We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1

Tutti i campionati e le competizioni in Swaziland

Premier League
Sat 16 Sett
Green Mamba
1-1
Royal Leopards
Tambuti
2-3
Mbabane Swallows
Dom 17 Sett
Matsapha United
1-1
Red Lions
Malanti Chiefs
1-4
Manzini Wanderers
Team / Points
1 Manzini Sundowns MAN 4
2 Matsapha United MAT 4
3 Mbabane Swallows MBA 4
4 Moneni Pirates MON 4
5 Young Buffaloes YOU 4
6 Green Mamba GRE 4
7 Highlanders HIG 3
 
8 Manzini Wanderers MAN 3
9 Vovovo VOV 3
10 Malanti Chiefs MAL 3
11 Royal Leopards ROY 1
12 Red Lions RLI 1
13 Midas Mbabane City MID 0
14 Tambuti TAM 0
La Liga »
Wed 20 Sett
22:00
Real Madrid
22:00
Real Betis
Wed 20 Sett
21:00
Deportivo
21:00
Alavés
Wed 20 Sett
20:00
Leganés
20:00
Girona
Wed 20 Sett
22:00
Sevilla
22:00
Las Palmas
Wed 20 Sett
20:00
Athletic
20:00
Atlético
Serie A »
Wed 20 Sett
20:45
Atalanta
20:45
Crotone
Wed 20 Sett
18:00
Benevento
18:00
Roma
Wed 20 Sett
20:45
Cagliari
20:45
Sassuolo Calcio
Wed 20 Sett
20:45
Genoa
20:45
Chievo
Wed 20 Sett
20:45
Hellas Verona
20:45
Sampdoria
Wed 20 Sett
20:45
Juventus
20:45
Fiorentina
Wed 20 Sett
20:45
Lazio
20:45
Napoli
Wed 20 Sett
20:45
Milan
20:45
SPAL
Wed 20 Sett
20:45
Udinese
20:45
Torino
Copa del Rey »
Wed 20 Sett
20:30
CD Calahorra
20:30
Fuenlabrada
Wed 20 Sett
20:45
Talavera Reina
20:45
Cartagena
Wed 20 Sett
20:00
SD Formentera
20:00
UD Logroñés
Wed 20 Sett
20:15
Gimnástica
20:15
Ponferradina
Wed 20 Sett
20:00
Córdoba
20:00
Tenerife
Wed 20 Sett
21:30
Real Murcia
21:30
Olot
Wed 20 Sett
21:00
Hércules
21:00
Elche
Wed 20 Sett
21:00
Cádiz
21:00
Osasuna
Bundesliga »
Wed 20 Sett
18:30
Köln
18:30
Eintracht Frankfurt
Wed 20 Sett
20:30
Hertha BSC
20:30
B. Leverkusen
Wed 20 Sett
20:30
SC Freiburg
20:30
Hannover 96
Wed 20 Sett
20:30
Hamburger SV
20:30
B. Dortmund
Wed 20 Sett
20:30
Mainz 05
20:30
Hoffenheim
Capital One Cup »
Wed 20 Sett
21:00
West Bromwich Alb.
21:00
Man. City
Wed 20 Sett
20:45
Everton
20:45
Sunderland
Wed 20 Sett
21:00
Man. Utd
21:00
Burton Albion
Wed 20 Sett
20:45
Arsenal
20:45
Doncaster Rovers
Wed 20 Sett
20:45
Chelsea
20:45
Nottingham Forest
Copa Sudamericana »
Wed 20 Sett
02:45
Junior
02:45
Cerro Porteño
Wed 20 Sett
00:15 Terminata
Estudiantes Plata
0 - 1
Nacional Asunción INFO
Copa Argentina »
Wed 20 Sett
23:00
Atlanta
23:00
Pacífico Gral. Alvear
Wed 20 Sett
02:10
Independiente
02:10
Atl.Tucumán
Allsvenskan »
Wed 20 Sett
19:00
Halmstads
19:00
Kalmar
Wed 20 Sett
19:00
Östersunds FK
19:00
Malmö
Wed 20 Sett
19:00
Jönköpings
19:00
Sirius
Wed 20 Sett
19:00
Hammarby IF
19:00
IFK Göteborg
Copa MX Apertura »
Wed 20 Sett
04:36 Posticipata
Chivas Guadalajara
04:36
Atlas Guadalajara
Wed 20 Sett
02:00 Posticipata
Morelia
02:00
Tijuana
Wed 20 Sett
03:00 Posticipata
América
03:00
Cruz Azul
Wed 20 Sett
02:00 Posticipata
Monterrey
02:00
Leones Negros
KNVB Beker »
Wed 20 Sett
17:00
Capelle
17:00
