We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Girone 2
Sab 20 Maggio
Nordsjaelland
2-3
Midtjylland
Dom 21 Maggio
Lyngby BK
3-1
Kobenhavn
SonderjyskE
3-0
Brøndby IF
Squadra / Points
1 Kobenhavn FCK 81
2 Brøndby IF BIF 62
3 Lyngby BK LYN 55
 
4 Midtjylland MID 54
5 Nordsjaelland FCN 46
6 SonderjyskE SON 46
Girone 3
Dom 07 Maggio
Aalborg BK
0-1
Silkeborg IF
AGF Aarhus
1-0
Viborg FF
Lun 08 Maggio
AC Horsens
2-1
Randers
Esbjerg
1-1
Odense BK
Squadra / Points
2 Odense BK ODE 11
3 Randers RAN 8
6 AC Horsens HOR 7
7 Esbjerg ESB 6
 
1 AGF Aarhus AGF 12
4 Silkeborg IF SIF 8
5 Viborg FF VFF 8
8 Aalborg BK AAL 5
Girone 5
Sab 20 Maggio
Esbjerg
1-1
AC Horsens
Lun 22 Maggio
Viborg FF
2-2
AGF Aarhus
Dom 28 Maggio
AC Horsens
13:00
Esbjerg
AGF Aarhus
18:00
Viborg FF
Squadra / Points
1 AGF Aarhus AGF 5
2 Viborg FF VFF 4
 
3 AC Horsens HOR 4
4 Esbjerg ESB 2
1st Division
Dom 21 Maggio
Vejle BK
0-1
FC Helsingør
Næstved
0-0
Hobro
Roskilde
2-1
Fredericia
Skive
2-3
Nykøbing FC
Vendsyssel
3-2
HB Køge
Fremad Amager
1-0
Akademisk Boldklub
Squadra / Points
1 Hobro HOB 55
2 Vendsyssel VEN 55
3 FC Helsingør FCH 51
4 Roskilde ROS 50
5 Skive SKI 48
6 HB Køge HBK 44
 
7 Nykøbing FC LFA 43
8 Vejle BK VEJ 41
9 Fremad Amager BFR 41
10 Fredericia FRE 40
11 Næstved NAE 35
12 Akademisk Boldklub AKA 21
Girone 4
Gio 25 Maggio
Brabrand
14:00
Marienlyst
Dalum
14:00
Boldklubben 1893
Aarhus Fremad
15:00
Kolding IF
Greve
15:00
Avarta
Kjellerup
15:00
Hvidovre IF
Thisted
15:00
Brønshøj
Squadra / Points
1 Thisted THI 42
2 Brabrand BRA 32
3 Kolding IF KOL 25
4 Boldklubben AF 1893 B93 25
5 Avarta AVA 24
6 Marienlyst MAR 23
 
7 Kjellerup KJE 22
8 Hvidovre IF HVI 21
9 Aarhus Fremad AAF 20
10 Brønshøj BRØ 18
11 Dalum DAL 17
12 Greve GRE 12
Girone 5
Sab 20 Maggio
VSK Aarhus
0-3
Svendborg
Næsby
2-1
Jammerbugt
Middelfart
0-0
Fredensborg BI
Hellerup IK
6-1
Odder
Vejgaard
1-2
Frem
Dom 21 Maggio
Holbæk
2-0
Sydvest
Squadra / Points
1 Middelfart MID 38
2 Frem FRE 34
3 Sydvest SYD 26
4 VSK Aarhus VSK 25
5 Næsby NAS 25
6 Jammerbugt JAM 22
 
7 Hellerup IK HEL 22
8 Holbæk HOL 21
9 Odder ODD 20
10 Svendborg SVE 16
11 Fredensborg BI FRE 15
12 Vejgaard VEJ 11
Girone 1
Ven 19 Maggio
Herlev
3-1
Virum S.
Sab 20 Maggio
Jægersborg
2-1
Kalundborg
Kastrup
0-1
KFUM Roskilde
Taastrup FC
0-2
Hillerød
Vanløse
0-0
Stenløse BK
Squadra / Points
1 Hillerød HIL 50
2 Herlev HER 42
3 KFUM Roskilde KFU 42
4 Vanløse VAN 35
5 Taastrup FC TAA 34
 
