We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
599

Tutti i campionati e le competizioni in Spagna

RISULTATI CALCIO | Spagna
La Liga »
Dom 19 Nov
16:15
Espanyol
16:15
Valencia
Dom 19 Nov
18:30
Las Palmas
18:30
Levante
Dom 19 Nov
12:00
Málaga
12:00
Deportivo
Dom 19 Nov
20:45
Athletic
20:45
Villarreal
Segunda División »
Dom 19 Nov
20:30
Real Sporting
20:30
Cádiz
Dom 19 Nov
16:00
Rayo Vallecano
16:00
Barcelona B
Dom 19 Nov
20:00
Cultural Leonesa
20:00
Granada
Dom 19 Nov
18:00
Sevilla At.
18:00
Córdoba
Dom 19 Nov
18:00
Osasuna
18:00
Alcorcón
Dom 19 Nov
12:00
Numancia
12:00
Gimnàstic Tarragona
Segunda División B Girone 1 »
Dom 19 Nov
17:00
Guijuelo
17:00
Pontevedra
Dom 19 Nov
16:30
Navalcarnero
16:30
Gimnástica Segoviana
Dom 19 Nov
17:00
Talavera Reina
17:00
Unión Adarve
Dom 19 Nov
17:00
Deportivo Fabril
17:00
Atlético B
Dom 19 Nov
17:00
Ponferradina
17:00
Celta B
Dom 19 Nov
12:00
Coruxo
12:00
Rápido de Bouzas
Dom 19 Nov
12:00
Rayo Majadahonda
12:00
CCD Cerceda
Dom 19 Nov
16:30
Racing Ferrol
16:30
Fuenlabrada
Dom 19 Nov
12:00
Valladolid B
12:00
Sanse
Segunda División B Girone 2 »
Dom 19 Nov
17:00
Real Unión Irún
17:00
Arenas de Getxo
Dom 19 Nov
17:00
UD Logroñés
17:00
Mirandés
Dom 19 Nov
12:00
Tudelano
12:00
Sporting B
Dom 19 Nov
18:30
Caudal Deportivo
18:30
Izarra
Dom 19 Nov
17:00
Burgos
17:00
Bilbao Ath.
Segunda División B Girone 3 »
Dom 19 Nov
12:00
Mallorca
12:00
Elche
Dom 19 Nov
12:00
SD Formentera
12:00
Olot
Dom 19 Nov
12:00
CD Ebro
12:00
Badalona
Dom 19 Nov
12:00
Cornellà
12:00
Deportivo Aragón
Dom 19 Nov
17:00
Alcoyano
17:00
CF Peralada-Girona B
Dom 19 Nov
12:00
Llagostera
12:00
Peña Deportiva
Dom 19 Nov
12:00
Ontinyent CF
12:00
At. Baleares
Dom 19 Nov
18:00
Hércules
18:00
Atl Saguntino
Segunda División B Girone 4 »
Dom 19 Nov
17:30
UCAM Murcia
17:30
Villanovense
Dom 19 Nov
12:00
UD Melilla
12:00
Mérida AD
Dom 19 Nov
17:00
CD El Ejido 2012
17:00
Córdoba B
Dom 19 Nov
17:00
Recreativo
17:00
Marbella
Dom 19 Nov
12:00
Écija Balompié
12:00
San Fernando CD
Dom 19 Nov
17:00
Linense
17:00
Granada B
Dom 19 Nov
11:00
Lorca Deportiva
11:00
Las Palmas At.
Dom 19 Nov
11:30
Betis Deportivo
11:30
Jumilla
Dom 19 Nov
17:00
CD Badajoz
17:00
Cartagena
Dom 19 Nov
17:30
Extremadura UD
17:30
Real Murcia
Tercera División Girone 1 »
Dom 19 Nov
17:00
Ribadumia
17:00
Bergantiños CF
Dom 19 Nov
17:00
Laracha
17:00
Silva Sd
Dom 19 Nov
