We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1

Tutti i campionati e le competizioni in Ruanda

National Soccer
Ven 13 Ott
Mukura Victory
1-2
Police FC
Sat 14 Ott
Marines FC
1-1
APR FC
Espoir FC
1-1
Etincelles FC
AS Kigali
2-0
Miroplast
Sunrise
1-0
Gicumbi
Amagaju
2-0
Kirehe
Dom 15 Ott
Rayon Sport
2-0
Kiyovu Sport
Musanze FC
1-0
Bugesera
Team / Points
1 Amagaju AMA 6
2 Etincelles FC ETI 4
3 APR FC APR 4
4 AS Kigali ASK 4
5 Rayon Sport RAY 4
6 Marines FC MAR 4
7 Mukura Victory MUK 3
8 Gicumbi GIC 3
 
9 Musanze FC MUS 3
10 Police FC POL 3
11 Kiyovu Sport KIY 3
12 Sunrise SUN 3
13 Espoir FC ESP 1
14 Miroplast MFC 0
15 Bugesera BUG 0
16 Kirehe KIR 0
Champions League Girone 1 »
Wed 18 Ott
20:45
CSKA Moskva
20:45
Basel
Wed 18 Ott
20:45
Benfica
20:45
Man. Utd
Champions League Girone 2 »
Wed 18 Ott
20:45
Anderlecht
20:45
PSG
Wed 18 Ott
20:45
Bayern München
20:45
Celtic
Champions League Girone 3 »
Wed 18 Ott
18:00
Qarabağ
18:00
Atlético
Wed 18 Ott
20:45
Chelsea
20:45
Roma
Champions League Girone 4 »
Wed 18 Ott
20:45
Barcelona
20:45
Olympiakos Piraeus
Wed 18 Ott
20:45
Juventus
20:45
Sporting CP
Serie A »
Primera Division »
Wed 18 Ott
04:30 Terminata
Atlas Guadalajara
0 - 1
Morelia INFO Video
Wed 18 Ott
02:00 Terminata
Lobos BUAP
1 - 2
Tijuana INFO Video
Wed 18 Ott
03:00 Terminata
Querétaro
1 - 2
Cruz Azul INFO Video
Wed 18 Ott
03:45 Terminata
Tigres UANL
1 - 0
Veracruz INFO Video
Wed 18 Ott
04:00 Terminata
Pumas UNAM
2 - 0
León INFO Video
Uefa Youth League »
Uefa Youth League Girone 1 »
Uefa Youth League Girone 2 »
Uefa Youth League Girone 3 »
Wed 18 Ott
12:00 Intervallo
Qarabağ Sub 19
1 - 3
Atletico U-19
Wed 18 Ott
14:00
Chelsea Sub19
14:00
Roma Sub19
Uefa Youth League Girone 4 »
Copa Chile »
Friendly »
Wed 18 Ott
16:00
Grasshopper
16:00
Aarau
Wed 18 Ott
19:00
Langreo
19:00
Real Oviedo
Serie B Brazil »
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Ceará
1 - 0
Paraná INFO Video
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Santa Cruz Recife
2 - 2
Oeste INFO Video
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Criciuma EC
0 - 1
Vila Nova INFO Video
Wed 18 Ott
01:30 Terminata
Goiás EC
1 - 0
EC Juventude INFO Video
Wed 18 Ott
00:30 Terminata
Brasil de Pelotas
0 - 0
América Mineiro INFO Video
Wed 18 Ott
01:30 Terminata
Luverdense
1 - 1
Paysandu Belém INFO Video
Wed 18 Ott
01:30 Terminata
CRB
2 - 2
Náutico Recife INFO Video
Colombia - Primera B Clausura »
Wed 18 Ott
22:00
Barranquilla
22:00
Orsomarso SC
Premier League Belarus »
Wed 18 Ott
18:45
Dnepr Mogilev
18:45
Isloch
NASL - USA - Otoño »
Wed 18 Ott
23:00
Francisco Deltas
23:00
Miami FC
LFPB - Clausura »
Copa Lega Pro »
Wed 18 Ott
20:00
AlbinoLeffe
20:00
AC Monza
Wed 18 Ott
18:00
Ravenna Calcio
18:00
Reggiana
Wed 18 Ott
16:30
Pisa
16:30
Pontedera
Wed 18 Ott
18:30
AS Gubbio 1910
18:30
SS Sambenedettese Calcio
PSL »
HR Nogometni Cup »
AFC Champions League »
Wed 18 Ott
12:30 In corso 21'
Urawa Reds
1 - 0
Shanghai SIPG Video
Umaglesi Liga »
Wed 18 Ott
13:00
Samtredia
13:00
Dinamo Batumi
Wed 18 Ott
17:00
Shukura
17:00
Chikhura
Segunda División México Girone 2 »
Torneo Transición Segunda Chile »
Wed 18 Ott
21:30
Recoleta
21:30
Colchagua
Primera B Metropolitana »
Wed 18 Ott
20:30
Estudiantes
20:30
CA San Miguel
Wed 18 Ott
20:30
Def. Belgrano
20:30
Colegiales
Wed 18 Ott
20:30
Fénix Bs As
20:30
Villa San Carlos
Wed 18 Ott
01:05 Terminata
Platense
0 - 1
UAI Urquiza INFO
Wed 18 Ott
20:30
Sacachispas
20:30
San Telmo
Wed 18 Ott
20:35
Tristán Suárez
20:35
Almirante Brown
Clausura Venezuela »
Serie D Girone 1 »
Wed 18 Ott
15:00
Arconatese
15:00
Borgosesia Calcio
Wed 18 Ott
15:00
ASD Bra
15:00
ASD OltrepòVoghera
Wed 18 Ott
15:00
Derthona
15:00
Seregno
Wed 18 Ott
15:00
Caronnese
15:00
Pavia
Wed 18 Ott
15:00
Como
15:00
Chieri
Wed 18 Ott
15:00
Folgore Caratese
15:00
Casale
Wed 18 Ott
15:00
Gozzano
15:00
Varese
Wed 18 Ott
15:00
Olginatese
15:00
Inveruno
Wed 18 Ott
18:00
AC Pro Sesto
18:00
Castellazzo
Wed 18 Ott
15:00
Varesina
15:00
Borgaro
Serie D Girone 2 »
Wed 18 Ott
15:00
Bustese Roncalli
15:00
Darfo Boario
Wed 18 Ott
15:00
Caravaggio
15:00
Grumellese
Wed 18 Ott
15:00
Ciserano
15:00
Rezzato
Wed 18 Ott
15:00
Lumezzane
15:00
Romanese
Wed 18 Ott
18:00
Pergolettese
18:00
Polisportiva Ciliverghe
Wed 18 Ott
20:00
Pontisola
20:00
Crema 1908
Wed 18 Ott
15:00
Scanzorosciate
15:00
Calcio Lecco 1912
Wed 18 Ott
15:00
Trento Calcio 1921
15:00
Levico Terme
Wed 18 Ott
15:00
Virtus Bergamo
15:00
Pro Patria
Serie D Girone 4 »
Wed 18 Ott
15:00
Romagna Centro
15:00
Tuttocuoio
Wed 18 Ott
15:00
Sasso Marconi
15:00
Forli
Wed 18 Ott
15:00
Sporting Trestina
15:00
Mezzolara

Follow BeSoccer on Facebook