We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Girone 1
Ven 14 Apr
Kilmarnock
0-0
Heart Midlothian
Sab 15 Apr
St. Johnstone
1-2
Aberdeen
Motherwell
4-2
Inverness CT
Dundee
0-2
Hamilton
Glasgow Rangers
2-0
Partick Thistle
Dom 16 Apr
Ross County FC
2-2
Celtic
Squadra / Points
1 Celtic CEL 91
2 Aberdeen ABE 67
3 Glasgow Rangers GLA 58
4 St. Johnstone STJ 49
5 Heart of Midlothian HOM 45
6 Partick Thistle FC PAR 41
 
7 Kilmarnock KIL 35
8 Ross County FC ROS 33
9 Hamilton Academical HAM 32
10 Motherwell MHE 32
11 Dundee DUN 30
12 Inverness CT ICT 25
Girone 2
Dom 21 Maggio
Celtic
2-0
Heart Midlothian
Partick Thistle
0-6
Aberdeen
St. Johnstone
1-2
Glasgow Rangers
Squadra / Points
1 Celtic CEL 15
2 Aberdeen ABE 9
3 St. Johnstone STJ 9
 
4 Glasgow Rangers GLA 9
5 Heart of Midlothian HOM 1
6 Partick Thistle FC PAR 1
Girone 3
Sab 20 Maggio
Inverness CT
3-2
Motherwell
Kilmarnock
1-2
Ross County FC
Hamilton
4-0
Dundee
Squadra / Points
1 Ross County FC ROS 13
2 Inverness CT ICT 9
3 Dundee DUN 7
 
4 Motherwell MHE 6
5 Kilmarnock KIL 6
6 Hamilton Academical HAM 3
First Division
Sab 06 Maggio
Hibernian FC
1-1
St. Mirren
Dumbarton
0-1
Falkirk
Greenock Morton
1-1
Dundee United
Queen South
0-1
Dunfermline
Raith Rovers FC
2-1
Ayr United
Squadra / Points
1 Hibernian FC HIB 71
2 Falkirk FAL 60
3 Dundee United DUN 57
4 Greenock Morton FC GRE 52
5 Dunfermline Athletic FC DUN 48
 
6 Queen of the South QOS 43
7 St. Mirren STM 39
8 Dumbarton DUM 39
9 Raith Rovers FC RAI 39
10 Ayr United THE 33
Second Division
Sab 06 Maggio
Stranraer
2-1
East Fife
Airdrieonians
3-2
Queen's Park FC
Albion Rovers
0-2
Livingston FC
Peterhead
3-2
Alloa Athletic
Stenhousemuir
1-1
Brechin City
Squadra / Points
1 Livingston FC LIV 81
2 Alloa Athletic ALL 62
3 Airdrieonians AIR 52
4 Brechin City BRE 50
5 East Fife EAS 46
 
6 Queen's Park FC THE 46
7 Stranraer STR 44
8 Albion Rovers THE 42
9 Peterhead THE 40
10 Stenhousemuir STE 39
Third Division
Sab 06 Maggio
Stirling Albion
1-1
Arbroath
Elgin City
0-0
Cowdenbeath
Forfar Athletic
2-4
Annan Athletic
Montrose
2-1
Clyde
Berwick Rangers
3-2
Edinburgh City
Squadra / Points
1 Arbroath ARB 66
2 Forfar Athletic FOR 64
3 Annan Athletic BLA 58
4 Montrose THE 54
5 Elgin City THE 51
 
