We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Süper Lig
Ven 13 Ott
Genclerbirligi SK
2-1
Beşiktaş
Sat 14 Ott
Karabukspor
1-0
Kayserispor
Antalyaspor
1-3
Goztepe
İstanbul
2-1
Alanyaspor
Konyaspor
0-2
Galatasaray SK
Dom 15 Ott
Kasimpasa
2-3
Sivasspor
Trabzonspor
1-6
Akhisar
Fenerbahçe
3-1
Yeni Malatyaspor
Lun 16 Ott
Bursaspor
3-1
Osmanlıspor
Team / Points
1 Galatasaray SK GAL 22
2 Goztepe GOZ 16
3 Akhisar Belediyespor AKB 16
4 İstanbul Başakşehir IST 16
5 Fenerbahçe FEN 14
6 Beşiktaş BJK 14
7 Kayserispor KAY 14
8 Bursaspor BUR 12
9 Sivasspor SIV 12
 
10 Alanyaspor ALA 10
11 Trabzonspor TRA 9
12 Karabukspor KAR 8
13 Yeni Malatyaspor YEN 8
14 Kasimpasa KAS 8
15 Konyaspor KON 7
16 Genclerbirligi SK GEN 7
17 Antalyaspor ANT 6
18 Osmanlıspor OSM 4
1. Lig
Ven 13 Ott
Erzurumspor
1-0
Istanbulspor AS
Sat 14 Ott
Umraniyespor
2-1
Elazigspor
Balikesirspor
2-0
Gaziantepspor
Gaziantep BB
1-1
Giresunspor
Dom 15 Ott
Rizespor
1-1
Samsunspor
Ankaragucu
2-0
Boluspor
Altinordu
1-1
Adanaspor
Adana Demirspor
3-1
Eskisehirspor
Lun 16 Ott
Manisaspor
1-1
Denizlispor
Team / Points
1 Umraniyespor UMR 17
2 Giresunspor GIR 16
3 Altinordu ALT 14
4 Ankaragucu ANK 14
5 Rizespor ÇAR 14
6 Elazigspor ELA 14
7 Adana Demirspor ADA 14
8 Adanaspor ADA 13
9 Balikesirspor BAL 12
 
10 Istanbulspor AS IST 11
11 Erzurumspor ERZ 9
12 Samsunspor SAM 9
13 Boluspor BOL 8
14 Gaziantep BB GFK 7
15 Manisaspor MAN 7
16 Eskisehirspor ESK 7
17 Denizlispor DEN 5
18 Gaziantepspor GAZ 4
Girone 2
Sat 14 Ott
Keciorengucu
1-1
Menemen
Sancaktepe
1-1
Sariyer
Dom 15 Ott
Amedspor
2-1
Korfez FK
Kastamonuspor
2-0
Etimesgut
Tokatspor
2-1
Tuzlaspor
Hatayspor
1-0
Bodrumspor
Inegolspor
1-0
Bucaspor
Afjet Afyonspor
2-2
Eyupspor
Mersin
0-1
Eylül Belediye S.
Team / Points
1 Keciorengucu KEC 20
2 Menemen Belediyespor MEN 19
3 Hatayspor HAT 19
4 Amedspor DIY 15
5 4 Eylül Belediye Sivas 4EY 15
6 Afjet Afyonspor AAF 15
7 Kastamonuspor KAS 13
8 Sancaktepe Belediye Istanbu SAN 12
9 Sariyer SAR 12
 