6 Kastrup KAS 34
7 Virum S. VIR 33
8 Stenløse BK STE 26
9 Jægersborg JAG 24
10 Kalundborg KAL 1
Girone 2
Ven 26 Maggio
Fremad Valby
19:00
AB Tårnby
Sab 27 Maggio
Avedøre
13:00
Rishøj
Karlslunde
13:00
GVI
LSF
14:00
Herlufsholm
Skovshoved
15:00
B 1908
Squadra / Points
1 AB Tårnby ABT 46
2 Skovshoved SKO 45
3 LSF LSF 42
4 GVI GVI 40
5 B 1908 B19 30
 
6 Avedøre AVE 30
7 Rishøj RIS 23
8 Fremad Valby FRE 21
9 Karlslunde KAR 20
10 Herlufsholm HER 17
Girone 3
Ven 19 Maggio
Kolding B
5-0
Fredericia FF
Ringkøbing
1-2
Oure
Sab 20 Maggio
Tarup-Paarup
1-3
Sønderborg
B 1913
3-2
Højfyn
Varde
3-2
Esbjerg II
Squadra / Points
1 Ringkøbing RIN 47
2 Tarup-Paarup TAR 44
3 Oure OFA 40
4 Kolding B KOL 39
5 B 1913 BOL 37
 
6 Varde VAR 36
7 Esbjerg II ESB 26
8 Højfyn HOJ 23
9 Sønderborg SON 23
10 Fredericia FF FRE 11
Girone 4
Gio 25 Maggio
IF Lyseng
13:30
Aalborg BK II
Vatanspor
14:30
Randers Freja
Sab 27 Maggio
Skjold Sæby
11:00
VSK Aarhus II
Aarhus Fremad II
15:00
Skanderborg
Dom 28 Maggio
Holstebro
13:00
Lystrup
Squadra / Points
1 IF Lyseng IFL 56
2 Vatanspor VAT 43
3 Holstebro HOL 42
4 Aarhus Fremad II AAR 34
5 Lystrup LYS 30
 
