santos FC
21:00
Internacional
Dom 26 Maggio
21:00
Flamengo
21:00
Athletico Paranaense
co - ISO Country Code Apertura Playoffs »
Dom 26 Maggio
00:00 Terminata
Millonarios
1 - 0
Deportivo Pasto INFO
ru - ISO Country Code Premier League »
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 1'
CSKA Moskva
0 - 0
Krylia Sovetov
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 2'
Akhmat Grozny
0 - 0
FK Rostov na Donu
Dom 26 Maggio
13:00
Zenit
13:00
Yenisey
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 2'
Dinamo Moskva
0 - 0
Arsenal Tula
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 2'
FK Krasnodar
0 - 0
Rubin Kazán
Dom 26 Maggio
13:00
Anzhi
13:00
Ural Sverdlovskaya
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 1'
Lokomotiv Moskva
0 - 0
Ufa
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 2'
Gazovik Orenburg
0 - 0
Spartak Moskva
es - ISO Country Code Segunda División »
Dom 26 Maggio
20:00
Extremadura UD
20:00
Lugo
Dom 26 Maggio
12:00 Intervallo
Almería
0 - 0
Alcorcón
Dom 26 Maggio
19:00
Granada CF
19:00
Cádiz
Dom 26 Maggio
16:00
Gimnàstic
16:00
Elche
Dom 26 Maggio
18:00
Tenerife
18:00
Real Oviedo
ar - ISO Country Code Copa de la Superliga Argentina »
Dom 26 Maggio
23:45
Boca Juniors
23:45
Argentinos Juniors
tr - ISO Country Code Süper Lig »
Dom 26 Maggio
18:00
Goztepe
18:00
Ankaragucu
Dom 26 Maggio
18:00
Fenerbahçe
18:00
Antalyaspor
Dom 26 Maggio
18:00
Kayserispor
18:00
Erzurumspor
Dom 26 Maggio
18:00
Yeni Malatyaspor
18:00
Bursaspor
es - ISO Country Code Friendly »
Dom 26 Maggio
00:15 Terminata
Chattanooga
3 - 4
Real Betis INFO
us - ISO Country Code MLS »
Dom 26 Maggio
01:00 Terminata
Vancouver
2 - 1
FC Dallas INFO Video
Dom 26 Maggio
01:30 Terminata
England Revolution
1 - 1
DC United INFO Video
Dom 26 Maggio
01:30 Terminata
Philadelphia Union
1 - 3
Portland Timbers INFO Video
Dom 26 Maggio
01:30 Terminata
Cincinnati
0 - 2
New York RB INFO Video
Dom 26 Maggio
02:00 Terminata
Minnesota United
1 - 0
Houston Dynamo INFO Video
Dom 26 Maggio
03:00 Terminata
Colorado Rapids
3 - 2
Columbus Crew INFO Video
cn - ISO Country Code CSL »
Dom 26 Maggio
09:30 Terminata
Dalian Yifang
1 - 0
Shanghai Shenhua INFO
Dom 26 Maggio
11:30 In corso 74'
Guangzhou
1 - 0
Shenzhen FC
Dom 26 Maggio
13:35
Shandong Luneng
13:35
Guangzhou R&F
Dom 26 Maggio
13:35
Shanghai SIPG
13:35
Beijing Guoan
se - ISO Country Code Allsvenskan »
Dom 26 Maggio
17:30
Kalmar
17:30
Elfsborg
Dom 26 Maggio
15:00
Djurgårdens
15:00
Östersunds FK
it - ISO Country Code Serie B Playoffs »
Dom 26 Maggio
21:00
Pescara
21:00
Hellas Verona
cz - ISO Country Code Czech Liga Girone 2 »
Dom 26 Maggio
15:00
Viktoria Plzeň
15:00
Baník Ostrava
Dom 26 Maggio
15:00
Slavia Praha
15:00
Sparta Praha
Dom 26 Maggio
15:00
Jablonec
15:00