6 Stirling Albion STI 47
7 Edinburgh City EDI 43
8 Berwick Rangers THE 40
9 Clyde THE 37
10 Cowdenbeath CWB 35
Liga Lowland Escocia
Sab 13 Ago
BSC Glasgow
3-1
Hawick Royal Albe.
Edinburgh
0-1
Dalbeattie Star
Selkirk
1-3
Cumbernauld Colts
Whitehill Welfare
2-5
East Stirlingshire
Sab 17 Sett
Gretna 2008
0-3
Stirling
Mar 15 Nov
Spartans
2-1
Preston Athletic
Mer 16 Nov
East Kilbride
4-0
Civil Service Str.
Gala Fairydean Ro.
4-2
Vale of Leithen
Squadra / Points
1 East Kilbride EAS 78
2 East Stirlingshire THE 65
3 Spartans SPA 56
4 Stirling University STI 53
5 Dalbeattie Star DAL 47
6 Cumbernauld Colts CUM 47
7 BSC Glasgow BSC 42
8 Gretna 2008 GRE 40
 
9 Gala Fairydean Rovers GAL 40
10 AFC Edinburgh University AFC 37
11 Civil Service Strollers CIV 37
12 Vale of Leithen VAL 37
13 Whitehill Welfare WHI 37
14 Hawick Royal Albert HAW 25
15 Selkirk SEL 23
16 Preston Athletic PRE 16
Liga del Este de Escocia
Sab 13 Maggio
Burntisland
1-0
Eyemouth United
Lothian Hutchison
3-2
Leith Athletic
Squadra / Points
1 Lothian Hutchison LOT 53
2 Leith Athletic LEI 47
3 Tynecastle TYN 43
4 Heriot-Watt HER 39
5 Coldstream COL 31
6 Stirling University II STI 30
 
7 Eyemouth United EYE 23
8 Peebles Rovers PEE 19
9 Ormiston ORM 12
10 Tweedmouth Rangers TWR 12
11 Burntisland Shipyard BUR 10
Liga Escocesa Sub 20
Lun 01 Maggio
Hearts Sub 20
3-1
Hibernian Sub 20
Motherwell Sub 20
3-0
Inverness
Celtic Sub 20
2-2
Kilmarnock Sub 20
Partick Thistle
4-2
Dundee United
Ross County
1-2
Hamilton
St. Mirren Sub 20
2-3
Rangers Sub 20
Mar 02 Maggio
Dunfermline
2-1
Johnstone
Dundee Sub 20
0-2
Aberdeen Sub 20
Squadra / Points
1 Ross County Sub 20 RCO 66
2 Hamilton Academical Sub 20 HAC 64
3 Celtic Sub 20 CEL 63
4 Hibernian Sub 20 HIB 61
5 Motherwell Sub 20 MOT 57
6 Rangers Sub 20 RAN 51
7 Falkirk Sub 20 FAL 49
8 Partick Thistle Sub 20 PAT 48
9 Aberdeen Sub 20 ABE 46
 
