We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
4

Tutti i campionati e le competizioni in India

I League
Sat 29 Apr
Bengaluru FC
3-0
Churchill Brothers
Mumbai FC
0-4
East Bengal Club
Dom 30 Apr
DSK Shivajians
4-4
Minerva
Shillong Lajong
1-1
Aizawl
Mohun Bagan AC
2-1
Chennaiyin
team / Points
1 Aizawl AIZ 37
2 Mohun Bagan AC MOH 36
3 East Bengal Club EAS 33
4 Bengaluru FC BEN 30
5 Shillong Lajong SHI 26
 
6 Churchill Brothers CHU 20
7 DSK Shivajians SHI 18
8 Chennaiyin CHE 17
9 Mumbai FC MUM 13
10 Minerva MIN 13
Confederations Cup Girone 1 »
Sat 24 Giu
17:00 In corso 29'
Messico
0 - 1
Russia Video
Sat 24 Giu
17:00 In corso 29'
Nuova Zelanda
0 - 0
Portogallo
Primera Division »
Friendly »
Sat 24 Giu
19:00
Westkapelle
19:00
Club Brugge
Sat 24 Giu
17:00 In corso 28'
Zelzate
0 - 3
Lokeren
Sat 24 Giu
19:00
Vrasene
19:00
Waasland-Beveren
Sat 24 Giu
10:30 Terminata
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Sat 24 Giu
14:00 Terminata
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Sat 24 Giu
15:00 Terminata
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay INFO
Sat 24 Giu
16:30 Intervallo
Velke Hamry
0 - 4
Jablonec
Sat 24 Giu
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Sat 24 Giu
16:30 Intervallo
Thun
1 - 0
Neuchâtel Xamax
Sat 24 Giu
17:00 In corso 29'
St. Gallen
1 - 1
Rheindorf Altach
Sat 24 Giu
18:00
Sturm Graz
18:00
CSKA Moskva
Sat 24 Giu
11:00 Terminata
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Sat 24 Giu
13:00 Terminata
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Sat 24 Giu
11:00 Terminata
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Sat 24 Giu
10:00 Terminata
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Sat 24 Giu
10:30 Posticipata
Proboštov
10:30
Teplice
Sat 24 Giu
10:00 Terminata
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Sat 24 Giu
10:30 Terminata
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Sat 24 Giu
13:00 Terminata
Randers
3 - 0
Skive INFO
Sat 24 Giu
16:00 In corso 67'
Voorwaarts
0 - 2
KV Oostende
Sat 24 Giu
18:00
FCM Traiskirchen
18:00
Rapid Wien
Sat 24 Giu
18:00
Zenit
18:00
Ludogorets
Sat 24 Giu
15:00 Terminata
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk INFO
Sat 24 Giu
12:00 Posticipata
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Sat 24 Giu
16:00 In corso 69'
Kukësi
0 - 5
Wolfsberger AC
Sat 24 Giu
17:00 In corso 27'
Wiener Neustadt
0 - 0
LASK Linz
Sat 24 Giu
17:00 In corso 27'
Chiasso
0 - 2
Sion
Sat 24 Giu
17:00 In corso 25'
Rüti 1930
0 - 3
Zurich
Sat 24 Giu
18:00
Drongen
18:00
KAA Gent
Sat 24 Giu
19:00
Aywaille
19:00
Standard de Liège
Sat 24 Giu
17:00 In corso 29'
Amkar Perm
1 - 0
Aluminij
Sat 24 Giu
10:30 Terminata
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Sat 24 Giu
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Sat 24 Giu
19:00
Zwarte Leeuw
19:00
Antwerp
Sat 24 Giu
10:00 Terminata
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Sat 24 Giu
12:00 Terminata
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Sat 24 Giu
15:00 Terminata
Sportfreunde Lotte
3 - 2
Wiedenbrück INFO
Sat 24 Giu
14:00 Terminata
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Sat 24 Giu
14:30 Terminata
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue INFO
Sat 24 Giu
15:00 Terminata
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov INFO
Sat 24 Giu
15:30 Terminata
Frýdek-Místek
1 - 1
Vitkovice INFO
Sat 24 Giu
17:00 In corso 28'
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
FC Spartak Trnava
Sat 24 Giu
18:00
Arka Gdynia
18:00
APOEL
Sat 24 Giu
18:00
Újpest FC
18:00
Ried
Segunda Playoffs »
Sat 24 Giu
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Sat 24 Giu
02:00 Terminata
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Sat 24 Giu
03:00 Terminata
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Sat 24 Giu
19:30
New York RB
19:30
New York City
CSL »
Sat 24 Giu
09:30 Terminata
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Sat 24 Giu
09:30 Terminata
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Sat 24 Giu
13:35 Terminata
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Sat 24 Giu
13:35 Terminata
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Sat 24 Giu
13:35 Terminata
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Sat 24 Giu
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Sat 24 Giu
19:00
Peña Sport
19:00
Náxara
Sat 24 Giu
18:00
At. Malagueño
18:00
Unión Adarve
Sat 24 Giu
18:30
Atl. Astorga
18:30
CD Vitoria
Primera Division Girone 2 »
Sat 24 Giu
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Sat 24 Giu
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Sat 24 Giu
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera Nacional B »
Sat 24 Giu
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Sat 24 Giu
19:05
Brown Adrogue
19:05
Guillermo Brown
Eliteserien »
Serie B Brazil »
Sat 24 Giu
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Sat 24 Giu
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Sat 24 Giu
02:30 Terminata
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Sat 24 Giu
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Sat 24 Giu
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Sat 24 Giu
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Sat 24 Giu
01:30 Terminata
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Sat 24 Giu
02:30 Terminata
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Sat 24 Giu
00:15 Terminata
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Sat 24 Giu
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Sat 24 Giu
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Canadian Soccer League »
Sat 24 Giu
01:00 Terminata
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Sat 24 Giu
02:15 In corso 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League Belarus »
Sat 24 Giu
16:00 In corso 61'
Krumkachy
0 - 1
Dinamo Minsk
Sat 24 Giu
17:00 In corso 29'
Torpedo Zhodino
0 - 1
Shakhtyor Salihorsk
Sat 24 Giu
18:00
Gomel
18:00
Minsk
China League One »
Sat 24 Giu
13:35 Terminata
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Sat 24 Giu
13:35 Terminata
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Sat 24 Giu
09:00 Terminata
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Sat 24 Giu
13:30 Terminata
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Sat 24 Giu
13:45 Terminata
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Sat 24 Giu
13:35 Terminata
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metropolitana »
Sat 24 Giu
17:00 In corso 29'
Almirante Brown
1 - 0
Excursionistas
Sat 24 Giu
20:30
Atlanta
20:30
Comunicaciones Bs As
Sat 24 Giu
22:00
CA Estudiantes
22:00
Acassuso
Sat 24 Giu
20:30
Dep. Riestra
20:30
Talleres R. Escalada
Sat 24 Giu
20:30
Fénix Bs As
20:30
UAI Urquiza
Sat 24 Giu
21:05
Platense
21:05
Villa San Carlos
Sat 24 Giu
20:30
San Telmo
20:30
Dep. Español
Copa Sudafricana »
Premier League »
Sat 24 Giu
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Serie C Girone 1 »
Sat 24 Giu
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Sat 24 Giu
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook