We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Pro League
Ven 20 Genn
KAA Gent
20:30
Charleroi
Sab 21 Genn
Kortrijk
18:00
Zulte-Waregem
Mouscron Peruwelz
20:00
Lokeren
Waasland-Beveren
20:00
KV Oostende
AS Eupen
20:30
Genk
Dom 22 Genn
Standard Liège
14:30
Club Brugge
Anderlecht
18:00
Sint-Truiden
Mechelen
20:00
KVC Westerlo
Squadra / Points
1 Club Brugge FCB 43
2 Anderlecht AND 41
3 Zulte-Waregem ZUL 40
4 KV Oostende OOS 36
5 Mechelen KVM 35
6 Charleroi CHA 34
7 KAA Gent GEN 32
8 Standard de Liège SDL 31
 
9 Genk GNK 28
10 Lokeren LOK 24
11 Kortrijk KVK 24
12 Sint-Truiden STR 20
13 AS Eupen EUP 20
14 Waasland-Beveren WAA 19
15 KVC Westerlo KVC 15
16 Mouscron Peruwelz MOU 12
Girone 2
Ven 20 Genn
Tubize
20:30
Lommel United
Sab 21 Genn
Lierse SK
17:00
Cercle Brugge
Antwerp
20:30
OH Leuven
Dom 22 Genn
KSV Roeselare
16:00
Union
Squadra / Points
1 Antwerp ANT 16
2 Lierse SK LIE 15
3 KSV Roeselare KSV 15
4 Tubize TUB 11
 
5 Cercle Brugge CER 10
6 OH Leuven LEU 9
7 Union Saint-Gilloise UNI 6
8 Lommel United LOM 3
Girone 1
Sab 21 Genn
Meux
20:00
Solières Sport
Ciney
20:00
Walhain
Louvière Centre
20:00
Couvin-Mariembourg
Olympic Charleroi
20:00
Châtelet
RFC Liège
20:00
Givry
Dom 22 Genn
Acren
14:30
Namur
Hamoir
14:30
Waremme
Charleroi-Couillet
14:30
La Calamine
Squadra / Points
1 Châtelet SPO 38
2 RFC Liège LIE 37
3 Olympic Charleroi OLY 29
4 Walhain WAL 27
5 Solières Sport SOL 24
6 La Louvière Centre LAL 23
7 Waremme WAR 23
8 Hamoir HAM 23
 
9 Acren ACR 23
10 La Calamine LAC 20
11 Couvin-Mariembourg COU 18
12 Givry GIV 18
13 Charleroi-Couillet-Fleurus CHA 17
14 Namur NAM 14
15 Ciney CIN 13
16 Meux MEU 12
Girone 2
Sab 21 Genn
Torhout
19:30
Temse
Gent-Zeehaven
20:00
Aalst
Dom 22 Genn
Halle
14:30
Bornem
Sparta Petegem
14:30
Knokke
Westhoek
15:00
Sint-Eloois-Winkel
Gullegem
15:00
Sint-Niklaas
KSCT Menen
15:00
SW Harelbeke
Olsa Brakel
15:00
Izegem
Squadra / Points
1 Knokke KNO 41
2 Sparta Petegem SPA 40
3 Sint-Eloois-Winkel SIN 34
4 Aalst EEA 32
5 Torhout TOR 31
6 Olsa Brakel OLS 28
7 Gent-Zeehaven GEN 26
8 SW Harelbeke SPO 23
 
9 Izegem IZE 23
10 Bornem BOR 23
11 Temse TEM 20
12 Westhoek WES 19
13 Sint-Niklaas STN 19
14 Halle HAL 17
15 Gullegem GUL 11
16 KSCT Menen TOE 10
Girone 3
Sab 07 Genn
Tempo Overijse
3-3
Rupel Boom
Dom 08 Genn
Spouwen-Mopertinge
2-1
Woluwe
Bocholt
2-0
Tienen
Berchem Sport
3-0
Grimbergen
Olympia Wijgmaal
3-3
Londerzeel
Sab 28 Genn
Thes Sport
19:30
Cappellen
Hoogstraten
20:00
Duffel
Sab 25 Febr
Hades
19:30
Zwarte Leeuw
Squadra / Points
1 Berchem Sport BER 38
2 Thes Sport THE 35
3 Spouwen-Mopertingen SPO 32
4 Bocholt BOC 30
5 Rupel Boom RUP 25
6 Hoogstraten HOO 24
7 Londerzeel LON 23
8 Olympia Wijgmaal OLY 23
 
