We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
5

Tutti i campionati e le competizioni in Slovacchia

Super Liga
Sab 27 Maggio
Ruzomberok
17:30
DAC
Zemplin Michalovce
17:30
Slovan Bratislava
Trenčín
17:30
Tatran Prešov
FC Spartak Trnava
17:30
Zlaté Moravce
Žilina
17:30
Podbrezová
Spartak Myjava
19:00
Senica
Squadra / Points
1 Žilina ZIL 76
2 Slovan Bratislava SBR 55
3 Ruzomberok RUZ 53
4 Podbrezová POD 49
5 DAC DAC 45
6 Trenčín TRE 44
 
7 FC Spartak Trnava FCS 44
8 Zemplin Michalovce ZEM 32
9 Senica SEN 28
10 Spartak Myjava SMY 26
11 Zlaté Moravce ZMO 22
12 Tatran Prešov TAT 20
Girone 3
Mer 24 Maggio
Horses Surovce
4-0
Šurany
Veľký Meder
2-0
Slovan Duslo Ša.
Baník Horná Nit.
4-1
Topoľčany
Dubnica
1-0
Veľké Ludince
Nové Zámky
1-3
DAC II
Slovan Galanta
1-3
Neded
Gabčíkovo
2-2
Komárno
Slovan Nemsova
3-1
Beluša
Lednické Rovne
0-0
Púchov
Squadra / Points
1 Komárno KOM 70
2 Lednické Rovne LED 61
3 Púchov PUC 57
4 DAC II DAC 51
5 Zlaté Moravce - Vrablé II ZVM 50
6 Beluša BEL 49
7 Dubnica DUB 48
8 Slovan Galanta SLO 45
9 Gabčíkovo GAB 44
10 Slovan Nemsova SLO 44
 
11 Veľké Ludince VEL 44
12 Topoľčany TOP 42
13 Slovan Duslo Šaľa SLO 38
14 Horses Surovce SPA 37
15 Baník Horná Nitra BHN 35
16 Nové Zámky NOV 34
17 Šurany SUR 30
18 Veľký Meder VEL 28
19 Neded NED 23
Liga Eslovaquia Sub 19
Sab 27 Maggio
Zemplín
11:00
Dukla Sub 19
Senica Sub-19
11:00
Žilina Sub 19
Trenčín Sub 19
11:00
Podbrezová
Slovan Bratislava
11:00
Partizán Bardejov
Prešov Sub 19
11:00
DAC Sub19
Nitra Sub 19
14:00
Košice
Dom 28 Maggio
Ružomberok
11:00
Spartak Trnava
Squadra / Points
1 Nitra Sub 19 NIT 50
2 Zemplín Michalovce Sub 19 ZEM 47
3 Žilina Sub 19 ZIL 38
4 Ružomberok Sub 19 RUZ 38
5 DAC Sub19 DAC 36
6 Slovan Bratislava Sub 19 BRA 36
7 Prešov Sub 19 PRE 35
 