16:15
Racing Villalbés
16:15
Choco
Dom 19 Nov
16:45
Boiro
16:45
Arenteiro
Dom 19 Nov
16:15
Barbadas
16:15
Villalonga FC
Dom 19 Nov
16:45
Cultural Areas
16:45
Ourense CF
Dom 19 Nov
17:00
Somozas
17:00
Noia
Dom 19 Nov
17:00
Barco
17:00
Alondras CF
Dom 19 Nov
16:30
Céltiga CF
16:30
Arosa
Tercera División Girone 2 »
Dom 19 Nov
15:45
CD Praviano
15:45
Club Siero
Dom 19 Nov
15:45
Mosconia
15:45
L´Entregu CF
Dom 19 Nov
16:00
Ud Llanera
16:00
CD Tuilla
Dom 19 Nov
12:00
CD Covadonga
12:00
Marino Luanco
Dom 19 Nov
12:30
UC Ceares
12:30
CD Colunga
Dom 19 Nov
12:00
Real Oviedo B
12:00
Real Avilés
Dom 19 Nov
12:00
CD Roces
12:00
UD Gijón Industrial
Dom 19 Nov
17:00
Langreo
17:00
Condal
Dom 19 Nov
12:00
Valdesoto
12:00
EI San Martín
Dom 19 Nov
12:00
Atletico Lugones
12:00
Llanes
Tercera División Girone 3 »
Tercera División Girone 4 »
Dom 19 Nov
12:00
Aurrera Vitoria
12:00
Portugalete
Dom 19 Nov
12:00
Real Sociedad C
12:00
Sodupe
Dom 19 Nov
11:15
Santutxu
11:15
Amurrio
Dom 19 Nov
11:30
Alavés B
11:30
SD Zamudio
Dom 19 Nov
11:15
Santurtzi
11:15
JD Somorrostro
Tercera División Girone 5 »
Dom 19 Nov
12:00
FC Ascó
12:00
Reus Deportiu B
Dom 19 Nov
12:00
EC Granollers
12:00
L´Hospitalet
Dom 19 Nov
12:00
UE Sant Andreu
12:00
AE Prat
Dom 19 Nov
12:00
Palamós CF
12:00
CF Gavá
Dom 19 Nov
12:00
FC Vilafranca
12:00
Terrassa FC
Dom 19 Nov
12:00
Vilassar
12:00
FC Cerdanyola Del Vallès
Tercera División Girone 6 »
Dom 19 Nov
12:00
Silla Cf
12:00
Torre Levante
Dom 19 Nov
17:00
Novelda CF
17:00
CD Castellón
Dom 19 Nov
12:00
CF Borriol
12:00
Eldense
Dom 19 Nov
12:00
Recambios Colón
12:00
Rayo Ibense
Dom 19 Nov
17:00
CF La Nucía
17:00
CD Roda
Dom 19 Nov
17:00
Orihuela CF
17:00
Villarreal C
Dom 19 Nov
17:00
Alzira
17:00
Crevillente Deportivo
Dom 19 Nov
15:30
Elche Ilicitano
15:30
Almazora
Dom 19 Nov
16:00
Buñol
16:00
Paterna CF
Tercera División Girone 7 »
Tercera División Girone 8 »
La Liga
Ven 17 Nov
Girona
1-1
R. Sociedad
Sat 18 Nov
Getafe
4-1
Alavés
Leganés
0-3
Barcelona
Sevilla
2-1
Celta
Atlético
0-0
Real Madrid
Dom 19 Nov
Málaga
12:00
Deportivo
Espanyol
16:15
Valencia
Las Palmas
18:30
Levante
Athletic
20:45
Villarreal
Lun 20 Nov
Eibar
21:00
Real Betis
Team / Points
1 Barcelona FCB 34
2 Valencia VCF 27
3 Real Madrid RMA 24
4 Atlético ATM 24
5 Sevilla SEV 22
6 Villarreal VIL 20
7 R. Sociedad RSO 18
8 Real Betis BET 17
9 Leganés LEG 17
10 Getafe GET 16
 
