noscript image
Pro League
Ven 19 Oct
Club Brugge Club Brugge
1-1
Waasland-Beveren Waasland-Beveren
Sat 20 Oct
Mouscron Peruwelz Mouscron Peruwelz
0-0
Standard de Liège Standard Liège
Kortrijk Kortrijk
3-1
Sint-Truiden Sint-Truiden
Antwerp Antwerp
2-1
Lokeren Lokeren
Genk Genk
2-1
KAS Eupen KAS Eupen
Dom 21 Oct
Anderlecht Anderlecht
4-2
Cercle Brugge Cercle Brugge
KV Oostende KV Oostende
0-4
KAA Gent KAA Gent
Charleroi Charleroi
3-2
Zulte-Waregem Zulte-Waregem
Team / Punti
1 Genk GNK 29
2 Club Brugge FCB 26
3 Anderlecht AND 23
4 Antwerp ANT 22
5 Standard de Liège SDL 19
6 KAA Gent GEN 17
7 Sint-Truiden STR 17
8 Charleroi CHA 14
 
9 Kortrijk KVK 14
10 KV Oostende OOS 14
11 Cercle Brugge CER 12
12 KAS Eupen EUP 10
13 Waasland-Beveren WAA 10
14 Mouscron Peruwelz MOU 5
15 Lokeren LOK 5
16 Zulte-Waregem ZUL 5
Girone 1
Ven 26 Oct
Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk
20:00
OH Leuven OH Leuven
Mechelen Mechelen
20:00
KSV Roeselare KSV Roeselare
Lommel United Lommel United
20:00
KVC Westerlo KVC Westerlo
Union Saint-Gilloise Union
20:00
Tubize Tubize
Team / Punti
1 Mechelen KVM 18
2 Lommel United LOM 18
3 Union Saint-Gilloise UNI 17
4 Beerschot-Wilrijk BEE 15
 
5 KVC Westerlo KVC 13
6 KSV Roeselare KSV 13
7 OH Leuven LEU 9
8 Tubize TUB 6
Girone 2
Ven 16 Nov
Mechelen Mechelen
20:00
Lommel United Lommel United
OH Leuven OH Leuven
20:00
Union Saint-Gilloise Union
Tubize Tubize
20:00
KSV Roeselare KSV Roeselare
KVC Westerlo KVC Westerlo
20:00
Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk
Team / Punti
1 Mechelen KVM 0
2 OH Leuven LEU 0
3 Tubize TUB 0
4 KVC Westerlo KVC 0
 
5 Beerschot-Wilrijk BEE 0
6 KSV Roeselare KSV 0
7 Lommel United LOM 0
8 Union Saint-Gilloise UNI 0
Girone 1
Sat 20 Oct
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg
0-0
Walhain Walhain
RAAL La Louviere RAAL La Louviere
2-2
Hamoir Hamoir
Ciney Ciney
4-2
Acren Acren
Meux Meux
2-2
Waremme Waremme
Olympic Charleroi Olympic Charleroi
1-4
La Louvière Centre Louvière Centre
Dom 21 Oct
Visé Visé
2-1
Solières Sport Solières Sport
RFC Tilleur RFC Tilleur
5-1
Rebecq Rebecq
Francs Borains Francs Borains
5-0
RES Durbuy RES Durbuy
Team / Punti
1 La Louvière Centre LAL 25
2 RFC Tilleur RFC 21
3 Hamoir HAM 18
4 Visé VIS 18
5 Rebecq REB 17
6 RES Durbuy RES 15
7 Francs Borains FBO 14
8 RAAL La Louviere LOU 10
 
9 Olympic Charleroi OLY 10
10 Solières Sport SOL 9
11 Couvin-Mariembourg COU 9
12 Waremme WAR 8
13 Meux MEU 8
14 Acren ACR 5
15 Walhain WAL 5
16 Ciney CIN 4
Girone 2
Sat 20 Oct
Hades Hades
1-1
Patro Eisden Patro Eisden
Bocholt Bocholt
2-0
Turnhout Turnhout
Sint-Niklaas Sint-Niklaas
3-4
Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertinge
Heur Tongeren Heur Tongeren
0-3
Hoogstraten Hoogstraten
Temse Temse
1-1
Hasselt Hasselt
Dom 21 Oct
Vosselaar Vosselaar
2-2
VW Hamme VW Hamme
Cappellen Cappellen
0-2
KSC City Pirates KSC City Pirates
Berchem Sport Berchem Sport
0-2
KFC Duffel KFC Duffel
Team / Punti
1 Hasselt SPO 22
2 Bocholt BOC 21
3 Temse TEM 20
4 Hades HAD 15
5 Patro Eisden PAT 14
6 Vosselaar VOS 10
7 Hoogstraten HOO 10
8 Berchem Sport BER 10
 