6 Aalborg BK II AAL 30
7 VSK Aarhus II AAR 27
8 Skanderborg SKA 22
9 Randers Freja RAN 21
10 Skjold Sæby SKJ 13
Primera Division »
Mar 23 Maggio
02:15 Terminata
Gimnasia La Plata
0 - 3
River Plate INFO
Mar 23 Maggio
00:00 Terminata
Olimpo
3 - 1
Estudiantes La Plata INFO
Primera A »
Mar 23 Maggio
00:30 Terminata
La Equidad
2 - 2
Rionegro Águilas INFO
Serie A »
Mar 23 Maggio
01:00 Terminata
São Paulo FC
2 - 0
Avaí INFO
Copa Argentina »
Mar 23 Maggio
20:40
Arsenal Sarandí
20:40
Sacachispas
Mar 23 Maggio
23:00
Talleres Córdoba
23:00
Def. Belgrano
Serie B Playoffs »
Mar 23 Maggio
20:30
Benevento
20:30
Spezia
ligue_2_playoffs »
Mar 23 Maggio
20:45
Paris FC
20:45
Orléans
Liga 1 Girone 2 »
Confederation Cup »
Mar 23 Maggio
15:00
KCCA FC
15:00
Club Africain
Mar 23 Maggio
22:00
MC Alger
22:00
CS Sfaxien
Mar 23 Maggio
15:00
Mbabane Swallows
15:00
Platinum Stars
Mar 23 Maggio
17:00
CF Mounana
17:00
SuperSport United
Primera Nacional B »
Mar 23 Maggio
20:30
Flandria
20:30
Guillermo Brown
Mar 23 Maggio
01:05 Terminata
Argentinos Juniors
0 - 0
Almagro INFO
Veikkausliiga »
Mar 23 Maggio
17:30
HIFK
17:30
HJK Helsinki
Mar 23 Maggio
17:30
Inter Turku
17:30
PS Kemi
Mar 23 Maggio
17:30
IFK Mariehamn
17:30
FC Lahti
Umaglesi Liga »
Mar 23 Maggio
18:00
Dila Gori
18:00
Torpedo Kutaisi
Mar 23 Maggio
16:00
Lokomotivi Tbilisi
16:00
Kolkheti Poti
Superettan »
Mar 23 Maggio
19:00
GAIS
19:00
Gefle
AFC Champions League »
Mar 23 Maggio
18:00
Esteghlal
18:00
Al Hilal Riyadh
Mar 23 Maggio
17:00
Persepolis
17:00
Lekhwiya
Mar 23 Maggio
14:30 In corso 10'
Muang Thong United
0 - 0
Kawasaki Frontale
Mar 23 Maggio
14:00 In corso 40'
Guangzhou
0 - 0
Kashima Antlers
Premier League »
Mar 23 Maggio
20:45
Drogheda United
20:45
Bray Wanderers
Mar 23 Maggio
20:45
Bohemian FC
20:45
Limerick
Mar 23 Maggio
20:45
Dundalk
20:45
Derry City
Liga II Romania »
Mar 23 Maggio
10:00 Terminata
Juventus
5 - 1
Rapid Suceava INFO
Mar 23 Maggio
14:30 In corso 9'
Sepsi Sfântu Ghe.
0 - 0
Brăila
A Lyga »
Mar 23 Maggio
17:00
Lietava Jonava
17:00
Utenis Utena
Mar 23 Maggio
19:00
Trakai
19:00
Kauno Žalgiris
CAF Champions League »
Mar 23 Maggio
20:00
Al Merreikh
20:00
Etoile Sahel
Mar 23 Maggio
15:00
Ferroviário Beira
15:00
Al Hilal Omdurman
Mar 23 Maggio
20:00
Al Ahli Tripoli
20:00
Zamalek
Mar 23 Maggio
15:00
Kedus St George
15:00
ES Tunis
Mar 23 Maggio
17:00
Cotonsport
17:00
Al-Ahly
Meistriliiga »
Mar 23 Maggio
19:00
Kalju
19:00
Trans
Mar 23 Maggio
18:00
Levadia
18:00
Tulevik Viljandi
Mar 23 Maggio
18:00
Sillamäe Kalev
18:00
Tammeka
Mar 23 Maggio
17:00
Paide
17:00
Flora
Oberliga Girone 9 »
Mar 23 Maggio
19:15
Kray
19:15
FC Bocholt
Serie D »
Mar 23 Maggio
01:30 Terminata
Trem DC
2 - 3
Atlético Acreano INFO
Mar 23 Maggio
00:30 Terminata
Aparecidense
0 - 1
Luziânia INFO
Copa Uzbekistán »
Mar 23 Maggio
15:00
Lokomotiv Tashkent
15:00
Qizilqum
Mar 23 Maggio
15:00
Neftchi
15:00
Navbahor
Premier League »
Dom 23 Lug
14:00
Kairat Almaty
14:00
Atyrau
Primera C Metropolitana »
Mar 23 Maggio
20:30
Defensores
20:30
Argentino Merlo
3. Liga Checa Girone 2 »
Mar 23 Maggio
17:00
Hlučín
17:00
Odra Petřkovice
1a B Ap. Playoffs »
Mar 23 Maggio
02:45 Terminata
Boyacá Chicó
3 - 1
Llaneros INFO
Divizia A »
FFA Cup »
Pirveli Liga »
Mar 23 Maggio
15:00
Gagra
15:00
Guria Lanchkhuti
Mar 23 Maggio
15:00
Zugdidi
15:00
Samgurali
Mar 23 Maggio
15:00
Spartaki
15:00
Metalurgi Rustavi
Cuarta Suecia Girone 2 »
Mar 23 Maggio
19:00
Syrianska IF
19:00
BK Forward
Cuarta Suecia Girone 5 »
Mar 23 Maggio
19:00
Sävedalen
19:00
Varbergs GIF
Mar 23 Maggio
19:00
Lindome
19:00
Torslanda IK
PDL »
Mar 23 Maggio
02:00 Terminata
Houston FC
4 - 2
Cleburne INFO
Mar 23 Maggio
23:00
OKC Energy II
23:00
Texas United
Mar 23 Maggio
00:00
Weston
00:00
Academy Bradenton

Follow BeSoccer on Facebook