8 Trenčín Sub 19 TRE 33
9 Spartak Trnava Sub 19 TRN 32
10 Dukla Sub 19 DUK 24
11 Partizán Bardejov Sub 19 BAR 24
12 Podbrezová Sub 19 POD 22
13 Senica Sub-19 SEN 22
14 MFK Košice Sub 19 KOS 6
Copa Libertadores Girone 1 »
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
At. Nacional
3 - 1
Barcelona Guayaquil INFO
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Estudiantes Plata
1 - 0
Botafogo INFO
Copa Libertadores Girone 3 »
Ven 26 Maggio
00:30 Terminata
River Plate
1 - 2
Independiente Medellin INFO
Ven 26 Maggio
00:30 Terminata
CS Emelec
3 - 0
FBC Melgar INFO
Copa Libertadores Girone 8 »
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Guaraní Asunción
0 - 0
Deportes Iquique INFO
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Zamora FC INFO
Primera A »
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Patriotas Boyacá
3 - 1
Envigado INFO
Liga MX Finals »
Ven 26 Maggio
04:00 Terminata
Tigres UANL
2 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Segunda División »
Ven 26 Maggio
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Ven 26 Maggio
14:00
Kitchee FC
14:00
Tottenham Hotspur
Copa Argentina »
Ven 26 Maggio
02:10 Terminata
Vélez Sarsfield
1 - 0
Leandro N. Alem INFO
MLS »
Ven 26 Maggio
02:30 Terminata
Chicago Fire
2 - 1
FC Dallas INFO
CSL »
Ven 26 Maggio
14:00
Guangzhou R&F
14:00
Shanghai Shenhua
Ven 26 Maggio
12:00
Guangzhou
12:00
Chongqing Lifan
Serie B Playoffs »
Ven 26 Maggio
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Ven 26 Maggio
18:00
Jahn Regensburg
18:00
1860 München
Liga 1 Girone 2 »
HNL »
Ven 26 Maggio
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Ven 26 Maggio
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Ven 26 Maggio
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG Girone 5 »
Ven 26 Maggio
16:45
Montana
16:45
Gorna Lokomotiv Oryahovitsa
Ven 26 Maggio
19:00
Neftohimik
19:00
Slavia Sofia
Premier League Ukraine Girone 2 »
Ven 26 Maggio
18:30
Shakhtar Donetsk
18:30
Dinamo Kiev
Ven 26 Maggio
18:00
Olimpik Donetsk
18:00
Oleksandria
Ven 26 Maggio
18:00
Chornomorets
18:00
Zorya Luhansk
Torneo de Transición Bolivia »
Ven 26 Maggio
21:00
Petrolero Yacuiba
21:00
Real Potosí
Premier League Belarus »
Ven 26 Maggio
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Ven 26 Maggio
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Ven 26 Maggio
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Premier League »
Ven 26 Maggio
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Ven 26 Maggio
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Ven 26 Maggio
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Ven 26 Maggio
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Ven 26 Maggio
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Ven 26 Maggio
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
GNEF 1 »
Ven 26 Maggio
18:00
Raja Casablanca
18:00
Difaâ El Jadida
Ven 26 Maggio
22:00
Hassania Agadir
22:00
Chabab Rif Hoceima
Ven 26 Maggio
20:00
Olympic Safi
20:00
RSB Berkane
Ven 26 Maggio
18:00
Kasba Tadla
18:00
KAC Kenitra
PFL »
Ven 26 Maggio
15:30
Mash'al
15:30
Obod
Ven 26 Maggio
14:45
Metalourg
14:45
Nasaf
Ven 26 Maggio
16:00
Pakhtakor
16:00
Sogdiana
Ven 26 Maggio
15:00
Kokand 1912
15:00
Buxoro
Ven 26 Maggio
15:00
Dinamo Samarqand
15:00
Qizilqum
Primera A »
Virsliga »
Ven 26 Maggio
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
Apertura Venezuela »
Ven 26 Maggio
21:00
Caracas
21:00
Dep. Anzoátegui
1. Liga »
Ven 26 Maggio
19:30
Wiener Neustadt
19:30
Wacker Innsbruck
Ven 26 Maggio
19:30
Blau-Weiß Linz
19:30
Liefering
Ven 26 Maggio
19:30
Wattens
19:30
Austria Lustenau
Ven 26 Maggio
19:30
Horn
19:30
LASK Linz
Ven 26 Maggio
19:30
Team für Wien
19:30
Kapfenberger SV
Oberliga Girone 8 »
Ven 26 Maggio
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga Girone 10 »
Ven 26 Maggio
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Ven 26 Maggio
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Ven 26 Maggio
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Ven 26 Maggio
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
Primera C Metropolitana »
Ven 26 Maggio
20:30
CA San Miguel
20:30
Arg. Quilmes
Ven 26 Maggio
20:30
Martín Burzaco
20:30
Sportivo Italiano
Ven 26 Maggio
20:30
Berazategui
20:30
Laferrere
3. Liga Checa Girone 2 »
Ven 26 Maggio
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II

Follow BeSoccer on Facebook