noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Tours
  • Istres
  • Amiens AC
  • Beauvais Oise
  • Consolat Marseille
  • Besancon FC
  • Change
  • Drapeau Fougeres
  • Montceau
  • Plabennec
  • Sarre-Union
  • Saint-Louis Neuweg
  • Aubervilliers
  • Voltigeurs
  • Raon-l'Etape
  • USSA Vertou
  • Sarreguemines
  • Bressuire
  • Île-Rousse Monticello
  • Pontarlier
  • Les Genêts dAnglet
  • Pontivy
  • CFA 2
  • Group 1
  • 2019/2020
Girone 1
Sat 14 Dic
Niort II Niort II
18:00
Girondins de Burdeos II Girondins Burdeos
Chauvigny Chauvigny
18:00
Stade Poitevin Stade Poitevin
Bressuire Bressuire
19:00
Bayonne Bayonne
Les Genêts dAnglet Genêts dAnglet
19:00
Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
Bassin d'Arcachon Sud Bassin d'Arcachon
19:00
Pau II Pau II
Cognac Cognac
19:00
Chatellerault Chatellerault
Dom 15 Dic
Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac
15:00
Mont-Marsan Mont-Marsan
Squadra / Punti
1 Mont-Marsan MON 23
2 Stade Poitevin POI 17
3 Chauvigny CHA 17
4 Bressuire BRE 16
5 Niort II NIO 14
6 Pau II FCP 14
7 Lège-Cap-Ferret LEG 13
 
8 Cognac COG 13
9 Bayonne BAY 12
10 Les Genêts dAnglet LES 12
11 Girondins de Burdeos II GDB 11
12 Mérignac-Arlac MAR 10
13 Chatellerault CHA 10
14 Bassin d'Arcachon Sud BAS 5
Girone 2
Sat 14 Dic
Challans Challans
18:00
Voltigeurs Voltigeurs
La Roche VF La Roche VF
18:00
RC La Flèche RC La Flèche
Laval II Laval II
19:00
USSA Vertou USSA Vertou
Le Mans II Le Mans II
19:00
Fontenay Fontenay
Sablé Sablé
19:00
Change Change
Les Herbiers II Les Herbiers II
19:00
Pouzauges-Réaumur Pouzauges-Réaumur
Dom 15 Dic
Saumur Saumur
15:00
La Chataigneraie La Chataigneraie
Squadra / Punti
1 Voltigeurs VOL 25
2 La Roche VF LRO 20
3 Sablé SAB 20
4 Saumur SAU 20
5 Challans CHA 16
6 Pouzauges-Réaumur ACP 14
7 Fontenay FON 13
 
8 USSA Vertou USS 12
9 Laval II LAV 12
10 La Chataigneraie ASC 12
11 Change CHA 11
12 Le Mans II LEM 11
13 RC La Flèche RCL 10
14 Les Herbiers II LES 9
Girone 3
Sat 17 Aug
Montargis Montargis
3-0
Bourges Bourges
USM Saran USM Saran
3-0
Drouais Drouais
Avoine OCC Avoine OCC
3-0
Châteauroux II Châteauroux II
Vierzon Vierzon
0-0
Tourangeau Tourangeau
Étoile Bleue Étoile Bleue
1-3
Châteauneuf-sur-Loire Châteauneuf-sur-L
Dom 18 Aug
C' Chartres II C' Chartres II
0-0
Montlouis Montlouis
Wed 04 Sett
Orléans II Orléans II
2-4
Tours Tours
Squadra / Punti
1 Tours TOU 21
2 Montlouis MON 18
3 Avoine OCC AVO 16
4 C' Chartres II CHA 16
5 Montargis MON 15
6 Orléans II ORL 15
7 Tourangeau TOU 14
 
8 USM Saran SAR 12
9 Vierzon VIE 12
10 Bourges BOU 11
11 Châteauroux II CHA 9
12 Châteauneuf-sur-Loire CSL 9
13 Étoile Bleue EBL 6
14 Drouais DRO 4
Girone 4
Sat 14 Dic
Côte Bleue Côte Bleue
14:30
Furiani Agliani Furiani Agliani
Lucciana Lucciana
14:30
Ajaccio II Ajaccio II
Île-Rousse Monticello Île-Rousse
14:30
Consolat Marseille Consolat Marseille
Gémenos Gémenos
15:00
Aubagne Aubagne
Nice II Nice II
15:00
Mandelieu LN Mandelieu LN
Istres Istres
16:00
Cannes Cannes
Dom 15 Dic
Ardziv Ardziv
15:00
Villefranche SJB Villefranche SJB
Squadra / Punti
1 Istres IST 23
2 Consolat Marseille CON 22
3 Aubagne AUB 20
4 Lucciana LUC 20
5 Nice II NIC 18
6 Cannes CAN 14
7 Villefranche SJB VIL 14
 
