We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
7

Tutti i campionati e le competizioni in Repubblica Ceca

Girone 2
Wed 03 May
Zlín II
2-2
Blansko
Velké
1-2
Hlučín
Líšeň
2-3
Mohelnice
Spartak Hulín
1-6
Hanácká
Viktoria
2-1
Třebíč
Vyškov
1-1
HFK Olomouc
Slovácko II
0-2
Odra Petřkovice
Wed 17 May
Uničov
0-0
Sigma Olomouc II
team / Points
1 Uničov UNI 63
2 Sigma Olomouc II SGO 55
3 Hlučín HLU 51
4 Hanácká HAN 47
5 Spartak Hulín SPA 47
6 Odra Petřkovice ODR 45
7 Velké Meziříčí VEL 43
8 Slovácko II SLO 40
 
9 Vyškov VYS 39
10 Viktoria Otrokovice VIK 37
11 Mohelnice MOH 36
12 Zlín II ZLI 35
13 Líšeň LIS 35
14 Třebíč TEB 35
15 HFK Olomouc HFK 35
16 Blansko BLA 24
Girone 1
Wed 31 May
Karlovy Vary
2-0
Doubravka
Ven 16 Giu
Admira Praha
6-3
Dobris
Cesky Krumlov
0-0
SK Jankov
Rokycany
5-2
Sokol Čížová
Tatran Sedlčany
2-0
Sušice
Sat 17 Giu
Mariánské
1-1
Motorlet Praha
Klatovy
0-1
Aritma Praha
Malše Roudné
1-3
FK Ostrov
team / Points
1 Sokol Čížová SOK 71
2 Motorlet Praha MOT 63
3 Karlovy Vary KAR 62
4 Admira Praha ADM 61
5 Tatran Sedlčany TAT 46
6 Dobris DFK 43
7 Klatovy KLA 43
8 Doubravka DOU 40
 
9 Aritma Praha ARI 40
10 Mariánské Lázně MAR 39
11 Malše Roudné MAL 37
12 SK Jankov SKJ 35
13 Rokycany ROK 34
14 Cesky Krumlov SLA 34
15 FK Ostrov FKO 33
16 Sušice SUS 1
Girone 2
Ven 16 Giu
Rakovník
2-2
Baník Most
Sat 17 Giu
SK Kladno
3-4
Chomutov
Sokol Libiš
2-2
Polaban Nymburk
Sokol Hostouň
3-0
Štětí
Nový Bor
4-3
Baník Souš
Sokol Brozany
3-1
Velvary
Český Brod
0-0
Neratovice-Byškov
Úvaly
0-0
Meteor Praha
team / Points
1 Sokol Brozany SOK 68
2 Polaban Nymburk POL 63
3 Český Brod ESK 56
4 Baník Souš BAN 51
5 SK Kladno SKK 48
6 Neratovice-Byškovice NER 44
7 Velvary VEL 43
8 Meteor Praha MET 41
 
9 Chomutov CHO 40
10 Rakovník RAK 36
11 Sokol Hostouň HOS 35
12 Nový Bor NOV 34
13 Úvaly UVA 33
14 Baník Most MOS 31
15 Štětí STE 25
16 Sokol Libiš SOK 16
Girone 3
Wed 14 Giu
Náchod
0-4
Sokol Živanice
Dvůr Králové
1-2
Vysoké Mýto
Ven 16 Giu
FK Kolín
2-0
Zenit Čáslav
Pěnčín-Turnov
4-3
Trutnov
Sat 17 Giu
Sparta Kutná Hora
1-1
Sokol Kratonohy
Spartak Chrastava
2-0
Přední Kopanina
Ostrá
3-0
Letohrad
Ústí Orlicí
3-1
FK Pardubice II
team / Points
1 Ústí nad Orlicí UST 67
2 Sokol Živanice SOK 60
3 Vysoké Mýto VYS 56
4 Zenit Čáslav ZEN 55
5 FK Kolín KOL 53
6 Ostrá OST 42
7 Pěnčín-Turnov PNI 42
8 Letohrad LET 41
 
