We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
6

Tutti i campionati e le competizioni in Norvegia

Eliteserien
Sat 24 Giu
Valerenga IF Oslo
4-1
Lillestrom SK
Dom 25 Giu
Rosenborg BK
3-0
Sogndal
Aalesunds FK
5-1
Odd Grenland
Stabaek IF
1-4
Kristiansund BK
Tromsø IL
1-1
Sandefjord Fotball
Sarpsborg 08
1-1
SK Brann Bergen
Viking Stavanger
1-1
Haugesund
Lun 26 Giu
Stromsgodset IF
1-1
Molde FK
team / Points
1 Rosenborg BK RBK 28
2 SK Brann Bergen BBS 26
3 Sarpsborg 08 S08 25
4 Aalesunds FK AFK 22
5 Molde FK MFK 21
6 Valerenga IF Oslo VIF 21
7 Odd Grenland ODD 21
8 Haugesund HAU 19
 
9 Sandefjord Fotball SDF 18
10 Stabaek IF SBI 18
11 Lillestrom SK LSK 17
12 Sogndal SOG 16
13 Kristiansund BK KRI 16
14 Stromsgodset IF STR 15
15 Tromsø IL TRO 14
16 Viking Stavanger VKG 9
1. Division
Dom 25 Giu
Mjøndalen
2-4
Florø
FK Bodo Glimt
4-3
Strømmen
Kongsvinger
1-1
Elverum
Sandnes Ulf
1-2
Jerv
Tromsdalen
2-1
Levanger
Ull Kisa
0-1
Ranheim
Åsane
1-1
Fredrikstad FK
Tue 27 Giu
Start Kristiansand
3-1
FK Arendal
team / Points
1 FK Bodo Glimt FKB 34
2 Ranheim RAN 28
3 IK Start Kristiansand IKS 26
4 Sandnes Ulf SAN 24
5 Tromsdalen TRO 22
6 Levanger LEV 21
7 Mjøndalen MJO 21
8 Strømmen STR 18
 
9 Ull Kisa ULL 17
10 Florø FLO 16
11 Åsane ASA 16
12 Kongsvinger KON 14
13 Jerv JER 13
14 Elverum ELV 12
15 Fredrikstad FK FFK 10
16 FK Arendal FKA 9
Girone 1
Thu 29 Giu
Vålerenga II
19:00
Kjelsås
Ven 30 Giu
Brumunddal
17:00
Finnsnes
Sat 01 Lug
Bærum
16:00
Skeid
Alta IF
16:00
Raufoss
Nybergsund
16:00
Hamarkameratene
Asker
16:00
Grorud
KFUM
16:00
Follo
team / Points
1 Hamarkameratene HAM 26
2 Alta IF ALT 22
3 Grorud GRO 22
4 Raufoss RAU 18
5 Skeid SKE 17
6 Bærum BAR 17
7 Kjelsås KJE 15
 
8 Asker ASK 15
9 KFUM KFU 14
10 Vålerenga II VAL 12
11 Nybergsund Il-Trysil NYB 11
12 Follo FOL 10
13 Brumunddal BRU 8
14 Finnsnes FIN 7
Girone 2
Sat 24 Giu
Fana
2-1
Hønefoss
Dom 25 Giu
Hødd
1-3
Byåsen
Nest-Sotra
1-0
Vindbjart
Notodden
5-1
Vidar
Nardo
1-0
Fram Larvik
Bryne
2-0
Vard
Lun 26 Giu
Odd II
1-1
Egersund
team / Points
1 Bryne BRY 25
2 Nest-Sotra NES 24
3 Nardo NAR 22
4 Fram Larvik FRA 18
5 Notodden NOT 17
6 Vard VAR 17
7 Vidar VID 15
 
8 Hødd HOD 15
9 Odd II ODD 12
10 Byåsen BYA 11
11 Fana FAN 11
12 Egersund EGE 9
13 Vindbjart VIN 8
14 Hønefoss HON 7
Girone 1
Ven 30 Giu
Odd III
19:00
Vestfossen
Sprint-Jeløy
19:00
Ørn Horten
Østsiden
19:00
Kvik Halden
Sat 01 Lug
Kråkerøy
16:00
Moss
Holmen
16:00
Oppsal
Dom 02 Lug
Strømsgodset II
13:00
Ullern
Lun 03 Lug
Sarpsborg 08 II
19:00
Drøbak / Frogn
team / Points
1 Moss MOS 27
2 Ørn Horten ORN 22
3 Oppsal OPP 22
4 Kvik Halden KVI 20
5 Kråkerøy KRA 20
6 Sarpsborg 08 II SAR 20
7 Drøbak / Frogn DRO 15
 