Roda JC
Wed 20 Sett
17:00
Swift
17:00
Vitesse
Wed 20 Sett
18:30
Scheveningen
18:30
Ajax
Wed 20 Sett
19:45
De Dijk
19:45
HHC
Wed 20 Sett
19:45
Katwijk
19:45
Ter Leede
Wed 20 Sett
19:45
Achilles 29
19:45
NAC Breda
Wed 20 Sett
19:45
VVSB
19:45
SC Telstar
Wed 20 Sett
19:45
Excelsior
19:45
Heerenveen
Wed 20 Sett
19:45
Staphorst
19:45
Koninklijke HFC
Wed 20 Sett
19:45
ONS Sneek
19:45
Twente 1965
Wed 20 Sett
19:45
Ajax Amateurs
19:45
Utrecht
Wed 20 Sett
19:45
Apeldoorn CSV
19:45
Willem II
Wed 20 Sett
19:45
Lisse
19:45
Hoek
Wed 20 Sett
20:45
Feyenoord
20:45
ADO Den Haag
Taça da Liga Girone 1 »
Wed 20 Sett
17:00
Portimonense
17:00
Vitória Setúbal
Wed 20 Sett
22:15
Benfica
22:15
Sporting Braga
Taça da Liga Girone 2 »
Wed 20 Sett
17:00
União Madeira
17:00
Belenenses
Taça da Liga Girone 4 »
Wed 20 Sett
17:00
Leixões
17:00
Paços de Ferreira
Cup »
Wed 20 Sett
14:00
Shinnik Yaroslavl
14:00
Ural Sverdlovskaya
Wed 20 Sett
16:00
Avangard Kursk
16:00
CSKA Moskva
Wed 20 Sett
14:00
Spartak Tambov
14:00
Arsenal Tula
Wed 20 Sett
17:00
Volgar Astrakhan
17:00
FK Rostov na Donu
Wed 20 Sett
18:00
Kuban Krasnodar
18:00
Spartak Moskva
Wed 20 Sett
17:30
Spartak Nalchik
17:30
Dinamo Moskva
Wed 20 Sett
14:00
Gazovik Orenburg
14:00
Rubin Kazán
Wed 20 Sett
14:00
Tom Tomsk
14:00
Kuban Krasnodar
Wed 20 Sett
16:00
Tyumen
16:00
Tosno
Wed 20 Sett
11:00
Luch Vladivostok
11:00
Anzhi
FA Cup »
Wed 20 Sett
20:45 Posticipata
Bodmin Town
20:45
Bideford
Wed 20 Sett
20:30
Cadbury Heath
20:30
Bridport FC
Copa de la Liga de Escocia »
Wed 20 Sett
20:45
Dundee
20:45
Celtic
2. Liga »
Wed 20 Sett
18:30
Braunschweig
18:30
Greuther Fürth
Wed 20 Sett
18:30
Dynamo Dresden
18:30
Arminia Bielefeld
Wed 20 Sett
18:30
Heidenheim
18:30
Darmstadt 98
Wed 20 Sett
18:30
Fortuna
18:30
Jahn Regensburg
Cup »
Wed 20 Sett
14:00
Erzin Belediyespor
14:00
Fatih Karagumruk
Wed 20 Sett
14:00
Kozanspor
14:00
Adanaspor
Wed 20 Sett
18:00
Gaziantepspor
18:00
Tire 1922
Wed 20 Sett
14:00
Denizlispor
14:00
Düzcespor
Wed 20 Sett
14:00
Hacettepe SK
14:00
Yeni Altindag Belediyesi
Wed 20 Sett
18:00
Adana Demirspor
18:00
Bayrampasaspor
Wed 20 Sett
14:00
Keciorengucu
14:00
Silivrispor
Wed 20 Sett
14:00
Kastamonuspor
14:00
Ofspor
Wed 20 Sett
12:00
Inegolspor
12:00
Yeni Malatyaspor
Wed 20 Sett
14:30
Kocaelispor
14:30
Edirnespor
Wed 20 Sett
18:00
Manisaspor
18:00
Arsinspor
Wed 20 Sett
15:00
Giresunspor
15:00
Cizrespor 2010
Wed 20 Sett
14:00
Hatayspor
14:00
Ergene Velimese Spor
Wed 20 Sett
14:30
Bergama
14:30
Sariyer
Wed 20 Sett
18:00
Altinordu
18:00
Sultanbeyli Belediyespor
Wed 20 Sett
13:00
Trabzon
13:00
Gumushanespor
Wed 20 Sett
14:00
Sancaktepe
14:00
Elazigspor
Wed 20 Sett
14:30
Tuzlaspor
14:30
Zonguldak Kömürspor
Wed 20 Sett
13:30
Batman Petrolspor
13:30
Goztepe
Wed 20 Sett
14:30
Yeşil Bursa
14:30
Karsiyaka
Wed 20 Sett
16:00
Altay
16:00
Erzurumspor

Follow BeSoccer on Facebook