We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Primera Division
Sab 25 Mar
Patronato
1-1
Newell's Old Boys
Banfield
3-1
Unión Santa Fe
Rosario Central
1-0
Tigre
San Lorenzo
3-0
Quilmes
Gimnasia La Plata
1-0
Sarmiento
Dom 26 Mar
Racing Club
2-1
Godoy Cruz
Atletico Rafaela
2-2
Estudiantes Plata
Colón
1-0
Lanús
Martín Juan
1-2
Boca Juniors
Defensa Justicia
22:00
Independiente
River Plate
2-1
Belgrano
Temperley
2-2
Atl.Tucumán
Lun 27 Mar
Aldosivi
2-1
Arsenal Sarandí
Mar 28 Mar
Vélez Sarsfield
1-1
CA Huracán
Talleres Córdoba
1-0
Olimpo
Squadra / Points
1 Boca Juniors BOC 37
2 San Lorenzo SLO 34
3 Newell's Old Boys NOB 32
4 Estudiantes La Plata EST 31
5 Banfield BAN 30
6 River Plate RIV 29
7 Racing Club RAC 27
8 Gimnasia La Plata GLP 27
9 Colón COL 27
10 Talleres Córdoba TAL 26
11 Lanús LAN 26
12 Atl.Tucumán ATT 24
13 Independiente IND 23
14 Unión Santa Fe UNI 23
15 Godoy Cruz GOD 23
 
16 Patronato PAT 22
17 Rosario Central CEN 21
18 Atletico Rafaela RAF 21
19 Defensa y Justicia DYJ 20
20 Aldosivi ALD 20
21 Olimpo OLI 19
22 Sarmiento SAR 19
23 Quilmes QUI 19
24 Tigre TIG 18
25 CA Huracán HUR 18
26 Vélez Sarsfield VEL 18
27 Temperley TEM 17
28 San Martín San Juan SMA 15
29 Belgrano BEL 13
30 Arsenal de Sarandí ARS 8
Primera B Metropolitana
Sab 25 Mar
Deportivo Morón
3-0
Comunicaciones
Barracas Central
1-2
Def. Belgrano
Excursionistas
1-3
Atlanta
Dom 26 Mar
Talleres Escalada
1-1
Acassuso
Dep. Español
2-1
CA Estudiantes
UAI Urquiza
0-0
Dep. Riestra
Lun 27 Mar
Fénix Bs As
1-1
Almirante Brown
Villa San Carlos
0-0
Tristán Suárez
Mar 28 Mar
Platense
2-0
San Telmo
Squadra / Points
1 Deportivo Morón MOR 41
2 Atlanta ATL 40
3 Def. Belgrano DEF 38
4 Platense PLA 36
5 Comunicaciones Bs As COM 34
6 Dep. Riestra RIE 34
7 CA Estudiantes EST 33
8 Almirante Brown ALM 32
9 San Telmo STM 30
10 UAI Urquiza UAI 30
 
11 Barracas Central BAR 29
12 Tristán Suárez SUA 29
13 Fénix Bs As FEN 26
14 Colegiales COL 24
15 Excursionistas EXC 23
16 Dep. Español ESP 23
17 Acassuso ACA 21
18 Villa San Carlos VSC 19
19 Talleres R. Escalada TAL 17
Primera C Metropolitana
Ven 24 Mar
Dock Sud
1-3
Arg. Quilmes
Laferrere
1-1
Def. Unidos
JJ Urquiza
1-2
Sportivo Italiano
Midland
0-2
Central Córdoba .
Berazategui
0-2
El Porvenir
Dep. Armenio
2-1
Martín Burzaco
Argentino Merlo
3-2
Cañuelas
Dom 26 Mar
Sportivo Barracas
2-1
CA San Miguel
Defensores
2-0
Luján
Lun 27 Mar
Sacachispas
1-3
Dep. Merlo
Squadra / Points
1 Sacachispas SAC 51
2 Def. Unidos CAD 38
3 Sportivo Barracas SBA 36
4 Sportivo Italiano ITA 36
5 Midland MID 36
6 Arg. Quilmes ARQ 36
7 Cañuelas CAÑ 33
8 Dep. Armenio ARM 33
9 El Porvenir POR 31
10 CA San Miguel SMG 28
 
11 Dep. Merlo MER 28
12 Defensores de Cambaceres CAM 27
13 Luján LUJ 26
14 Laferrere LAF 24
15 Central Córdoba Rosario CCO 24
16 Argentino Merlo ARM 22
17 JJ Urquiza JJU 20
18 Dock Sud DOC 19
19 Berazategui BER 18
20 San Martín Burzaco SMA 18
Primera D Metropolitana
Dom 26 Mar
Puerto Nuevo
2-2
General Lamadrid
Lun 27 Mar
Juventud Unida
1-2
Claypole
Yupanqui
0-2
Arg. Rosario
Gio 30 Mar
Victoriano Arenas
21:00
Liniers
CA Atlas
21:00
Centro Español
Dep. Muñiz
21:00
Ituzaingó
Central Ballester
21:00
Leandro N. Alem
Dep. Paraguayo
21:00
CA Lugano
Squadra / Points
1 Leandro N. Alem ALE 37
2 Ituzaingó ITU 37
3 CA Atlas CAA 32
4 Victoriano Arenas VIC 31
5 Liniers LIN 29
6 Arg. Rosario ARR 27
7 Juventud Unida JUU 25
8 Central Ballester CBA 24
 
