Premier League Belarus
Ven 20 Lug
Neman Grodno
17:45
Slutsk
BATE Borisov
19:45
Minsk
Sat 21 Lug
Gomel
15:30
Dnepr Mogilev
FK Gorodeya
19:45
Tarpeda
Dom 22 Lug
Isloch
15:30
Dinamo Minsk
Shakhtyor
17:30
Vitebsk
Luch Minsk
19:45
Dinamo Brest
Lun 23 Lug
Smolevichy
18:00
Torpedo Zhodino
Team / Points
1 BATE Borisov BAT 41
2 Vitebsk VIT 34
3 Dinamo Minsk DNM 34
4 Shakhtyor Salihorsk SHA 32
5 Slutsk FKS 27
6 Dinamo Brest DIN 25
7 Neman Grodno NEM 25
8 Torpedo Zhodino TOR 24
 
9 Isloch ISL 17
10 Minsk MIN 15
11 Smolevichy SMO 14
12 Gomel GOM 13
13 Tarpeda TAR 11
14 FK Gorodeya FKG 11
15 Dnepr Mogilev DNP 11
16 Luch Minsk LMI 10
1. Division
Ven 13 Lug
FK Lida
3-0
FK Smorgon
Sat 14 Lug
Belshina Bobruisk
2-1
FC Slonim
Baranovichi
0-0
Lokomotiv Gomel
FK Orsha
1-5
Slavia Mozyr
Naftan Novopolotsk
2-1
Volna
Yua-Stroy
16:00
Zorka-BDU
Čist́
1-4
Khimik Svetlogorsk
Team / Points
1 Slavia Mozyr SLM 36
2 Belshina Bobruisk BEL 34
3 Zorka-BDU ZOR 32
4 FK Lida LID 24
5 Naftan Novopolotsk NAF 20
6 FC Slonim FCS 19
7 Yua-Stroy YUA 18
8 Granit Mikashevichi GRA 17
 
9 Lokomotiv Gomel GOM 15
10 FK Orsha ORS 15
11 Khimik Svetlogorsk KHI 15
12 FK Smorgon FCS 14
13 Volna VOL 10
14 Baranovichi BAR 8
15 Čist́ CIS 5
Tercera Bielorrusia
Sat 21 Lug
Bumprom
-
Kletsk
Neman-Agro
-
SMI Autotrans
FK Uzda
-
Oshmyany
Ruh Brest
-
Ivatsevichi
Krumkachy
-
Energosbyt-BSATU
Osipovichy
-
FC Gorki
Sputnik
-
Victoria Maryina
Team / Points
1 Krumkachy FKK 29
2 Ruh Brest FRB 29
3 Oshmyany OSH 28
4 FK Uzda FKU 23
5 Sputnik SPU 22
6 Osipovichy OSI 19
7 Ivatsevichi IVA 19
8 SMI Autotrans AUT 17
 