8 Strømsgodset II STR 15
9 Østsiden OST 13
10 Vestfossen VIF 12
11 Sprint-Jeløy SJE 11
12 Ullern ULL 10
13 Holmen HOL 9
14 Odd III ODS 4
Girone 2
Ven 30 Giu
Flisa
19:00
Redalen
Sat 01 Lug
Valdres FK
14:00
Tynset
Gjøvik-Lyn
15:00
Lillehammer
FC Lyn Oslo
16:00
Frigg
IF Ready
16:00
Korsvoll IL
Lun 03 Lug
Lokomotiv Oslo
19:00
Raufoss II
Stabæk II
19:00
Eidsvold TF
team / Points
1 Stabæk II STA 30
2 FC Lyn Oslo LYN 27
3 Korsvoll IL KOL 26
4 Frigg FRI 19
5 Eidsvold TF EID 18
6 IF Ready IFR 13
7 Flisa FFK 13
 
8 Tynset TYN 13
9 Lillehammer FFL 12
10 Lokomotiv Oslo LOK 12
11 Gjøvik-Lyn GJO 12
12 Valdres FK VAL 11
13 Raufoss II RAU 6
14 Redalen REI 2
Girone 3
Wed 28 Giu
Bryne II
19:00
Madla
Thu 29 Giu
Lura IL
19:00
Staal Jørpeland
Sat 01 Lug
Sandnes Ulf II
14:00
FK Tønsberg
Flekkerøy
15:00
Viking FK II
Express
16:00
Sola Fotball
Halsen
16:00
Pors Grenland
IK Start II
16:00
Brodd
team / Points
1 Flekkerøy FLE 30
2  IK Start II IKS 23
3 Pors Grenland POR 21
4 Halsen HIF 17
5 FK Tønsberg FKT 16
6 Madla MAI 16
7 Sola Fotball SOL 16
 
8 Brodd BRO 16
9 Viking FK II VIK 15
10 Staal Jørpeland SJI 13
11 Lura IL LUR 11
12 Express IEX 8
13 Bryne II BRY 7
14 Sandnes Ulf II SAN 6
Girone 4
Sat 01 Lug
Spjelkavik
16:00
SK Herd
Sotra
16:00
Lysekloster
Brann II
16:00
Stord
Dom 02 Lug
Haugesund II
14:00
Brattvåg
Fjora
18:00
Førde
Lun 03 Lug
Os Turn
17:00
Aalesund II
Varegg
19:00
Fyllingsdalen
team / Points
1 Lysekloster LYS 26
2 Brattvåg BRA 24
3 Varegg VAR 20
4 Sotra SSK 19
5 Fyllingsdalen FYL 18
6 Brann II BRA 18
7 Stord STO 16
 
8 SK Herd HER 15
9 Os Turn OTF 15
10 Spjelkavik SPJ 14
11 Aalesund II AAL 9
12 Førde FOR 8
13 Haugesund II HAU 6
14 Fjora FFK 5
Girone 5
Wed 28 Giu
Molde FK II
19:00
Træff
Junkeren
19:00
Mo IL
Thu 29 Giu
Steinkjer
19:00
Kolstad
Rødde FK
19:00
Sverresborg
Orkla
19:30
Strindheim
Sat 01 Lug
Mosjøen
13:30
Stjørdals-Blink
Verdal
16:00
Rosenborg II
team / Points
1 Stjørdals-Blink STB 26
2 Strindheim STR 20
3 Træff TRA 19
4 Molde FK II MOL 18
5 Kolstad KOL 18
6 Junkeren IKJ 18
7 Steinkjer STE 14
 
8 Rødde FK ROD 14
9 Verdal VER 14
10 Sverresborg SVE 14
11 Rosenborg II ROS 11
12 Mo IL MOI 11
13 Orkla ORK 10
14 Mosjøen MOS 10
Girone 6
Ven 30 Giu
Skjervøy
19:00
Tromso 2
Sat 01 Lug
Funnefoss Vormsund
14:00
Skjetten
Dom 02 Lug
Mjølner
15:00
Sortland
Senja
15:00
Lørenskog
Lillestrom II
16:00
Harstad
Skedsmo
17:00
Fløya
Tue 04 Lug
Alta II
18:45
Salangen
team / Points
1 Skedsmo SKE 27
2 Mjølner MJO 24
3 Sortland SOI 21
4 Skjetten SKJ 21
5 Harstad HAR 19
6 Lørenskog LOR 15
7 Senja SEN 15
 
8 Fløya FLO 15
9 Funnefoss / Vormsund FVI 15
10 Alta II ALT 10
11 Tromso 2 TRO 9
12 Lillestrom II LIL 9
13 Salangen SAL 7
14 Skjervøy SIK 7

Follow BeSoccer on Facebook