9 FK Pardubice II PAR 40
10 Dvůr Králové DVR 40
11 Spartak Chrastava SPA 37
12 Sokol Kratonohy SKR 36
13 Trutnov TRU 36
14 Přední Kopanina FPK 26
15 Sparta Kutná Hora SPA 25
16 Náchod NAC 11
Primera Division »
Lun 26 Giu
23:00
Arsenal Sarandí
23:00
Tigre
Lun 26 Giu
23:00
Patronato
23:00
Atl.Tucumán
Lun 26 Giu
00:10 Terminata
Banfield
1 - 3
Racing Club INFO
Lun 26 Giu
01:00 Terminata
Colón
0 - 0
River Plate INFO
Serie A »
Lun 26 Giu
00:00 Terminata
Chapecoense
0 - 1
Atl. Mineiro INFO
Friendly »
MLS »
Lun 26 Giu
04:30 Terminata
Portland Timbers
2 - 2
Seattle Sounders INFO
CSL »
Copa Suecia »
Lun 26 Giu
19:00
Borås AIK
19:00
Husqvarna
Primera Nacional B »
Lun 26 Giu
23:05
Chacarita Juniors
23:05
Dep. Santamarina
Lun 26 Giu
00:00 Terminata
Crucero del Norte
2 - 3
Boca Unidos INFO
Eliteserien »
Lun 26 Giu
19:00
Stromsgodset IF
19:00
Molde FK
Veikkausliiga »
Lun 26 Giu
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
Ilves
Lun 26 Giu
18:30
Seinäjoen JK
18:30
PS Kemi
Premier League Belarus »
Lun 26 Giu
17:30
Naftan Novopolotsk
17:30
Slavia
NASL - USA »
Lun 26 Giu
00:00 Posticipata
Jacksonville
00:00
Puerto Rico FC
Primera B Metropolitana »
Lun 26 Giu
20:30
Tristán Suárez
20:30
Colegiales
Superettan »
Lun 26 Giu
19:00
Trelleborgs FF
19:00
Brommapojkarna
Lun 26 Giu
19:00
Varnamo
19:00
Helsingborgs
Lun 26 Giu
19:00
Dalkurd FF
19:00
Norrby
Apertura Venezuela »
Lun 26 Giu
01:00 Terminata
Monagas
1 - 0
Caracas INFO
Primera A »
Lun 26 Giu
00:00 Terminata
Barcelona
1 - 2
Delfin INFO
Copa COSAFA Girone 2 »
Lun 26 Giu
17:00
Mozambico
17:00
Zimbabwe
Lun 26 Giu
19:30
Madagascar
19:30
Seychelles
USL Pro - USA »
Lun 26 Giu
03:30 Terminata
LA Galaxy II
2 - 3
Sacramento Republic INFO
Division 1 Girone 1 »
Lun 26 Giu
19:00
Akropolis
19:00
Sollentuna
Lun 26 Giu
19:00
Västerås SK
19:00
IK Brage
Division 1 Girone 2 »
Lun 26 Giu
19:00
Utsiktens BK
19:00
Assyriska BK
Segunda Canadá »
Primera C Metropolitana »
Lun 26 Giu
21:00
Laferrere
21:00
Sacachispas
Copa Letonia Transición »
Lun 26 Giu
18:00 Posticipata
Upesciems
18:00
Progress / AFA Olaine
Úrvalsdeild »
Lun 26 Giu
21:15
Víkingur
21:15
Víkingur Ólafsvík
Lun 26 Giu
22:00
Breidablik
22:00
Grindavík
PDL »
Lun 26 Giu
00:00 Terminata
Connecticut
0 - 0
Long Island Rough Riders INFO
Lun 26 Giu
00:00 Terminata
Seacoast United P.
2 - 1
Portland Phoenix INFO
Lun 26 Giu
01:00 Terminata
Ocean City Nor'ea.
1 - 0
FA Euro INFO
Lun 26 Giu
04:00
TSS Rovers
04:00
Victoria Highlanders
Lun 26 Giu
03:00 Terminata
Southern
0 - 4
Fresno Fuego INFO
Lun 26 Giu
03:00
Southern
03:00
Fresno Fuego
Copa Caribe »
Lun 26 Giu
01:30 Terminata
Giamaica
1 - 2
Curazao INFO
Cuarta Suecia Girone 1 »
Lun 26 Giu
19:00
Gauthiod
19:00
Grebbestad
Cuarta Suecia Girone 4 »
Lun 26 Giu
19:00
Sleipner
19:00
Sylvia
Primera Division »
2. Division Girone 2 »
Lun 26 Giu
16:00
Odd II
16:00
Egersund
K-League Challenge »
Primera D Metropolitana »
Lun 26 Giu
19:30
CA Atlas
19:30
Victoriano Arenas

Follow BeSoccer on Facebook