Slovan Liberec
be - ISO Country Code Pro League Playoffs Girone 3 »
Dom 26 Maggio
14:30
Antwerp
14:30
Charleroi
a2 - ISO Country Code Confederation Cup »
Dom 26 Maggio
22:00
Zamalek
22:00
RSB Berkane
it - ISO Country Code Serie B Playout »
Dom 26 Maggio
18:00 Posticipata
Venezia
18:00
Salernitana
ss - ISO Country Code Liga Escocia - Play Offs Ascenso »
Dom 26 Maggio
16:00
St. Mirren
16:00
Dundee United
gb - ISO Country Code League One »
Dom 26 Maggio
16:00
Charlton Athletic
16:00
Sunderland
uy - ISO Country Code Primera Division »
Dom 26 Maggio
20:00
Boston River
20:00
Cerro Largo
Dom 26 Maggio
20:00
Racing Montevideo
20:00
Danubio
Dom 26 Maggio
20:00
Wanderers
20:00
Plaza Colonia
Dom 26 Maggio
23:00
Peñarol
23:00
Progreso
ro - ISO Country Code Liga 1 Girone 3 »
Dom 26 Maggio
17:00
Dunărea
17:00
CS Gaz Metan Mediaş
Dom 26 Maggio
20:00
Concordia Chiajna
20:00
CSMS Iaşi
es - ISO Country Code Tercera Playoffs »
Dom 26 Maggio
19:00
Yeclano Deportivo
19:00
UM Escobedo
Dom 26 Maggio
19:30
Zamora
19:30
Haro Deportivo
Dom 26 Maggio
17:30
Racing Ferrol
17:30
Real Jaén
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
Cádiz B
0 - 0
Osasuna B
Dom 26 Maggio
18:00
Lealtad
18:00
Getafe B
Dom 26 Maggio
12:30 In corso 32'
Tamaraceite
0 - 0
Peña Deportiva
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
Socuéllamos
0 - 0
Mérida AD
Dom 26 Maggio
17:00
Tarazona
17:00
Orihuela CF
Dom 26 Maggio
19:00
UD Logroñés B
19:00
CF La Nucía
Dom 26 Maggio
17:00
SD Formentera
17:00
CP Cacereño
Dom 26 Maggio
11:00 Terminata
Beti Kozkor
0 - 0
Mallorca B INFO
Dom 26 Maggio
19:30
CD Coria
19:30
Villarrubia
Dom 26 Maggio
11:30 In corso 77'
CD Móstoles
1 - 0
Peña Sport
Dom 26 Maggio
19:00
Algeciras
19:00
L´Hospitalet
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
Sariñena
0 - 0
Lorca Deportiva
Dom 26 Maggio
19:00
Toledo
19:00
Sestao River
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 2'
Tenerife B
0 - 0
Linares Deportivo
Dom 26 Maggio
18:00
Alondras CF
18:00
Mensajero
Dom 26 Maggio
19:30
El Palo
19:30
Illueca
Dom 26 Maggio
18:00
At. Saguntino
18:00
Las Rozas
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
CD Covadonga
0 - 1
Bergantiños FC
Dom 26 Maggio
18:00
Mutilvera
18:00
Náxara
Dom 26 Maggio
18:00
Deportivo Aragón
18:00
Arandina
Dom 26 Maggio
11:30 In corso 77'
Alcobendas Sport
1 - 1
Lorca FC
Dom 26 Maggio
13:00 In corso 2'
Unión Viera
0 - 0
Caudal Deportivo
Dom 26 Maggio
20:00
Utrera
20:00
Antequera
Dom 26 Maggio
20:00
Villarrobledo
20:00
Olimpic Xátiva
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
Poblense
2 - 1
Tropezón
Dom 26 Maggio
12:00 In corso 47'
Alavés B
1 - 0
Compostela
at - ISO Country Code Bundesliga Girone 2 »
Dom 26 Maggio
17:00
Salzburg
17:00
St. Polten

Follow BeSoccer on Facebook