9 Grimbergen GRI 21
10 Tempo Overijse TEM 20
11 Cappellen CAP 19
12 Duffel DUF 18
13 Zwarte Leeuw ZWA 17
14 Tienen TIE 16
15 Hades HAD 14
16 Woluwe WOL 11
Girone 2
Sab 11 Febr
Marloie Sport
19:00
Fontaine-l'Évêqu
Bastogne
20:00
Jeunesse
La Roche
20:00
Wellin
Oppagne-Wéris
20:00
Saint-Louis-Saint-
Libramontois
20:00
Champlon
Dom 12 Febr
Habay-la-Neuve
15:00
Meix-Devant-Virton
Ethe Belmont
15:00
Melreux
Squadra / Points
1 Ethe Belmont EBE 38
2 Habay-la-Neuve HBN 34
3 Champlon CHA 34
4 Oppagne-Wéris OPP 33
5 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 27
6 Libramontois LIB 23
7 Meix-Devant-Virton MEI 21
 
8 Wellin WEL 21
9 La Roche LAR 20
10 Melreux MEL 18
11 Fontaine-l'Évêque FON 16
12 Marloie Sport MAR 13
13 Jeunesse Freylangeoise JEU 12
14 Bastogne BAS 9
Girone 3
Sab 21 Genn
Assesse
20:00
Rochefort
Dom 22 Genn
Meux II
15:00
Nismes
Pesche
15:00
Fosses
Loyers
15:00
Grand-Leez
Ligny
15:00
Arquet
Andennais
15:00
Spy
Flavion Sport
15:00
Wépion
Anhée
15:00
Moligneé
Squadra / Points
1 Wépion WEP 37
2 Spy SPY 36
3 Es de la Moligneé MOL 36
4 Rochefort ROC 35
5 Nismes NIS 35
6 Loyers LOY 34
7 Assesse ASS 33
8 Flavion Sport FLA 29
 
9 Grand-Leez GRA 27
10 Ligny LIG 24
11 Fosses FOS 22
12 Andennais AND 15
13 Arquet ARQ 15
14 Pesche PES 15
15 Meux II MEU 11
16 Anhée ANH 1
Girone 4
Sab 21 Genn
Ternesse
19:30
KFC Lille
Dom 22 Genn
Retie Branddonk
14:30
Lyra
Groen Rood Kateli.
14:30
VC Herentals
Brasschaat
14:30
Zwijndrecht
Rapid Leest
14:30
Antonia
Berlaar-Heikant
14:30
Oppuurs
White Star
14:30
De Kempen
KSV Schriek
14:30
Berg en Dal
Squadra / Points
1 Ternesse TER 41
2 KFC Lille LIL 40
3 Oppuurs OPP 32
4 VC Herentals VCH 32
5 Berlaar-Heikant BER 31
6 Lyra LYR 29
7 KSV Schriek SCH 25
8 Groen Rood Katelijne GRK 24
 
9 Berg en Dal BED 23
10 De Kempen DEK 20
11 Retie Branddonk REB 20
12 Rapid Leest RLE 18
13 Brasschaat BRA 16
14 Zwijndrecht ZWI 15
15 Antonia ANT 13
16 White Star WST 10
Girone 5
Sab 21 Genn
Houtem
19:30
Braine
Racing Schaerbeek
20:00
Strombeek
Stade Bierbeek
20:00
Kampenhout
Dom 22 Genn
Grez-Doiceau
14:30
Sporting Bruxelles
Borght
15:00
Schaerbeek-Evere
Jette
15:00
Racing Butsel
Stockel
15:00
Liedekerke
Hoeilaart
15:00
Veltem
Squadra / Points
1 Kampenhout KAM 34
2 Veltem VEL 32
3 Strombeek STR 28
4 Stade Bierbeek STA 27
5 Hoeilaart HOE 24
6 Schaerbeek-Evere SCH 24
7 Jette JET 23
8 Borght BOR 23
 
9 Sporting Bruxelles SPO 22
10 Racing Schaerbeek RAC 21
11 Stockel STO 19
12 Braine BRA 18
13 Houtem HOU 18
14 Liedekerke LIE 14
15 Racing Butsel RAC 12
16 Grez-Doiceau GRE 11

Follow BeSoccer on Facebook