9 Claypole CLA 22
10 General Lamadrid LAM 22
11 Puerto Nuevo PUE 21
12 Dep. Paraguayo DPA 20
13 Centro Español CES 19
14 Yupanqui YUP 19
15 Dep. Muñiz MUÑ 16
16 CA Lugano LUG 15
Primera A Femenino - Argentina
Sab 18 Mar
Huracán Fem
-
River Plate Fem
Boca Juniors Fem
-
San Lorenzo Fem
Platense Fem
-
Independiente Fem
UAI Urquiza Fem
-
Villa Carlos
UBA Fem
-
Atlanta Fem
Estudiantes Plata
-
El Porvenir Fem
Squadra / Points
1 Boca Juniors Fem CAB 22
2 River Plate Fem RIV 22
3 UAI Urquiza Fem URQ 21
4 San Lorenzo Fem SLO 21
5 Villa San Carlos Fem VSC 15
6 Platense Fem PLA 9
 
7 UBA Fem UBA 7
8 Estudiantes La Plata Fem ELP 7
9 Huracán Fem HUR 7
10 Atlanta Fem ATL 5
11 El Porvenir Fem EPO 4
12 Independiente Fem IND 0
WC Qualifying S.America »
Mer 29 Mar
02:45 Terminata
Brasile
3 - 0
Paraguay INFO Video
Mer 29 Mar
00:00 Terminata
Cile
3 - 1
Venezuela INFO
Mer 29 Mar
04:15 Terminata
Perù
2 - 1
Uruguay INFO
WC Qualifying Concacaf Girone 4 »
Mer 29 Mar
04:05 Terminata
Panamá
1 - 1
Stati Uniti INFO
Mer 29 Mar
01:00 Terminata
Trinidad y Tobago
0 - 1
Messico INFO
Friendly »
Mer 29 Mar
13:00 In corso 7'
Port FC
1 - 0
Samut Songkhram
Mer 29 Mar
19:00
Vårgårda
19:00
Dalstorps
Primera Division »
Clasificación Copa Oro »
Mer 29 Mar
03:00 Terminata
Nicaragua
3 - 0
Haití INFO
Copa Rumanía »
Mer 29 Mar
20:30
CS U Craiova
20:30
Dinamo Bucureşti
Mer 29 Mar
17:30
Mioveni
17:30
Voluntari
Copa Lega Pro »
Mer 29 Mar
20:30
Matera
20:30
Venezia
Colombia - Primera B Apertura »
Mer 29 Mar
22:00
Atlético Fútbol
22:00
Bogotá
First Division »
Magyar Kupa »
WC Qualifying Oceania Girone 3 »
Mer 29 Mar
07:00 Terminata
Tahiti
1 - 2
Papúa Nueva Guinea INFO
Serie D Girone 1 »
Mer 29 Mar
15:00
Varese
15:00
ASD Pro Settimo
Serie D Girone 2 »
Mer 29 Mar
15:00
Pro Patria
15:00
Grumellese
Mer 29 Mar
15:00
Fanfulla 1874
15:00
Pontisola
Serie D Girone 4 »
Serie D Girone 8 »
Mer 29 Mar
15:00
Trastevere Calcio
15:00
Bisceglie
Serie D Girone 9 »
Mer 29 Mar
15:00
As Sersale
15:00
Sicula Leonzio
Clausura Guatemala »
Mer 29 Mar
20:00
Malacateco
20:00
Carchá
Mer 29 Mar
23:00
Guastatoya
23:00
Deportivo Petapa
Mer 29 Mar
23:30
Antigua GFC
23:30
Suchitepequez
Mer 29 Mar
23:30
Cobán Imperial
23:30
Marquense
Regionalliga Girone 3 »
Regionalliga Girone 4 »
Mer 29 Mar
19:00
Wacker Nordhausen
19:00
Babelsberg
Mer 29 Mar
17:30
Viktoria Berlin
17:30
Energie Cottbus
Mer 29 Mar
19:00
BFC Dynamo
19:00
Hertha BSC II
Mer 29 Mar
19:00
Auerbach
19:00
Neustrelitz
Regionalliga Girone 5 »
CFA Girone 2 »
Mer 29 Mar
20:00
Drancy
20:00
Boulogne-Billancourt
1. SNL »
Mer 29 Mar
19:30
Maribor
19:30
Radomlje
Mer 29 Mar
17:00
Rudar Velenje
17:00
Celje
Mer 29 Mar
18:00
Domžale
18:00
Aluminij
Mer 29 Mar
20:15
NK Olimpija 2005
20:15
Gorica
CN Seniores Eliminatorias Girone 1 »
Mer 29 Mar
16:00
Camacha
16:00
Torre Moncorvo
A Lyga »
Mer 29 Mar
17:00
Trakai
17:00
Zalgiris Vilnius
Non League Div One Girone 2 »
Mer 29 Mar
20:45
Cray Wanderers
20:45
Herne Bay
Non League Div One Girone 4 »
Mer 29 Mar
20:45
Slimbridge
20:45
AFC Totton
Non League Div One Girone 6 »
Mer 29 Mar
20:45
Northwich Victoria
20:45
Gresley
Oberliga Girone 2 »
Mer 29 Mar
17:30
Rain am Lech
17:30
Schwabmünchen
Oberliga Girone 3 »
Mer 29 Mar
19:00
Türkiye
19:00
Buchholz
Oberliga Girone 6 »
Oberliga Girone 8 »

Follow BeSoccer on Facebook