10 Inegolspor INE 12
11 Tokatspor TOK 12
12 Bucaspor BUC 8
13 Etimesgut SEK 8
14 Bodrumspor BOD 5
15 Eyupspor EYU 5
16 Korfez FK KOR 5
17 Tuzlaspor TUZ 1
18 Mersin MER 0
Champions League Girone 1 »
Wed 18 Ott
20:45
CSKA Moskva
20:45
Basel
Wed 18 Ott
20:45
Benfica
20:45
Man. Utd
Champions League Girone 2 »
Wed 18 Ott
20:45
Anderlecht
20:45
PSG
Wed 18 Ott
20:45
Bayern München
20:45
Celtic
Champions League Girone 3 »
Wed 18 Ott
18:00
Qarabağ
18:00
Atlético
Wed 18 Ott
20:45
Chelsea
20:45
Roma
Champions League Girone 4 »
Wed 18 Ott
20:45
Barcelona
20:45
Olympiakos Piraeus
Wed 18 Ott
20:45
Juventus
20:45
Sporting CP
Serie A »
Primera Division »
Wed 18 Ott
04:30
Atlas Guadalajara
04:30
Morelia
Wed 18 Ott
02:00 Intervallo
Lobos BUAP
1 - 2
Tijuana
Wed 18 Ott
03:00 Intervallo
Querétaro
1 - 1
Cruz Azul
Wed 18 Ott
03:45 In corso 11'
Tigres UANL
1 - 0
Veracruz
Wed 18 Ott
04:00
Pumas UNAM
04:00
León
Uefa Youth League »
Uefa Youth League Girone 1 »
Uefa Youth League Girone 2 »
Uefa Youth League Girone 3 »
Wed 18 Ott
12:00
Qarabağ Sub 19
12:00
Atletico U-19
Wed 18 Ott
14:00
Chelsea Sub19
14:00
Roma Sub19
Uefa Youth League Girone 4 »
Copa Chile »
Friendly »
Wed 18 Ott
16:00
Grasshopper
16:00
Aarau
Wed 18 Ott
19:30
Langreo
19:30
Real Oviedo
Serie B Brazil »
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Ceará
1 - 0
Paraná INFO
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Santa Cruz Recife
2 - 2
Oeste INFO
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Criciuma EC
0 - 1
Vila Nova INFO
Wed 18 Ott
01:30 Terminata
Goiás EC
1 - 0
EC Juventude INFO
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Brasil de Pelotas
0 - 0
América Mineiro INFO
Wed 18 Ott
01:30 Terminata
Luverdense
1 - 1
Paysandu Belém INFO
Wed 18 Ott
01:30 Terminata
CRB
2 - 2
Náutico Recife INFO
Colombia - Primera B Clausura »
Premier League Belarus »
Wed 18 Ott
18:45
Dnepr Mogilev
18:45
Isloch
LFPB - Clausura »
Copa Lega Pro »
Wed 18 Ott
20:00
AlbinoLeffe
20:00
AC Monza
Wed 18 Ott
18:00
Ravenna Calcio
18:00
Reggiana
Wed 18 Ott
16:30
Pisa
16:30
Pontedera
Wed 18 Ott
18:30
AS Gubbio 1910
18:30
SS Sambenedettese Calcio
PSL »
HR Nogometni Cup »
AFC Champions League »
Wed 18 Ott
12:30
Urawa Reds
12:30
Shanghai SIPG
Umaglesi Liga »
Wed 18 Ott
13:00
Samtredia
13:00
Dinamo Batumi
Wed 18 Ott
17:00
Shukura
17:00
Chikhura
Segunda División México Girone 2 »
Torneo Transición Segunda Chile »
Wed 18 Ott
21:30
Recoleta
21:30
Colchagua
Primera B Metropolitana »
Wed 18 Ott
20:30
Estudiantes
20:30
CA San Miguel
Wed 18 Ott
20:30
Def. Belgrano
20:30
Colegiales
Wed 18 Ott
20:30
Fénix Bs As
20:30
Villa San Carlos
Wed 18 Ott
01:05 Terminata
Platense
0 - 1
UAI Urquiza INFO
Wed 18 Ott
20:30
Sacachispas
20:30
San Telmo
Wed 18 Ott
20:35
Tristán Suárez
20:35
Almirante Brown
Clausura Venezuela »
Serie D Girone 1 »
Wed 18 Ott
15:00
Arconatese
15:00
Borgosesia Calcio
Wed 18 Ott
15:00
ASD Bra
15:00
ASD OltrepòVoghera
Wed 18 Ott
15:00
Derthona
15:00
Seregno
Wed 18 Ott
15:00
Caronnese
15:00
Pavia
Wed 18 Ott
15:00
Como
15:00
Chieri
Wed 18 Ott
15:00
Folgore Caratese
15:00
Casale
Wed 18 Ott
15:00
Gozzano
15:00
Varese
Wed 18 Ott
15:00
Olginatese
15:00
Inveruno
Wed 18 Ott
15:00
AC Pro Sesto
15:00
Castellazzo
Wed 18 Ott
15:00
Varesina
15:00
Borgaro
Serie D Girone 2 »
Wed 18 Ott
15:00
Bustese Roncalli
15:00
Darfo Boario
Wed 18 Ott
15:00
Caravaggio
15:00
Grumellese
Wed 18 Ott
15:00
Ciserano
15:00
Rezzato
Wed 18 Ott
15:00
Lumezzane
15:00
Romanese
Wed 18 Ott
15:00
Pergolettese
15:00
Polisportiva Ciliverghe
Wed 18 Ott
15:00
Pontisola
15:00
Crema 1908
Wed 18 Ott
15:00
Scanzorosciate
15:00
Calcio Lecco 1912
Wed 18 Ott
15:00
Trento Calcio 1921
15:00
Levico Terme
Wed 18 Ott
15:00
Virtus Bergamo
15:00
Pro Patria
Serie D Girone 4 »

Follow BeSoccer on Facebook