8 Mandelieu LN USM 13
9 Furiani Agliani FUR 13
10 Ajaccio II AJA 11
11 Côte Bleue CBL 11
12 Gémenos GEM 10
13 Ardziv EUA 6
14 Île-Rousse Monticello ILE 5
Girone 5
Sat 14 Dic
Sochaux II Sochaux II
18:00
Dijon II Dijon II
Montceau Montceau
18:00
ER Novillars ER Novillars
Morteau Montlebon Morteau Montlebon
19:00
Selongey Selongey
Jura Dolois Jura Dolois
19:00
FC Gueugnon FC Gueugnon
FC Sens FC Sens
19:00
Auxerre II Auxerre II
Besancon RC Besancon RC
19:00
Besancon FC Besancon FC
Dom 15 Dic
Valdahon Vercel Valdahon Vercel
15:00
Pontarlier Pontarlier
Squadra / Punti
1 Auxerre II AUX 29
2 FC Gueugnon FCG 28
3 Besancon FC BFC 19
4 Dijon II DIJ 18
5 Besancon RC BRC 18
6 Pontarlier PON 16
7 Morteau Montlebon MOR 15
 
8 Sochaux II SOC 15
9 Jura Dolois JUR 13
10 FC Sens SEN 11
11 Selongey SEL 11
12 Montceau MON 10
13 Valdahon Vercel FCV 5
14 ER Novillars ERN 3
Girone 7
Sat 14 Dic
Rodéo FC Toulouse Rodéo Toulouse
18:30
Muret Muret
Auch Football Auch Football
19:00
Saliniers Aigues Mortes Saliniers Aigues .
Canet Roussillon Canet Roussillon
19:00
Rodez II Rodez II
Dom 15 Dic
Stade Beaucairois Stade Beaucairois
14:30
Balma Balma
Agde Agde
14:30
Béziers II Béziers II
Fabrègues Fabrègues
14:30
Olympique Alès Olympique Alès
Toulouse II Toulouse II
15:00
Blagnac Blagnac
Squadra / Punti
1 Canet Roussillon CRF 26
2 Fabrègues FAB 22
3 Muret MUR 19
4 Balma BAL 18
5 Blagnac BLA 16
6 Olympique Alès OLY 14
7 Toulouse II TOU 13
 
8 Agde AGD 13
9 Rodez II ROD 11
10 Stade Beaucairois BEA 11
11 Saliniers Aigues Mortes SAM 11
12 Rodéo FC Toulouse ROD 10
13 Auch Football AUC 9
14 Béziers II ASB 9
Girone 8
Sat 14 Dic
Arras Arras
18:00
Portelois Portelois
Feignies Feignies
18:00
Olympique Marcquois Olympique
Beauvais Oise Beauvais Oise
18:00
Boulogne II Boulogne II
Grande-Synthe Grande-Synthe
18:00
US Maubeuge US Maubeuge
Valenciennes II Valenciennes II
18:00
Vimy Vimy
Dom 15 Dic
Chambly II Chambly II
15:00
Amiens AC Amiens AC
Amiens SC II Amiens SC II
15:00
Touquet Touquet
Squadra / Punti
1 Olympique Marcquois MAR 23
2 Vimy VIM 20
3 Feignies FEI 18
4 Beauvais Oise ASB 18
5 Amiens SC II AMI 17
6 Touquet TOU 15
7 US Maubeuge USM 14
 
8 Boulogne II BOU 14
9 Amiens AC AAC 13
10 Arras ARR 12
11 Valenciennes II VAL 11
12 Chambly II CHT 10
13 Portelois SPO 9
14 Grande-Synthe GRA 9
Girone 9
Sat 14 Dic
Alençon Alençon
18:00
Cherbourg Cherbourg
AG Caennaise AG Caennaise
18:00
Caen II Caen II
Pacy Ménilles Pacy Ménilles
18:00
Gonfreville Gonfreville
AF Vire AF Vire
18:00
Saint-Lô Manche Saint-Lô Manche
Quevilly II Quevilly II
18:00
Avranches II Avranches II
Grand-Quevilly Grand-Quevilly
18:00
Evreux 27 Evreux 27
Dom 15 Dic
Le Havre II Le Havre II
14:30
Dieppe Dieppe
Squadra / Punti
1 Caen II CAE 23
2 Le Havre II LEH 22
3 Cherbourg CHE 21
4 AG Caennaise AGC 20
5 Saint-Lô Manche SAI 19
6 Evreux 27 EVR 18
7 Dieppe DIE 14
 
8 Avranches II AVR 14
9 Quevilly II QUE 13
10 Grand-Quevilly GRQ 10
11 Alençon ALE 9
12 AF Vire AFV 8
13 Gonfreville GON 3
14 Pacy Ménilles PAM 3
Girone 11
Sat 14 Dic
Racing Colombes 92 Racing Colombes
15:00
Versailles Versailles
Aubervilliers Aubervilliers
17:00
Noisy Le Grand Noisy Le Grand
Créteil II Créteil II
18:00
Ivry Ivry
PSG II PSG II
18:00
Les Ulis Les Ulis
Blanc Mesnil Blanc Mesnil
18:00
Paris II Paris II
Dom 15 Dic
Les Mureaux Les Mureaux
15:00
Saint-Leu Saint-Leu
Sat 09 Maggio
Boulogne-Billancourt Boulogne-Billancou
18:00
US Torcy US Torcy
Squadra / Punti
1 Versailles VER 22
2 Ivry IVR 22
3 Créteil II CRE 20
4 Paris II PAR 19
5 Racing Colombes 92 RAC 17
6 PSG II PSG 15
7 Blanc Mesnil BLA 15
 
8 Aubervilliers AUB 14
9 Les Mureaux LMU 13
10 US Torcy UST 13
11 Les Ulis LUL 11
12 Saint-Leu SAL 10
13 Boulogne-Billancourt BOU 10
14 Noisy Le Grand NLG 9

Follow BeSoccer on Facebook