9 Sint-Niklaas STN 10
10 KFC Duffel DUF 9
11 Cappellen CAP 9
12 Spouwen-Mopertingen SPO 7
13 KSC City Pirates KSC 5
14 VW Hamme VWH 5
15 Turnhout TUR 5
16 Heur Tongeren HET 4
Girone 1
Dom 21 Oct
Raeren Raeren
2-1
Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha
Weywertz Weywertz
0-3
Cointe-Liège Cointe-Liège
Amblève Amblève
1-1
Trooz Trooz
Rechain Rechain
1-0
Stade Disonais Stade Disonais
Sprimont-Comblain II Sprimont-Comblain
2-1
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps
Aubel Aubel
1-0
UCE Liège UCE Liège
Beaufays Beaufays
0-3
Braives Braives
Ougrée Ougrée
3-0
JS Fizoise JS Fizoise
Team / Punti
1 Wanze / Bas-Oha WAN 24
2 Raeren RAE 21
3 Aubel RAU 19
4 Ougrée OUG 18
5 UCE Liège LIE 17
6 Ster-Francorchamps SFR 17
7 Braives EHB 17
8 JS Fizoise JSF 16
 
9 Amblève AMB 15
10 Stade Disonais STA 15
11 Weywertz WEY 13
12 Sprimont-Comblain II SPC 12
13 Beaufays BEA 12
14 Rechain REC 9
15 Cointe-Liège CLI 8
16 Trooz TRO 5
Girone 2
Dom 21 Oct
Es de la Moligneé Moligneé
3-2
Wépion Wépion
Loyers Loyers
2-1
Rhisnes Rhisnes
Spy Spy
1-1
Rochefort Rochefort
Profondeville Profondeville
0-1
Gedinnois Gedinnois
Ligny Ligny
3-0
Pesche Pesche
Biesme Biesme
4-2
Flavion Sport Flavion Sport
Grand-Leez Grand-Leez
0-1
Beauraing Beauraing
Nismes Nismes
3-2
Arquet Arquet
Team / Punti
1 Nismes NIS 25
2 Loyers LOY 24
3 Spy SPY 19
4 Rochefort ROC 17
5 Arquet ARQ 15
6 Grand-Leez GRA 15
7 Biesme BIE 13
8 Gedinnois GED 13
 
9 Es de la Moligneé MOL 12
10 Pesche PES 12
11 Beauraing BEA 12
12 Wépion WEP 12
13 Flavion Sport FLA 12
14 Rhisnes RHI 10
15 Profondeville PRO 7
16 Ligny LIG 6
Girone 3
Ven 19 Oct
Jeunesse Freylangeoise Jeunesse
0-3
Libramontois Libramontois
Sat 20 Oct
La Roche La Roche
1-1
Ethe Belmont Ethe Belmont
Sartoise Sartoise
2-1
Rossignol Rossignol
Chaumont Chaumont
1-0
Lorraine Arlon Lorraine Arlon
Dom 21 Oct
Marloie Sport Marloie Sport
2-1
Gouvy Gouvy
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-
2-1
Champlon Champlon
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
2-0
Saint-Hubert Saint-Hubert
Team / Punti
1 Habay-la-Neuve HBN 25
2 Marloie Sport MAR 25
3 Libramontois LIB 20
4 Chaumont CHA 18
5 La Roche LAR 17
6 Gouvy GOU 16
7 Saint-Hubert RFC 16
 