9 Victoria Maryina VIM 15
10 Neman-Agro NEM 14
11 Molodechno MOL 11
12 Energosbyt-BSATU BSA 9
13 Kletsk KLE 8
14 FC Gorki FCG 6
15 Bumprom FBG 5
Copa Sudamericana »
Wed 18 Lug
00:30 Terminata
Caracas
2 - 0
Sport Huancayo INFO
Wed 18 Lug
02:45 Terminata
Lanús
1 - 0
Junior INFO
Qualif. Champions Girone 2 »
Wed 18 Lug
19:00
Sheriff
19:00
Torpedo Kutaisi
Wed 18 Lug
19:00
Qarabağ
19:00
NK Olimpija 2005
Wed 18 Lug
19:45
Rosenborg BK
19:45
Valur Reykjavík
Wed 18 Lug
20:45
Celtic
20:45
Alashkert FC
Wed 18 Lug
19:00
Zrinjski
19:00
FC Spartak Trnava
Wed 18 Lug
20:00
Sutjeska
20:00
Astana
Q. Europa League Girone 2 »
Wed 18 Lug
18:00
Željeznicar
18:00
Trans
Copa Argentina »
Wed 18 Lug
02:10 Terminata
Villa Dálmine
(4)0-0(3)
UAI Urquiza INFO
CSL »
Friendly »
Wed 18 Lug
18:30
Illertissen
18:30
Stuttgart
Wed 18 Lug
19:00
Wegberg-Beeck
19:00
Fortuna Düsseldorf
Wed 18 Lug
15:00
Ingolstadt 04
15:00
Unterhaching
Wed 18 Lug
19:00
Groningen
19:00
KFC Uerdingen 05
Wed 18 Lug
20:00
Bodmin Town
20:00
Cardiff City
Wed 18 Lug
15:00
Emmen
15:00
AZ II
Wed 18 Lug
18:00
Astoria Walldorf
18:00
Wehen Wiesbaden
Wed 18 Lug
18:30
Club Brugge
18:30
Mechelen
Wed 18 Lug
18:00 Posticipata
Dijon FCO
18:00
Fulham
Wed 18 Lug
18:00
Roßbach Verscheid
18:00
B. Leverkusen
Wed 18 Lug
11:00
Marítimo
11:00
Peterborough United
Wed 18 Lug
19:00
Lommel
19:00
Lokeren
Wed 18 Lug
18:00
Bochum
18:00
Stoke City
Wed 18 Lug
20:30
Racing
20:30
Alavés
Wed 18 Lug
19:30
Olympique
19:30
Nantes
Wed 18 Lug
21:00
Marino
21:00
Tenerife
Wed 18 Lug
18:00
Hannover 96
18:00
Wacker Nordhausen
Wed 18 Lug
20:45
Bury
20:45
Everton
Wed 18 Lug
17:30
Cagliari
17:30
Vicenza
Wed 18 Lug
21:00
Leixões
21:00
CD Santa Clara
Wed 18 Lug
18:00
Chaves
18:00
Tondela
Wed 18 Lug
17:30
Fiorentina
17:30
Hellas Verona
Wed 18 Lug
19:00
Red Star
19:00
Stade de Reims
Wed 18 Lug
20:30
Mansfield Town
20:30
Derby County
Wed 18 Lug
21:00
Real Betis
21:00
Sporting Braga
Wed 18 Lug
19:00
Tubize
19:00
Standard de Liège
Wed 18 Lug
19:00
Saint Etienne
19:00
Girondins Bordeaux
Wed 18 Lug
19:00
Heerenveen
19:00
Twente 1965
Wed 18 Lug
18:30
Sion
18:30
Inter
Wed 18 Lug
19:00
PSV
19:00
Galatasaray SK
Wed 18 Lug
18:30
Dynamo Dresden
18:30
Huddersfield Town
Wed 18 Lug
19:15
Lealtad
19:15
Real Sporting
Wed 18 Lug
17:00
SPAL
17:00
Ankaran Hrvatini
Wed 18 Lug
16:00
Maccabi Haifa
16:00
Sparta Rotterdam
Wed 18 Lug
18:00
Maccabi Haifa
18:00
RKC Waalwijk
Wed 18 Lug
18:00
Dinamo Zagreb
18:00
NK Radnik Sesvete
Wed 18 Lug
20:45
Linfield
20:45
Waterford United
Wed 18 Lug
19:00
Milton Keynes Dons
19:00
Almería
Wed 18 Lug
20:30
Los Barrios
20:30
Cádiz
Wed 18 Lug
19:30
Racing Villalbés
19:30
Lugo
Wed 18 Lug
20:00
Real Unión Irún
20:00
Osasuna
Wed 18 Lug
04:00 Terminata
LD Alajuelense
0 - 1
Árabe Unido INFO
Wed 18 Lug
19:30
AZ Alkmaar
19:30
Panathinaikos
Wed 18 Lug
02:00 Terminata
América de Cali
0 - 0
At. Nacional INFO
Wed 18 Lug
11:00
Balmazujvaros
11:00
Nyírbátori FC
Wed 18 Lug
11:00
Podbeskidzie
11:00
Ružomberok II
Wed 18 Lug
11:00
Merelinense
11:00
Vitória Guimarães B
Wed 18 Lug
11:30
1º Dezembro
11:30
Oriental Lisboa
Wed 18 Lug
13:00
Perth Glory
13:00
Gwelup Croatia
Wed 18 Lug
13:00
Silkeborg IF
13:00
Fredericia
Wed 18 Lug
14:00
Schalke 04 II
14:00
Hannover 96 II
Wed 18 Lug
15:00
Kecskemeti TE
15:00
Duna-Tisza
Wed 18 Lug
15:00
Vorskla Poltava
15:00
Desna Chernihiv
Wed 18 Lug
16:30
Dijon FCO
16:30
Charleroi
Wed 18 Lug
16:30
Struga
16:30
Korab Debar
Wed 18 Lug
17:00
Fenerbahçe
17:00
Fulham
Wed 18 Lug
17:00
Kluczbork
17:00
Lechia T. Mazowiecki
Wed 18 Lug
17:00
Roskilde
17:00
Avarta
Wed 18 Lug
18:00
Altay
18:00
Bursaspor
Wed 18 Lug
18:00
Wacker Innsbruck
18:00
MSV Duisburg
Wed 18 Lug
18:30
Sint-Truiden
18:30
Olympiakos Piraeus
Confederation Cup »
Wed 18 Lug
15:00
Aduana Stars
15:00
AS Vita Club
Wed 18 Lug
18:00
ASEC Mimosas
18:00
Raja Casablanca
Wed 18 Lug
21:00
Al Hilal Omdurman
21:00
UDS Songo
Wed 18 Lug
21:00
RSB Berkane
21:00
Al-Masry
Wed 18 Lug
21:00
Djoliba AC
21:00
CARA Brazzaville
Wed 18 Lug
18:00
Enyimba
18:00
WAC
Wed 18 Lug
18:00
Gor Mahia
18:00
Young Africans
Wed 18 Lug
18:00
Rayon Sport
18:00
USM Alger
J League »
Copa de la Liga de Escocia »
Serie B Brazil »
Wed 18 Lug
01:30 Terminata
Sampaio Correa FC
0 - 0
EC Juventude INFO
Wed 18 Lug
02:30 Terminata
Guaraní Campinas
2 - 3
Figueirense Florianopolis INFO
Wed 18 Lug
00:15 Terminata
Avaí
0 - 0
Atlético GO INFO
Wed 18 Lug
01:30 Terminata
Vila Nova
0 - 0
Brasil de Pelotas INFO
China League One »
Cup »
Wed 18 Lug
16:00
Viktoriya
16:00
Nyva Ternopil
cookies_use: cookies_notification_2018
Accept More info and settings.

Follow BeSoccer on Facebook