10 Dunfermline Sub 20 DUN 44
11 Hearts Sub 20 HOM 43
12 Kilmarnock Sub 20 KIL 32
13 St. Mirren Sub 20 STM 31
14 Dundee United Sub 20 DUU 30
15 Dundee Sub 20 DUN 28
16 Inverness CT Sub 20 INV 27
17 St. Johnstone Sub 20 STJ 25
Copa Libertadores Girone 1 »
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
At. Nacional
3 - 1
Barcelona Guayaquil INFO
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Estudiantes Plata
1 - 0
Botafogo INFO
Copa Libertadores Girone 3 »
Ven 26 Maggio
00:30 Terminata
River Plate
1 - 2
Independiente Medellin INFO
Ven 26 Maggio
00:30 Terminata
CS Emelec
3 - 0
FBC Melgar INFO
Copa Libertadores Girone 8 »
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Guaraní Asunción
0 - 0
Deportes Iquique INFO
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Zamora FC INFO
Primera A »
Ven 26 Maggio
02:45 Terminata
Patriotas Boyacá
3 - 1
Envigado INFO
Liga MX Finals »
Ven 26 Maggio
04:00 Terminata
Tigres UANL
2 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Segunda División »
Ven 26 Maggio
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Ven 26 Maggio
14:00
Kitchee FC
14:00
Tottenham Hotspur
Copa Argentina »
Ven 26 Maggio
02:10 Terminata
Vélez Sarsfield
1 - 0
Leandro N. Alem INFO
MLS »
Ven 26 Maggio
02:30 Terminata
Chicago Fire
2 - 1
FC Dallas INFO
CSL »
Ven 26 Maggio
14:00
Guangzhou R&F
14:00
Shanghai Shenhua
Ven 26 Maggio
12:00
Guangzhou
12:00
Chongqing Lifan
Serie B Playoffs »
Ven 26 Maggio
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Ven 26 Maggio
18:00
Jahn Regensburg
18:00
1860 München
Liga 1 Girone 2 »
HNL »
Ven 26 Maggio
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Ven 26 Maggio
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Ven 26 Maggio
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG Girone 5 »
Ven 26 Maggio
16:45
Montana
16:45
Gorna Lokomotiv Oryahovitsa
Ven 26 Maggio
19:00
Neftohimik
19:00
Slavia Sofia
Premier League Ukraine Girone 2 »
Ven 26 Maggio
18:30
Shakhtar Donetsk
18:30
Dinamo Kiev
Ven 26 Maggio
18:00
Olimpik Donetsk
18:00
Oleksandria
Ven 26 Maggio
18:00
Chornomorets
18:00
Zorya Luhansk
Torneo de Transición Bolivia »
Ven 26 Maggio
21:00
Petrolero Yacuiba
21:00
Real Potosí
Premier League Belarus »
Ven 26 Maggio
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Ven 26 Maggio
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Ven 26 Maggio
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Premier League »
Ven 26 Maggio
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Ven 26 Maggio
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Ven 26 Maggio
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Ven 26 Maggio
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Ven 26 Maggio
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Ven 26 Maggio
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
GNEF 1 »
Ven 26 Maggio
18:00
Raja Casablanca
18:00
Difaâ El Jadida
Ven 26 Maggio
22:00
Hassania Agadir
22:00
Chabab Rif Hoceima
Ven 26 Maggio
20:00
Olympic Safi
20:00
RSB Berkane
Ven 26 Maggio
18:00
Kasba Tadla
18:00
KAC Kenitra
PFL »
Ven 26 Maggio
15:30
Mash'al
15:30
Obod
Ven 26 Maggio
14:45
Metalourg
14:45
Nasaf
Ven 26 Maggio
16:00
Pakhtakor
16:00
Sogdiana
Ven 26 Maggio
15:00
Kokand 1912
15:00
Buxoro
Ven 26 Maggio
15:00
Dinamo Samarqand
15:00
Qizilqum
Primera A »
Virsliga »
Ven 26 Maggio
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
Apertura Venezuela »
Ven 26 Maggio
21:00
Caracas
21:00
Dep. Anzoátegui
1. Liga »
Ven 26 Maggio
19:30
Wiener Neustadt
19:30
Wacker Innsbruck
Ven 26 Maggio
19:30
Blau-Weiß Linz
19:30
Liefering
Ven 26 Maggio
19:30
Wattens
19:30
Austria Lustenau
Ven 26 Maggio
19:30
Horn
19:30
LASK Linz
Ven 26 Maggio
19:30
Team für Wien
19:30
Kapfenberger SV
Oberliga Girone 8 »
Ven 26 Maggio
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga Girone 10 »
Ven 26 Maggio
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Ven 26 Maggio
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Ven 26 Maggio
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Ven 26 Maggio
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
Primera C Metropolitana »
Ven 26 Maggio
20:30
CA San Miguel
20:30
Arg. Quilmes
Ven 26 Maggio
20:30
Martín Burzaco
20:30
Sportivo Italiano
Ven 26 Maggio
20:30
Berazategui
20:30
Laferrere
3. Liga Checa Girone 2 »
Ven 26 Maggio
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II

Follow BeSoccer on Facebook