8 Lorraine Arlon LOR 14
9 Ethe Belmont EBE 14
10 Jeunesse Freylangeoise JEU 9
11 Champlon CHA 7
12 Sartoise SAR 6
13 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 5
14 Rossignol ROS 3
ue - ISO Country Code Champions League Girone 1 »
Wed 24 Oct
18:55
Club Brugge
18:55
Monaco
Wed 24 Oct
21:00
B. Dortmund
21:00
Atlético
ue - ISO Country Code Champions League Girone 2 »
Wed 24 Oct
18:55
PSV
18:55
Tottenham Hotspur
Wed 24 Oct
21:00
Barcelona
21:00
Inter
ue - ISO Country Code Champions League Girone 3 »
Wed 24 Oct
21:00
PSG
21:00
Napoli
Wed 24 Oct
21:00
Liverpool
21:00
Crvena Zvezda
ue - ISO Country Code Champions League Girone 4 »
Wed 24 Oct
21:00
Lokomotiv Moskva
21:00
Porto
Wed 24 Oct
21:00
Galatasaray SK
21:00
Schalke 04
es - ISO Country Code La Liga »
Wed 24 Oct
19:00
Rayo Vallecano
19:00
Athletic
n2 - ISO Country Code Copa Libertadores »
n2 - ISO Country Code Copa Sudamericana »
Wed 24 Oct
02:45
Santa Fe
02:45
Deportivo Cali
ue - ISO Country Code Uefa Youth League »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 1 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 2 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 3 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Girone 4 »
gb - ISO Country Code FA Cup »
Wed 24 Oct
20:45
Leatherhead
20:45
Hitchin Town
Wed 24 Oct
20:45
Taunton Town
20:45
Billericay Town
mx - ISO Country Code Copa MX Apertura »
Wed 24 Oct
04:06
Pachuca
04:06
Monterrey
gb - ISO Country Code Championship »
a2 - ISO Country Code Confederation Cup »
Wed 24 Oct
21:00
Raja Casablanca
21:00
Enyimba
Wed 24 Oct
18:00
AS Vita Club
18:00
Al-Masry
br - ISO Country Code Serie B Brazil »
Wed 24 Oct
00:15 Terminata
CSA
2 - 0
Brasil de Pelotas INFO
co - ISO Country Code Primera B Colombia Girone 2 »
Wed 24 Oct
01:00 In corso 57'
Cortuluá
2 - 0
Real Cartagena
jp - ISO Country Code Emperor Cup »
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Girone 1 »
Wed 24 Oct
20:30
Pontedera
20:30
Novara Calcio
Wed 24 Oct
20:30
Pro Piacenza
20:30
Siena
Wed 24 Oct
20:30
Pro Vercelli
20:30
Piacenza
it - ISO Country Code Lega Pro 1 Girone 2 »
Wed 24 Oct
20:30
Ternana Calcio
20:30
Rimini
bo - ISO Country Code LFPB - Clausura »
Wed 24 Oct
21:00
Royal Pari
21:00
Aurora
ru - ISO Country Code FNL »
za - ISO Country Code PSL »
it - ISO Country Code Copa Lega Pro »
Wed 24 Oct
19:30
Vicenza
19:30
Triestina
a1 - ISO Country Code AFC Champions League »
mx - ISO Country Code Segunda División México Girone 1 »
Wed 24 Oct
01:00
Pacific
01:00
Necaxa Premier
lt - ISO Country Code A Lyga »
Wed 24 Oct
17:00
FK Palanga
17:00
Stumbras
Wed 24 Oct
17:00
Sūduva
17:00
Kauno Žalgiris
Wed 24 Oct
17:00
Zalgiris Vilnius
17:00
Atlantas
it - ISO Country Code Serie D Girone 5 »
Wed 24 Oct
15:00
Montevarchi Calcio
15:00
Ponsacco
Wed 24 Oct
15:00
Bastia
15:00
San Donato Tavarnelle
Wed 24 Oct
15:00
Scandicci
15:00
Sangiovannese
Wed 24 Oct
15:00
Gavorrano
15:00
Prato
Wed 24 Oct
15:00
Ghivizzano Borgo
15:00
Sporting Trestina
Wed 24 Oct
15:00
Massese
15:00
Real Forte Querceta
Wed 24 Oct
15:00
Pianese
15:00
Aglianese
Wed 24 Oct
15:00
Seravezza
15:00
Cannara
Wed 24 Oct
15:00
Sinalunghese
15:00
Tuttocuoio
Wed 24 Oct
15:00
Viareggio
15:00
Sangimignanosport
it - ISO Country Code Serie D Girone 6 »
Wed 24 Oct
15:00
Avezzano
15:00
Sammaurese
Wed 24 Oct
15:00
Castelfidardo
15:00
Francavilla
Wed 24 Oct
15:00
Città Campobasso
15:00
Savignanese
Wed 24 Oct
15:00
Montegiorgio
15:00
Santarcangelo
Wed 24 Oct
15:00
Olympia Agnonese
15:00
Matelica Calcio
Wed 24 Oct
15:00
Pineto
15:00
Jesina
Wed 24 Oct
15:00
Cesena
15:00
Forli
Wed 24 Oct
15:00
Real Giulianova
15:00
Sangiustese
Wed 24 Oct
15:00
San Nicolò
15:00
Isernia
Wed 24 Oct
15:00
Vastese
15:00
Recanatese
it - ISO Country Code Serie D Girone 7 »
Wed 24 Oct
15:00
Aprilia
15:00
Ladispoli
Wed 24 Oct
15:00
Flaminia
15:00
Avellino
Wed 24 Oct
15:00
Cassino
15:00
Budoni
Wed 24 Oct
15:00
Castiadas
15:00
Albalonga
Wed 24 Oct
15:00
Lanusei
15:00
Atletico
Wed 24 Oct
15:00
Nuova Monterosi
15:00
Anzio
Wed 24 Oct
15:00
Ostia Mare
15:00
Sassari Torres
Wed 24 Oct
15:00
Latte Dolce
15:00
Città di Anagni
Wed 24 Oct
15:00
Trastevere
15:00
Lupa Roma
Wed 24 Oct
15:00
Vis Artena
15:00
Latina
cookies_use: cookies_notification_2018
Accept More info and settings.

Follow BeSoccer on Facebook