11 Girona GIR 16
12 Celta CEL 14
13 Espanyol ESP 13
14 Levante LEV 12
15 Athletic ATH 11
16 Deportivo DEP 11
17 Eibar EIB 8
18 Alavés ALA 6
19 Las Palmas UDL 6
20 Málaga MAL 4
Segunda División
Ven 17 Nov
Almería
3-0
Real Zaragoza
Sat 18 Nov
Huesca
3-0
Tenerife
Real Valladolid
3-1
Real Oviedo
Lorca
1-2
Lugo
Reus Deportiu
1-1
Albacete
Dom 19 Nov
Numancia
12:00
Gimnàstic
Rayo Vallecano
16:00
Barcelona B
Sevilla At.
18:00
Córdoba
Osasuna
18:00
Alcorcón
Cultural Leonesa
20:00
Granada
Real Sporting
20:30
Cádiz
Team / Points
1 Huesca HUE 29
2 Lugo LUG 26
3 Osasuna OSA 25
4 Numancia NUM 25
5 Granada GRA 23
6 Real Sporting SPO 23
7 Real Valladolid VAD 23
8 Rayo Vallecano RAY 21
9 Tenerife CDT 21
10 Real Oviedo ROV 20
11 Cádiz CAD 20
 
12 Reus Deportiu REU 20
13 Real Zaragoza ZAR 18
14 Albacete ALB 17
15 Barcelona B FCB 16
16 Cultural Leonesa CUL 16
17 Alcorcón ALC 16
18 Gimnàstic Tarragona GIM 15
19 Almería ALM 15
20 Lorca LOR 13
21 Sevilla At. SEV 10
22 Córdoba CCF 10
Girone 2
Sat 18 Nov
Leioa
3-1
Barakaldo
Lealtad
1-1
Peña Sport
Osasuna B
1-2
Racing
Amorebieta
2-0
CD Vitoria
R. Sociedad B
0-1
SD Gernika
Dom 19 Nov
Tudelano
12:00
Sporting B
UD Logroñés
17:00
Mirandés
Burgos
17:00
Bilbao Ath.
Real Unión Irún
17:00
Arenas de Getxo
Caudal Deportivo
18:30
Izarra
Team / Points
1 Mirandés MIR 33
2 Racing RAC 32
3 Sporting B SPB 30
4 Burgos BUR 24
5 R. Sociedad B RSO 24
6 SD Gernika GER 23
7 UD Logroñés UDL 22
8 Tudelano TUD 21
9 Leioa LEI 20
10 Barakaldo BAR 20
 
11 Bilbao Ath. ATH 19
12 Real Unión de Irún RUN 19
13 Amorebieta SDA 17
14 Arenas de Getxo ARE 17
15 Izarra IZA 16
16 Osasuna B CAO 14
17 CD Vitoria CDV 13
18 Lealtad Villaviciosa LEA 13
19 Caudal Deportivo CAU 9
20 Peña Sport PEÑ 5
Girone 1
Sat 18 Nov
Compostela
5-0
Negreira
Dom 19 Nov
Racing Villalbés
16:15
Choco
Barbadas
16:15
Villalonga FC
Céltiga CF
16:30
Arosa
Boiro
16:45
Arenteiro
Cultural Areas
16:45
Ourense CF
Laracha
17:00
Silva Sd
Somozas
17:00
Noia
Barco
17:00
Alondras CF
Ribadumia
17:00
Bergantiños CF
Team / Points
1 Compostela COM 33
2 Bergantiños CF BER 31
3 Silva Sd SIL 30
4 Boiro BOI 27
5 Choco CHO 27
6 Alondras CF ALO 26
7 Racing C. Villalbés RCV 26
8 Somozas SOM 26
9 Barco BAR 25
10 Arenteiro ARE 25
 
11 Ourense CF PON 23
12 Arosa ARO 22
13 Ribadumia RIB 18
14 Céltiga CF CEL 16
15 Laracha LAR 15
16 Villalonga FC VIL 14
17 Cultural Areas CUL 10
18 Negreira NEG 9
19 Noia NOI 8
20 Barbadas BAR 7
Girone 4
Sat 18 Nov
CD Basconia
0-3
SD Beasain
CD Getxo
0-1
SCD Durango
Club Bermeo
2-2
CD Lagun Onak
Anaitasuna FT
0-1
Sestao River
Deusto
0-0
Balmaseda FC
Dom 19 Nov
Santurtzi
11:15
JD Somorrostro
Santutxu
11:15
Amurrio
Alavés B
11:30
SD Zamudio
Real Sociedad C
12:00
Sodupe
Aurrera Vitoria
12:00
Portugalete
Team / Points
1 SD Beasain BEA 28
2 SCD Durango CDU 28
3 Santurtzi SNT 26
4 Sodupe SOD 26
5 CD Lagun Onak LON 23
6 Santutxu SFC 23
7 Real Sociedad C BER 23
8 SD Zamudio ZAM 22
9 Sestao River SES 22
10 Portugalete POR 21
 
11 Balmaseda FC BFC 20
12 Alavés B ALA 19
13 Amurrio AMU 18
14 Deusto DEU 18
15 Club Bermeo CLU 17
16 JD Somorrostro JUV 16
17 CD Basconia BAS 12
18 Anaitasuna FT AFT 12
19 CD Getxo CDG 10
20 CD Aurrera Vitoria AUR 6

Follow BeSoccer on Facebook